درک فایروال برنامه وب (WAF) – سرویس های برتر WAF که می توانید از آنها استفاده کنید

فایروال برنامه وب همانند فایروال معمولی که می توانید روی دستگاه خود نصب کنید نیست. با وجود فایروال معمولی ، می توانید از دستگاه خود در برابر حملات مختلفی که ممکن است آن را در معرض خطر قرار دهد ، محافظت کنید ، خصوصاً حملات هکرهایی که می توانند باعث ایجاد مشکلات مختلف برای حفظ حریم خصوصی و امنیت شما شوند. با این حال ، WAF یا فایروال برنامه وب فقط با محافظت در برابر تهدیدات مختلف در یک برنامه وب سروکار دارد. بله ، به جای نصب بر روی یک دستگاه ، از WAF برای محافظت از یک برنامه وب استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که همیشه بدون هیچ مشکلی اجرا می شود.


فایروال برنامه وب توسط اکثر شرکت هایی که نرم افزار یا برنامه های خود را بطور کامل بر روی وب اجرا می کنند ، به منظور جلوگیری از تهدیدات مختلف احتمالی مانند از بین رفتن داده ها ، حملات DDoS ، هک کردن ، و انواع دیگر حملات مشابه استفاده شده است. WAF با جلوگیری از وارد شدن درخواست های مخرب HTTP یا HTTPS به برنامه وب شما ، که ثبات ، امنیت و قابلیت اطمینان برنامه وب شما را برای کاربران حفظ می کند ، کار می کند.. در اینجا بهترین سرویس های WAF که می توانید استفاده کنید:

1. محافظت در برابر DDoS و جلوگیری از از دست دادن داده ها

این سرویس متداولی است که WAF می تواند برای شما فراهم کند زیرا این برنامه برای کاهش حملات مختلف آنلاین ممکن است که ممکن است سعی در جلوگیری از اجرای صحیح برنامه های وب شما داشته باشد. محافظت در برابر سرویس DDoS مانع از آن می شود که برنامه وب خود را از عدم انکار سرویس و در نتیجه غیرقابل دسترس بودن توسط کاربران جلوگیری کنید. این کار با جلوگیری از سوء استفاده از درخواست HTTP که می تواند باعث ایجاد DDoS در سرور شما شود ، کار می کند. همچنین ، جلوگیری از از بین رفتن داده ها باعث می شود تا از تهدیدات سرقت داده های مهم کاربر شما جلوگیری نشده و آنها را برای کاربران غیرقابل حفظ و خصوصی نگه دارید..

2. بارگیری و ورود به سیستم SSL

سرویس بارگذاری SSL نوع سرویس فایروال برنامه وب است که به شما امکان می دهد بار کار برنامه وب خود را به یک سرور دیگر بارگیری کنید. این کار معمولاً برای پردازش درخواستهای SSH و HTTP به روش بسیار سریعتر انجام می شود و سهولت استفاده از برنامه های وب شما را در اختیار کاربران قرار می دهد. با این کار می توانید اطمینان حاصل کنید که کاربران می توانند بدون تأخیر ، سریعتر به برنامه های شما دسترسی پیدا کنند. سرویس ورود به سیستم به شما امکان می دهد انواع مختلف ورود به سیستم را برای برنامه های وب خود تهیه کنید و دسترسی به کاربران را از طرق مختلف راحت تر کنید..

3. مسدود کردن موقعیت جغرافیایی و توازن بار سرور

سرویس دیگری که قابل ذکر است مسدود کردن موقعیت مکانی است که به شما امکان می دهد مناطق خاصی از دسترسی به برنامه وب خود جلوگیری کنید. با فعال سازی این سرویس ، می توانید منطقه ای را که ممکن است سعی کند به طور مکرر به سرور شما حمله کند ، مسدود کنید. به این ترتیب ، چنین حمله ای قابل تکرار نیست و به شما امکان می دهد برنامه وب خود را ایمن نگه دارید. همچنین ، سرویس تعادل بار سرور به شما امکان می دهد تا با متعادل کردن بار کار بین سرورهای فیزیکی و مجازی ، فشار کمتری روی سرورهای فیزیکی خود وارد کنید. این امر می تواند ثبات بیشتری در برنامه های شما داشته باشد و سهولت بیشتری را برای شما فراهم می آورد تا محافظت از امنیت را در سطح بالایی حفظ کنید.

4. سرور Cloaking و احراز هویت

فایروال برنامه وب همچنین می تواند سرویس cloaking سرور را ارائه دهد که به شما امکان می دهد برخی از داده های غیر ضروری را از هدرهای HTTP مخفی کنید. این حریم خصوصی بیشتری را برای کاربران فراهم می کند و به شما امکان می دهد داده های مهم را برای سرور نمایش دهید. سرویس تأیید هویت به شما امکان می دهد تا با بارگیری وظایف تأیید اعتبار به سرور دیگر ، فشار کمتری روی سرور بگذارید و به شما امکان می دهد از سرورها به طور کامل برای پردازش داده استفاده کنید. نه تنها WAF قادر است از امنیت برنامه وب شما محافظت کند بلکه همچنین قادر به نگه داشتن سرورهای شما در حالت پایدار است.

5. بررسی سازگاری و یکپارچه سازی جعبه ماسهبازی

سرویس بررسی انطباق بخشی از خدمات WAF است که به شما امکان می دهد تمام استانداردهای انطباق را طبق خواسته مقامات بدون نیاز به دستیابی به چنین دستی استانداردها رعایت کنید. بررسی سازگاری قبلاً در سیستم WAF گنجانده شده است و نیازی نیست آن را برای برنامه های وب اختصاصی تنظیم کنید. خدمات یکپارچه سازی sandbox به شما کمک می کند تا قبل از پردازش در سرور ، محیط ماسهبازی را برای ترافیک بسیار مشکوک ایجاد کنید. این بدان معناست که هرگونه تهدید احتمالی حتی قبل از اجرای برنامه وب شما جدا خواهد شد. مانند ویژگی قرنطینه ای است که در نرم افزار آنتی ویروس یا فایروال معمولی شما گنجانده شده است.

اینها سرویسهای برتر WAF هستند که می توانید از آنها استفاده کنید. با درک بیشتر درباره فایروال برنامه وب ، می توانید از امنیت برنامه های وب خود در برابر تهدیدات مختلف بالقوه اطمینان حاصل کنید و آن را در حالت پایدار و مطمئن نگه دارید.