کدام یک بهتر است – انتخاب بین VPN داخلی و اختصاصی VPN

وقتی نوبت به شبکه های خصوصی مجازی می رسد ، گزینه های زیادی وجود دارد که کاربران می توانند انتخاب کنند. VPN رایگان وجود دارد که به طور گسترده برای هردو دسک تاپ و دستگاه های موبایل در دسترس است. داخلی VPN وجود دارد که اغلب با نرم افزار یا دستگاه دیگر ساخته شده است. نمونه داخلی VPN ، VPN است که در یک مرورگر موجود است ، یا موردی که در یک نرم افزار آنتی ویروس موجود است ، یا موردی که در یک دستگاه خاص مانند Samsung Galaxy S8 موجود است. به عبارت دیگر ، وقتی نرم افزاری دریافت می کنید ، چه یک نرم افزار رایگان باشد و چه یک نرم افزار پرداخت شده یا خرید یک دستگاه ، VPN را بدون پرداخت هزینه اضافی دریافت می کنید. با آن نرم افزار یا دستگاه همراه است.


نوع دیگر VPN اختصاصی VPN است ، نرم افزاری است که صرفاً برای برقراری ارتباط خصوصی مجازی طراحی شده است. این نرم افزار غالباً به عنوان سرویس حق بیمه VPN گفته می شود ، زیرا برای استفاده از سرویس شبکه مجازی ، شما مجبور هستید مبلغ اشتراک خاصی را ماهانه یا سالانه پرداخت کنید. خب، کدوم بهتره؟ در اینجا موارد مهمی وجود دارد که به شما کمک می کند بین VPN داخلی و سرویس اختصاصی VPN انتخاب کنید:

1. خرید نرم افزار در مقابل پرداخت هزینه اشتراک

داخلی VPN با نرم افزاری که با آن در ارتباط است مانند مرورگر وب یا آنتی ویروس همراه است. برخی از دستگاه ها ممکن است شامل سرویس داخلی VPN برای تقویت محافظت از حریم خصوصی کاربر ، مانند آخرین سامسونگ Galaxy S8 باشد. پس از خرید نرم افزار یا دستگاه ، دیگر نیازی به پرداخت هزینه اضافی برای استفاده از VPN ندارید ، بنابراین شبکه خصوصی به عنوان یک سرویس تعارف ارائه می شود.

اختصاصی VPN یک سرویس VPN مستقل است که اتصال به شبکه خصوصی را برای پرداخت ماهانه یا سالانه به شما ارائه می دهد. از آنجا که اختصاص داده شده است ، می توانید متوجه شوید که این سرویس ویژگی های مختلفی را ارائه می دهد که بیشتر در سرویس داخلی VPN در دسترس نیست.

2. انحصار سرویس

اتصال خصوصی داخلی نوع اتصال به شبکه خصوصی است که فقط توسط کاربران یک محصول خاص قابل استفاده است. به عنوان مثال ، اگر یک مارک خاص از نرم افزار آنتی ویروس خریداری کرده اید که شامل سرویس شبکه مجازی است ، این سرویس فقط برای کاربرانی که کلید مجوز این نرم افزار را دارند ، در دسترس است. افرادی که از این نرم افزار استفاده نمی کنند ، معمولاً نمی توانند از سرویس VPN استفاده کنند.

اتصال اختصاصی اختصاصی یک سرویس اتصال خصوصی است که به هر کسی امکان استفاده از این سرویس را می دهد ، تا زمانی که هزینه اشتراک را پرداخت می کنند. نیازی به استفاده از آنها از یک نرم افزار همراه یا دستگاه خاصی نیست. حتی اگر برخی خدمات اختصاصی ممکن است یک دستگاه همراه مانند روتر را ارائه دهند ، کاملاً اختیاری است.

3. استفاده محدود در مقابل استفاده نامحدود

در اصل ، سرویس VPN داخلی با استفاده از اصطلاحات خاصی که کاربران باید از آنها استفاده کنند ، دارای کاربرد محدود است. به عنوان مثال ، اگر در حال خرید وسیله ای با شبکه خصوصی داخلی هستید ، ممکن است لازم باشد که آن را فقط با آن دستگاه استفاده کنید و شاید نتوانید اتصال خصوصی را با سایر دستگاه ها به اشتراک بگذارید. هنگام خرید یک نرم افزار با یک VPN داخلی یکسان است. معمولاً فقط در شرایط خاصی از قبیل استفاده از آن فقط در یک دستگاه ، امکان استفاده از اتصال خصوصی را خواهید داشت.

سرویس اختصاصی VPN از طرف دیگر به شما امکان می دهد از هرگونه راه دلخواه خود از اتصال خصوصی استفاده کنید. می توانید نرم افزار را بر روی چندین دستگاه نصب کنید ، اتصال خصوصی را با دیگران به اشتراک بگذارید و به اندازه نیاز خود انتقال دهید.

4. ویژگی های پیش فرض در مقابل خصوصیات پیشرفته

اتصال خصوصی داخلی معمولاً ویژگیهای پیش فرض یا اصلی را بدون هیچ ویژگی اضافی که باعث افزایش حریم خصوصی کاربر می شود ، ارائه می دهد. این امکان را به شما می دهد تا از هرگونه محدودیت در اینترنت دور شوید ، آدرس IP خود را پنهان کنید ، به صورت ناشناس مرور کنید و بانکی و خرید آنلاین را با خیال راحت انجام دهید. اما ، فراتر از آن ، معمولاً هیچ ویژگی اضافی دیگری را ارائه نمی دهد.

از طرف دیگر ، اتصال خصوصی اختصاصی ، بسیاری از ویژگیهای پیشرفته را ارائه می دهد که ویژگی های بیشتری به طور مرتب اضافه می شوند. به عنوان مثال ، ممکن است سیستم رمزگذاری درجه نظامی ، سیستم مسدود کردن ضد VPN ، جلوگیری از شتاب گاز اینترنت ، عملکرد فوق سریع و غیره را ارائه دهد. به طور خلاصه ، این ویژگی های پیشرفته معمولاً در سرویس داخلی VPN وجود ندارند.

5. در دسترس بودن طولانی مدت

با استفاده از VPN داخلی ، در دسترس بودن سرویس به شرکت نرم افزاری یا تولید کننده محصول بسته شده بستگی دارد. اگر شرکت دیگر تصمیم ندارد راه حل شبکه خصوصی را در نرم افزار یا محصول خود بگنجاند ، دیگر به پایان رسیده است. کاربران دیگر نمی توانند از اتصال خصوصی استفاده کنند. همچنین ، اتصال خصوصی فقط تا زمانی که کاربران از آن وسیله یا نرم افزار خاص استفاده کنند ، در دسترس است.

با اختصاص اختصاصی VPN ، در دسترس بودن طولانی مدت اطمینان بیشتری دارد. تا زمانی که هزینه اشتراک را پرداخت می کنید ، می توانید به طور نامحدود از این سرویس استفاده کنید. حتی اگر یک شرکت VPN دیگر اتصال شبکه خصوصی را ارائه نمی دهد ، هنوز صدها نفر دیگر برای انتخاب وجود دارند. بنابراین ، احتمالاً آن را برای طولانی مدت خواهید دید.

اینها موارد مهمی هستند که به شما کمک می کنند بین VPN داخلی و سرویس اختصاصی VPN انتخاب کنید. پس از اطلاع از این موارد مهم ، می توانید انتخاب کنید کدام یک برای شما بهتر است. به طور کلی ، VPN داخلی فقط باید به عنوان یک سرویس تعارف در نظر گرفته شود و توصیه می شود از VPN اختصاصی به عنوان اصلی ترین ارتباط خصوصی خود استفاده کنید..