سیاهههای مربوط به VPN – چه چیزی هستند و چه چیزی را باید بدانید

هنگامی که به وب سایت رسمی برخی از ارائه دهندگان VPN مراجعه می کنید ، ممکن است متوجه شوید که آنها اغلب در مورد گزارش های VPN می گویند. ممکن است برخی از ارائه دهندگان خدمات این امر را در صفحه اصلی خود آشکار نکنند ، اما به شما اطلاع می دهند که آیا در سرویس های VPN نوعی گزارش را نگه می دارید یا نه. ارائه دهندگان خوب VPN همیشه این امر را واضح می دانند که آنها سیاست عدم ورود به سیستم را به کاربران اطلاع می دهند که داده های آنها با خیال راحت محافظت شده و ناشناس باقی می مانند.


با این حال ، تقریباً تمام خدمات رایگان VPN اطلاعات کاربران خود را حفظ می کنند. آنها در صفحه اصلی خود چیزی در مورد آن ذکر نمی کنند زیرا این کار را انجام می دهند. آنها حتی در ارتباط خصوصی شما فعالیت شما را وارد می کنند. ممکن است برخی از ارائه دهندگان خدمات صادقانه به شما بگویند که در سرویس خود نوعی گزارش ها را نگه می دارند و کاربران باید هنگام استفاده از اتصال خصوصی خود از آن آگاه باشند. بنابراین ، سیاهههای مربوط به VPN چیست? در اینجا مواردی وجود دارد که شما باید درباره آن بدانید:

1. ارتباطات در مقابل سیاهههای مربوط به استفاده

دو نوع سیاهههای مربوط به VPN وجود دارد. نوع اول سیاهههای مربوط به اتصال و نوع دوم سیاهههای مربوط به استفاده است. سیاهههای مربوط به اتصال با ردیابی جزئیات اتصال شما هنگام استفاده از شبکه خصوصی خود ، مانند آدرس IP واقعی و آدرس IP خصوصی و همچنین تمبرهای زمانی برای فعالیت اتصال ، سروکار دارند. همچنین به ردیابی داده ها یا فعالیت های مربوط به پهنای باند ، مانند مقدار داده ای که شما از طریق اتصال خصوصی ارسال می کنید ، می پردازد. از طرف دیگر ، گزارش های مربوط به استفاده با ردیابی فعالیت مرور شما ، مانند وب سایت هایی که بازدید می کنید ، پرونده هایی که بارگیری کرده اید و برنامه هایی که با شبکه خصوصی استفاده می شوند ، سروکار دارند..

2. بیشتر VPN رایگان فعالیت شما را وارد می کند

همانطور که مشاهده می کنید ، استفاده از یک سرویس VPN که فعالیت شما را ثبت می کند ، هیچ تفاوتی با ردیابی توسط ISP یا دولت شما ندارد. این امر به این دلیل است که تمام فعالیتهای مرور شما توسط ارائه دهنده خدمات VPN تحت نظارت قرار می گیرد ، و این باعث می شود دیگر مورد استفاده شما قرار نگیرد. متأسفانه ، خدمات VPN رایگان زیادی وجود دارند که فعالیت شما را ثبت خواهند کرد ، حتی برای خدمات رایگان که توسط شرکتهای معتبر VPN ارائه می شوند. بنابراین ، از این امر آگاه باشید.

3. سیاهههای مربوط به VPN مرور خصوصی شما را دیگر خصوصی نمی کند

در حالی که دلیل اینکه بسیاری از افراد از سرویس VPN استفاده می کنند جلوگیری از ردیابی دولت و ISP و همچنین نگه داشتن فعالیت آنلاین خود به صورت خصوصی و ناشناس است ، این مورد در هنگام استفاده از سرویس های شبکه خصوصی مجازی که فعالیت آنها را ثبت می کنند ، رخ نمی دهد. دلیل این امر این است که وقتی آنها از چنین خدماتی استفاده می کنند ، می توانند از نظارت دولت یا ISP فرار کنند ، اما نمی توانند از نظارت ارائه دهندگان خدمات شبکه خصوصی فرار کنند. این باعث می شود فعالیت آنلاین آنها دیگر خصوصی نباشد ، و هدف از این کار استفاده از اتصال خصوصی در وهله اول باشد.

4- آنها مطابق با مقررات دولت ، ورود به سیستم را حفظ می کنند

بیشتر سرویس های VPN مجبورند گزارش های کاربران خود را حفظ کنند نه به این دلیل که می خواهند از کاربران خود جاسوسی کنند ، بلکه به دلیل مقررات دولت هستند. اگر این خدمات در کشورهایی کار می کنند که هر شرکتی باید قوانین دولت را برای حفظ داده ها رعایت کند ، به هیچ وجه امکان ندارد که چنین شرکت های اتصال خصوصی بتوانند از مقررات دولت دوری کنند. از این طریق ، آنها باید روند نظارت را برای کاربران VPN خود اعمال کنند. البته بیشتر آنها داده های کاربر را خصوصی نگه می دارند ، اما در مواردی که دولت به چنین داده هایی احتیاج دارد ، شرکت های VPN داده های کاربر را به دولت می دهند.

5. بهتر است VPN بدون خط مشی ورود انتخاب کنید

دانستن اینکه سیاهههای مربوط به VPN بهتر از ردیابی ISP یا نظارت دولتی نیستند ، همیشه بهتر است شما یک سرویس شبکه خصوصی مجازی را انتخاب کنید که دارای خط مشی سختگیری و سختگیری نیست. معمولاً می توانید این ویژگی را در وب سایت رسمی ارائه دهنده شبکه خصوصی مشاهده کنید ، که باید بررسی کنید که آیا واقعاً به حریم شخصی آنلاین خود اهمیت می دهید یا خیر. با انتخاب خدمتی که هیچ خط مشی ورود به سیستم ندارد ، می توانید اطمینان حاصل کنید که فعالیت آنلاین شما همیشه خصوصی و ناشناس است.

این مواردی است که شما باید در مورد سیاهههای مربوط به VPN بدانید. به یاد داشته باشید که همه ارائه دهندگان VPN هیچ خط مشی دقیقی برای خدمات خود ندارند ، بنابراین باید بدانید که کدام یک از آنها محافظت واقعی از حریم خصوصی آنلاین را ارائه می دهند و کدام یک نیست. فقط از خدمات شبکه خصوصی مجازی استفاده کنید که از حفظ حریم خصوصی آنلاین و محافظت از امنیت برای کاربران خود اطمینان حاصل کند.