عملکرد فایروال در اتصال VPN شما – آنچه شما باید بدانید

وقتی در مورد خدمات مختلف VPN که امروزه در بازار موجود است تحقیق می کنید ، می توانید تفاوت موجود در آن را مشاهده کنید. این سرویس های VPN ویژگی های مختلفی را ارائه می دهند که می توانید از آنها برای بهبود امنیت و حفظ حریم شخصی آنلاین خود استفاده کنید. برخی از این خدمات ابزارهای امنیتی اضافی نیز ارائه می دهند که به بهبود کلی امنیت و امنیت دستگاههای شما کمک می کند. یکی از ابزارهای امنیتی رایج که در یک بسته VPN گنجانده شده ، فایروال است.


فایروال چیست؟ Firewall ابزاری امنیتی رایج است که می توانید برای محافظت از دستگاه های خود در برابر هکرها ، به ویژه حملات مستقیم هکرها ، استفاده کنید. بنابراین ، با فعال کردن این فایروال ، اطمینان حاصل می کنید که هیچ هکرها یا برنامه های ناخواسته نمی توانند به سیستم شما نفوذ کرده و هرگونه فعالیتی را که می تواند به دستگاه شما آسیب برساند ، انجام دهند. در ارتباط VPN ، وجود فایروال از اهمیت بیشتری برخوردار است. در اینجا چیزهایی وجود دارد که شما باید در مورد عملکرد فایروال در اتصال VPN خود بدانید:

1. این ترافیک شبکه شما را فیلتر می کند

وظیفه اصلی یک فایروال فیلتر کردن ترافیک شبکه است تا بتوانید بدون هیچ گونه تهدید ، ترافیک شبکه خود را تمیز نگه دارید. هنگام اتصال به اینترنت ، در واقع ترافیک ورودی و خروجی را در سیستم شبکه خود دارید. گذشته از ارسال ترافیک برای دسترسی به اینترنت ، سیستم شما از طریق اینترنت نیز ترافیک دریافت می کند. به این ترتیب می توانید داده ها را از طریق اینترنت ارسال و دریافت کنید.

در اتصال VPN ، فایروال به عنوان فیلتر برای ترافیک شبکه شما عمل می کند و از بروز هرگونه وقوع در هنگام دریافت ترافیک ورودی از منابع مشکوک یا خطرناک جلوگیری می کند. این ترافیک ورودی ممکن است داده های مخرب یا خطرناک را به سیستم شما وارد کند ، و دیوار آتش به عنوان یک پروتکل امنیتی فعال برای جلوگیری از تهدیدات احتمالی عمل می کند.

2. از ورود هرگونه ترافیک مخرب به سیستم شما جلوگیری می کند

ترافیک مخرب که وارد شبکه شما می شود برای سیستم شما واقعا خطرناک است زیرا می تواند باعث ایجاد مشکلات یا خسارات مختلفی برای سیستم شما شود. به عنوان مثال ، می تواند نرم افزاری مخرب را به سیستم شما ارسال کرده و ویروس ها یا بدافزارهای دیگر را نصب کند تا به ساختار سیستم در دستگاه های شما آسیب برساند. اگر به وب سایت های خطرناک پر از کد نویسی مخرب مراجعه می کنید ، اگر به امنیت آنلاین خود دقت نکنید ممکن است قربانی جرایم سایبری مختلف شوید..

فایروال می تواند به شما کمک کند تا از ورود هرگونه ترافیک مخرب به سیستم خود جلوگیری کنید ، بنابراین سیستم خود را از هرگونه ویروس ممکن یا سایر بدافزارها پاک نگه دارید. این باعث افزایش امنیت آنلاین و حفظ حریم خصوصی شما می شود.

3. به شما امکان می دهد در حالی که کاملاً محافظت می شود ، به اینترنت دسترسی پیدا کنید

در حالی که اتصال منظم VPN به اندازه کافی مناسب است تا فعالیت آنلاین خود را ایمن و محافظت کنید ، هنگام روشن کردن دیوار آتش خود به طور قابل توجهی بهبود خواهید یافت. هنگامی که فایروال شما روشن است ، می توانید بدون نگرانی در مورد حملات غیر منتظره اشخاص ثالث مخرب ، به اینترنت دسترسی پیدا کنید. در حالی که فعالیت های آنلاین خود را مانند بانکداری ، خرید و مرور انجام می دهید ، خصوصی و محافظت خواهید شد.

این فایروال به عنوان یک محافظت مضاعف برای امنیت آنلاین شما عمل می کند ، و اطمینان می دهد که در هنگام مرور اینترنت ترافیک شما همیشه تمیز است. بنابراین ، گذشته از اینکه هویت خود را مخفی و ناشناس نگه دارید ، می توانید ترافیک شبکه خود را نیز از هرگونه تهدید احتمالی برای حفظ حریم خصوصی آنلاین خود محفوظ نگه دارید..

4. سیستم خود را از حملات مبتنی بر شبکه محافظت کنید

از آنجا که به اینترنت متصل هستید ، هر کسی می تواند از لحاظ فنی به سیستم شبکه شما برسد و شما را برای حمله سایبری هدف قرار دهد. در حقیقت ، مواردی وجود دارد که هکرها بدون توجه به مکان آنها می توانند به هر سرور در سراسر جهان حمله کنند. بنابراین ، در واقع ، اگر به شبکه متصل هستید ، می توانید هدف چنین حملاتی مشابه باشید. به همین دلیل برای VPN لازم است تا هویت خود را آنلاین ببندید تا هکرها و سایر اشخاص ثالث مخرب نتوانند آدرس IP یا محل واقعی شما را ردیابی کنند.

با وجود فایروال ، می توانید محافظت بیشتری در برابر حملات مبتنی بر شبکه داشته باشید زیرا عملکرد اصلی آن ، فیلتر کردن ترافیک شبکه شما به طور مداوم است. بنابراین ، هیچ جایی برای هکرها وجود ندارد که اگر همواره فایروال خود را دارید ، به شبکه شما حمله کنند و به سیستم شما نفوذ کنند..

5- از نفوذ هکرها در شبکه خود جلوگیری کنید

هکرها می توانند به محض دسترسی به سیستم شما ، به سیستم شبکه شما نفوذ کرده و هر کاری را که می خواهند انجام دهند. به همین دلیل شرکت های زیادی هستند که به دلیل هکرهای نفوذ در شبکه خود ، میلیارد ها ضرر متحمل شده اند. این امر به این دلیل است که چنین هکرها می توانند داده های شما را بدزدند ، پرونده های مهم شما را حذف کنند ، با پایگاه داده های خود اشتباه بگیرند و غیره. فایروال ، همراه با VPN ، می تواند چندین لایه محافظت برای سیستم شبکه شما ایجاد کند تا هکرها سخت به سیستم شما نفوذ کنند ، بنابراین شما را از حملات سایبری خود در امان نگه می دارند..

این مواردی است که شما باید در مورد عملکرد فایروال در اتصال VPN خود بدانید. برای محافظت کامل از سیستم خود ، انتخاب VPN شامل ابزارهای امنیتی اضافی مانند فایروال و آنتی ویروس برای شما مهم است. بنابراین ، هدف شما نباید فقط برای حفظ حریم خصوصی آنلاین ، بلکه برای امنیت و امنیت کلی سیستم شما نیز باشد.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map