چگونه با استفاده از اتصال VPN ایمن از داده های خود بک آپ بگیرید

تهیه نسخه پشتیبان از داده های شما باید بصورت دوره ای انجام شود ، به خصوص اگر داده های مهمی در رایانه های محلی خود داشته باشید. خوب است که از داده های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید ، زیرا هر زمان که بخواهید به آن دسترسی خواهید داشت ، حتی اگر با رایانه های محلی یا دستگاه های دیگر خود مشکل دارید. با این حال ، پشتیبان گیری از ابر به معنای ریسک برای دسترسی یا نقض اطلاعات شما توسط افراد غیرمسئول مانند هکرها است. ممکن است نگران این موضوع باشید ، زیرا هکرها می توانند در طی فرآیند تهیه نسخه پشتیبان از انتقال داده های شما رهگیری کنند و داده ها را در سرورهای خود کپی کنند. همچنین در افرادی که داده های حساس یا خصوصی خود را به دلیل هک شدن فضای ذخیره ابر از دست می دهند ، مشکلاتی وجود دارد.


به همین دلیل برای شما بسیار مهم است که اتصال خود را در طول فرآیند تهیه نسخه پشتیبان ایمن نگه دارید تا از دسترسی شخص ثالث به داده های خود جلوگیری کنید. در اینجا چند نکته برای تهیه ایمن از داده های خود با استفاده از اتصال VPN ایمن آورده شده است:

1. اطمینان حاصل کنید که VPN شما هنگام همگام سازی داده های شما همیشه فعال است

بسیاری از سرویس های ذخیره سازی ابری نرم افزار یا برنامه ای را که می توانید در دستگاه خود نصب کنید ارائه می دهند. عملکرد نرم افزار این است که به شما امکان می دهد داده ها را مانند حافظه محلی همگام سازی کنید. بنابراین ، شما فقط نیاز به کپی کردن داده ها در پوشه ذخیره ابر در دستگاه خود ، و به طور خودکار در فضای ذخیره سازی ابر بارگذاری می شود. همچنین داده های این پوشه بطور خودکار با فضای ذخیره سازی ابر همگام سازی می شوند ، بنابراین شما دائما داده های خود را از دستگاه خود به فضای ذخیره سازی ابر منتقل می کنید. کاری که شما باید انجام دهید این است که مطمئن شوید که VPN شما هنگام فعال شدن این فرآیند همگام سازی همیشه فعال است.

2. از فقط ارائه دهنده ذخیره سازی قابل اعتبار ابر استفاده کنید

بسیاری از ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابری وجود دارند که می توانید آنها را بصورت آنلاین پیدا کنید ، مانند Dropbox ، Google Drive ، Microsoft One Drive و غیره. اکثر آنها فضای ذخیره سازی ابری رایگان را برای یک محدوده مشخص با هزینه های مشخص برای ذخیره اضافی ارائه می دهند. کاری که شما باید انجام دهید این است که ارائه دهنده فضای ذخیره سازی ابری را انتخاب کنید که معتبر باشد. هرچه ارائه دهنده ذخیره سازی ابری از اعتبار کمتری برخوردار باشد ، احتمال هک شدن آن بیشتر خواهد بود. با ارائه دهنده ذخیره سازی خوب و معتبر ذخیره سازی ابری ، انتقال داده شما همیشه امن خواهد بود ، خصوصاً با افزودن اتصال VPN.

3. با استفاده از VPN فقط به وب سایت ارائه دهنده ذخیره سازی ابر خود وارد شوید

اگر می خواهید از طریق وب سایت رسمی وارد حساب ذخیره سازی ابری خود شوید ، باید اطمینان حاصل کنید که اتصال VPN خود را هنگام انجام این کار فعال است. در واقع ، شما فقط باید با استفاده از VPN به حساب ارائه دهنده ذخیره خود وارد شوید تا اطمینان حاصل شود که همیشه انتقال داده شما ایمن است. به یاد داشته باشید که در حال ذخیره اطلاعات مهم در فضای ذخیره ابری خود هستید ، بنابراین باید از دسترسی شخصی به داده ها با استفاده از یک اتصال خصوصی اطمینان داشته باشید تا از جاسوسی هر کسی در ترافیک اینترنت خود جلوگیری کنید..

4- همیشه از رمزعبور قوی و احراز هویت دو مرحله ای استفاده کنید

وقتی یک حساب کاربری با ارائه دهنده ذخیره ابری ایجاد می کنید ، مطمئن شوید که یک رمزعبور قوی برای آن حساب ایجاد کرده اید. دلیل این است که گذرواژه شما تنها چیزی است که یک هکر برای ورود به حساب شما نیاز دارد. اگر رمز عبور شما قوی نیست ، یک هکر ماهر می تواند رمز عبور شما را تنها در چند دقیقه یا چند ساعت بفهمد. اما اگر رمز عبور شما قوی باشد ، سالها طول می کشد تا هکرها بتوانند رمز عبور خود را بفهمند. همچنین فراموش نکنید که مراحل تأیید اعتبار دو مرحله ای را برای حساب خود تنظیم کنید ، به طوری که هر وقت می خواهید به حساب خود دسترسی پیدا کنید ، باید اطلاعات ورود خود را تأیید کنید. این به افزودن لایه های امنیتی بیشتر به داده های مهم شما کمک می کند.

5- VPN را روی تمام دستگاههای متصل به Cloud Storage اعمال کنید

در آخر اینکه ، شما باید نرم افزار یا برنامه شبکه خصوصی مجازی خود را در تمام دستگاه هایی که به حافظه ابری متصل هستند نصب کنید. یکی از کارکردهای ذخیره سازی ابر این است که به شما امکان می دهد داده های خود را بین چندین دستگاه همگام کنید. بنابراین ، شما باید همیشه با نصب VPN در همه دستگاه های خود ، انتقال داده های خود را ایمن نگه دارید. به این ترتیب ، فارغ از دستگاهی که استفاده می کنید ، داده ها برای شما خصوصی و امن باقی می مانند.

اینها نکاتی هستند که با استفاده از اتصال VPN ایمن ، از اطلاعات شما بک آپ بگیرید. هرچه داده بیشتری در فضای ذخیره سازی ابر ذخیره شود ، رمزگذاری انتقال داده با استفاده از اتصال VPN برای شما مهمتر است. این امر برای اطمینان از همگام سازی اطلاعات شما در دستگاه ها با ایمن و خصوصی و همچنین برای جلوگیری از سرقت اطلاعات مهم شما توسط هکرها.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map