چرا نباید از دستگاه VPN رایگان برای دستگاه های تلفن همراه خود استفاده کنید

اکثر برنامه های رایگان VPN تلفن همراه خطرناک هستند ، حتی اگر آنها توسط میلیون ها کاربر بسیار رتبه بندی شوند. چرا؟ دلیل این امر براساس تحقیقات اخیر امنیتی در ایالات متحده ، 40٪ برنامه های VPN رایگان است که در فروشگاه Play در دسترس هستند با بدافزار تعبیه شده اند. این برنامه های رایگان VPN که با برنامه های ضد ویروس مختلف آزمایش شده اند ، در معرض داشتن بدافزار مخفی در داخل برنامه ها قرار دارند ، در حالی که کاربران را فریب می دهند که فکر می کنند اینترنت را به صورت خصوصی مرور می کنند..


مراقبت از امنیت موبایل شما

بسیاری از کاربران تلفن همراه مایل به پرداخت برنامه هایی نیستند که بتوانند در فروشگاه Play بارگیری کنند. این در حالی است که آنها سعی در یافتن سرویس VPN برای دستگاه های تلفن همراه خود دارند. آنها سعی خواهند کرد سرویس های رایگان VPN را که می توانند از آنها استفاده کنند پیدا کنند تا بتوانند محدودیت های آنلاین را در دستگاه های تلفن همراه خود به صورت رایگان از حالت انسداد خارج کنند. متأسفانه ، بسیاری از این سرویس های رایگان تلفن همراه VPN دارای برنامه ای پنهان هستند ، و آنها فقط برای محافظت از فعالیت اینترنت کاربران خود نیستند..

بسیاری از موارد فعالیت های کلاهبرداری پس از تصمیم گیری کاربران برای استفاده از سرویس های رایگان تلفن همراه VPN ، از سرقت داده های شما ، ارسال ایمیل اسپم ، نمایش تبلیغات تصادفی و تلاش برای ورود غیر مجاز پیدا شده اند. در اینجا دلایلی وجود دارد که نباید از VPN رایگان برای دستگاه های تلفن همراه خود استفاده کنید:

1. هنگامی که رایگان است ، شما محصول هستید

در دنیای شبکه های خصوصی مجازی هیچ چیز رایگان وجود ندارد. به یاد داشته باشید که یک شرکت برای حفظ سرورهای خصوصی خود نیاز به پرداخت شارژ مداوم دارد و هیچ دلیلی برای ارائه خدمات به طور کامل رایگان وجود ندارد ، مگر اینکه یک گرفتن بزرگ داشته باشد. نکته مهم در اینجا معمولاً شامل تبدیل کاربران رایگان آنها به عنوان محصولی برای این شرکت است تا بتوانند از خدمات آنها سود ببرند. در واقع بدان معنی است که شرکت VPN از داده های کاربر استفاده می کند و آن را به شخص ثالث می فروشد و غالباً داده هایی که آنها می فروشند اطلاعات حساس کاربرانشان است.

2. به شخص ثالث اجازه می دهد فعالیت اینترنت شما را پیگیری کنند

شناخته شده است که ارائه دهندگان خدمات VPN رایگان ، به ویژه در دستگاه های تلفن همراه ، داده های ردیابی پنهان را در برنامه های خود تعبیه می کنند. این واقعیتی است که توسط بسیاری از محققان امنیتی تأیید شده است. این بدان معناست که VPN رایگان در دستگاه های تلفن همراه بهترین راه برای ناشناس ماندن در شبکه نیست. شما در واقع داده های مرور و فعالیت اینترنت خود را به شخص ثالث می دهید ، که در نتیجه از چنین داده هایی استفاده می کنند تا شما را با تبلیغات بمباران کنند ، مرورگر خود را ربوده ، بدافزار را به دستگاه خود بفرستند و سایر فعالیت های نامشخص.

3. با بدافزار جاسازی شده است

یک تحقیق امنیتی برای تجزیه و تحلیل بیش از 250 برنامه VPN رایگان در اندروید انجام شده است و نتایج حیرت انگیز بود. بیش از 40٪ برنامه های VPN رایگان در واقع دارای بدافزارهایی هستند که درون برنامه های خود پنهان شده اند و آماده حمله به کاربران هنگام استفاده از برنامه ها هستند. برخی از بدافزارها برای سرقت پهنای باند شما استفاده می شوند ، در حالی که برخی دیگر برای سرقت داده های حساس شما مانند اطلاعات کارت اعتباری شما استفاده می شوند. با توجه به اینکه بیشتر فعالیت های بانکی آنلاین از طریق دستگاه های تلفن همراه انجام می شود ، باید نسبت به این واقعیت بیشتر آگاهی داشته باشید.

4- اصلاً کار نمی کند

در حالی که 40٪ از برنامه های VPN رایگان دارای بدافزارهای موجود در کد منبع برنامه هستند ، یک بخش بزرگ دیگر از برنامه های رایگان VPN که برای دستگاه های تلفن همراه در دسترس هستند ، برنامه های جعلی هستند. آنها در واقع هیچ کاری نمی کنند. آنها فقط به شما رابط برنامه شبیه برنامه VPN legal را نشان می دهند. وقتی برای اتصال به سرورهای VPN ضربه می زنید ، رابط گرافیکی دقیقاً مانند سایر برنامه ها نشان می دهد ، اما آنچه واقعاً اتفاق می افتد این است که هیچ کاری انجام نمی دهد. در آنجا وجود دارد که میلیون ها نفر را در بارگیری آن فریب دهند تا بتوانند در برنامه های خود تبلیغات نشان دهند و از تبلیغات خود درآمد کسب کنند.

5- با پشتیبانی از مشتری موجود آهسته است

البته درصد بسیار کمی از برنامه های VPN رایگان وجود دارد که در واقع امنیت و محافظت را برای فعالیت مرور شما فراهم می کند. آنها از تبلیغاتی که در برنامه های آنها نمایش داده می شود پول کسب می کنند ، اما هیچ گونه قصد بدافزار جاسازی شده یا سوء قصد کاربران خود را ندارند. در واقع می توانید از این برنامه ها با خیال راحت در دستگاه های تلفن همراه خود استفاده کنید ، اما یک گرفتن بزرگ نیز وجود دارد. سرورها بسیار آهسته هستند و به هیچ وجه خدمات مشتری ارائه نمی شود. دلیل اتصال VPN بسیار کند است زیرا آنها همزمان ارتباط زیادی را با افراد زیادی به اشتراک می گذارند ، و کاری نیست که بتوانید در مورد آن انجام دهید.

اینها دلایلی است که نباید از VPN رایگان برای دستگاه های تلفن همراه خود استفاده کنید. اگر می خواهید از امنیت موبایل خود مراقبت کنید ، برای شما بهتر است از یک اتصال واقعی VPN استفاده کنید که نه تنها حفظ حریم خصوصی و امنیت را روی دسک تاپ شما بلکه برای دستگاه های تلفن همراه خود نیز ارائه می دهد. این برنامه های رایگان تلفن همراه VPN به هیچ وجه ارزش ریسک ندارند.