چگونه به راحتی از VPN برای روتر و سایر دستگاه های خود استفاده کنید

برخی از خدمات VPN اتصال خصوصی مجازی خود را فقط برای رایانه های رومیزی ارائه می دهند ، در حالی که برخی دیگر خدمات خود را برای چندین دستگاه ارائه می دهند. در صورت امکان ، باید سرویس VPN را ارائه دهید که خدمات آنها را برای چندین دستگاه ارائه می دهد تا بتوانید از اتصال خصوصی آنها در دستگاه های تلفن همراه ، کنسول های بازی ، تلویزیون های هوشمند و غیره استفاده کنید. مشکلی که در بیشتر خدمات VPN وجود دارد این است که هنگام نصب اتصال VPN به روتر شما کاملاً پیچیده است. با این حال ، هنگامی که اتصال روتر خود را با VPN با موفقیت برقرار کردید ، می توانید دستگاه های خود را به راحتی به روتر متصل کنید تا بتوانید به طور خودکار از مزیت اتصال خصوصی استفاده کنید.


چرا راه اندازی یک شبکه مجازی برای روتر شما مهم است؟ به این دلیل است که به محض تنظیم روتر خود با VPN ، نیازی به تنظیم دستی شبکه خصوصی برای هر دستگاه ندارید. با این وجود ، تنظیم روتر با اتصال خصوصی کاملاً پیچیده است ، بنابراین باید روند را با دقت دنبال کنید. در اینجا چند نکته برای استفاده آسان از VPN برای روتر و سایر دستگاه های شما آورده شده است:

1. مطمئن شوید که روترهای شما از اتصال VPN پشتیبانی می کنند

همه خدمات VPN به شما امکان نمی دهد تا اتصال خصوصی را برای روترهای خود تنظیم کنید. به طور معمول ، یک سرویس شبکه خصوصی مجازی این نرم افزار را برای رایانه های رومیزی و دستگاه های تلفن همراه به شما می دهد و هیچ روتر دیگری برای آن وجود ندارد. برخی از خدمات دیگر پشتیبانی از روتر را فقط به عنوان یک ویژگی اضافی ارائه می دهند ، به این معنی که شما باید مبلغی اضافی پرداخت کنید تا بتوانید یک اتصال خصوصی برای روتر خود تنظیم کنید. بنابراین ، برای شما مهم است که بدانید اتصال VPN شما از روترها پشتیبانی می کند ، زیرا همه خدمات این مزیت را برای شما ارائه نمی دهند.

2. نگاهی به وب سایت رسمی برای دستورالعمل راه اندازی روتر

معمولاً یک دفترچه راهنما کامل در وب سایت رسمی ارائه دهنده VPN ارائه شده است ، که شما را قدم به قدم در روند تنظیم روتر راهنمایی می کند. کاری که شما باید انجام دهید این است که به وب سایت رسمی ارائه دهنده VPN خود بروید و به جستجوی این نوع اطلاعات بپردازید. اگر اطلاعاتی در دسترس نیست ، می توانید با بخش خدمات مشتری صحبت کنید و از آنها درمورد روش تنظیم اتصال خصوصی برای روتر خود بخواهید. آنها به احتمال زیاد پیوند دستورالعمل را برای شما در اختیار شما قرار می دهند و هر کمکی را که ممکن است در طی مراحل تنظیم نیاز داشته باشید به شما کمک می کنند.

3. لازم نیست که برای هر دستگاهی که دارید ، VPN را به صورت دستی تنظیم کنید

بزرگترین مزیت تنظیم اتصال VPN برای روتر شما این است که شما واقعاً نیازی به برقراری اتصال خصوصی برای هر دستگاهی ندارید. پس از پیکربندی روتر شما با اتصال VPN ، هر دستگاهی که به روتر شما متصل شود ، بطور خودکار اتصال ایمن و محافظت شده ای خواهد داشت. این برای دستگاه هایی که هیچ برنامه VPN محلی ندارند ، مانند کنسول بازی و تلویزیون های هوشمند مفید است. حتی اگر از رایانه های رومیزی استفاده می کنید ، نیازی به نصب هیچ نرم افزار VPN برای دسک تاپ خود ندارید ، زیرا فقط برای اینکه از مزایای امنیت ، حفظ حریم خصوصی و ناشناس بودن آنلاین استفاده کنید ، فقط باید به روتر خود متصل شوید..

4. اطمینان حاصل کنید که از مدل روتر شما پشتیبانی می شود

حتی اگر ارائه دهنده VPN شما از تنظیم روتر پشتیبانی می کند ، به این معنی نیست که روتر شما پشتیبانی می شود. همه مدل ها یا مارک های روتر برای اتصال VPN پشتیبانی نمی شوند. بنابراین ، شما باید به اطلاعات مربوط به روترهایی که توسط ارائه دهنده شبکه خصوصی مجازی شما پشتیبانی می شوند ، نگاهی بیندازید. پس از اطمینان از روتر شما ، می توانید با دنبال کردن راهنمای دستورالعمل از ارائه دهنده خدمات خود ، مراحل تنظیم را شروع کنید. اگر روتر شما پشتیبانی نمی شود ، متأسفانه باید روتر جدیدی را خریداری کنید که توسط ارائه دهنده خدمات پشتیبانی می شود.

5- یک روتر را بخاطر اتصال VPN از پیش تنظیم شده خریداری کنید

بیشتر ارائه دهندگان VPN که پشتیبانی از اتصال روتر را ارائه می دهند ، معمولاً روترهای از پیش تنظیم شده را برای کاربران خود می فروشند. با خرید یکی از این روترها بسته به ارائه دهنده خدمات که استفاده می کنید می توانید مزایای مختلفی کسب کنید. روترهای از قبل پیکربندی شده ، اتصال VPN را از ابتدا پیکربندی کرده است ، بنابراین نیازی نیست که با مشکلات پیکربندی دستی مقابله کنید. این روترها معمولاً می توانند از طریق وب سایت رسمی ارائه دهنده VPN خریداری شوند ، و این یکی از ساده ترین راه هایی است که می توانید برای تنظیم آسان اتصال VPN به روتر خود انجام دهید..

این نکاتی است که می توانید برای استفاده آسان از VPN برای روتر و سایر دستگاه های خود دنبال کنید. در حقیقت ، بهتر است به جای تنظیم دستی اتصال خصوصی برای همه دستگاه های خود ، از روتر برای VPN خود استفاده کنید. شما فقط باید یکبار روتر خود را تنظیم کنید و سپس می توانید هر وسیله ای را به آن متصل کنید تا از حریم شخصی و امنیت آنلاین بهره مند شوید. این می تواند باعث صرفه جویی در وقت و تلاش زیادی شود.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map