چرا بیشتر سرویس های VPN نمی توانند در چین مورد استفاده قرار گیرند تا فایروال بزرگ را از حالت مسدود کنند

شناخته شده است که چین یکی از سخت ترین کشورها در جهان است که محدودیت های VPN را اعمال می کند. در حالی که مسافران هنوز هم می توانند بدون هیچ مشکلی از اتصال خصوصی مجازی که از وطن خود به ارمغان می آورند استفاده کنند ، شهروندان چینی از استفاده از هر نوع سرویس VPN خودداری می کنند ، مگر اینکه برای کار خود لازم باشد. با این وجود ، مشاغل باید از دولت برای استفاده از سرویس VPN مجوز بگیرند و استفاده از چنین خدماتی برای مشاغل آنها منوط به نظارت از طرف دولت است.


برای بسیاری از مردم این کشور هنگامی که سعی می کنند از هر نوع سرویس اتصال خصوصی استفاده کنند ، به یک مشکل واقعی تبدیل شده است زیرا همه خدمات VPN در این کشور کار نمی کنند. این امر تا حدی به این دلیل است که فایروال بزرگ چین دارای یک سیستم رمزگذاری بسیار قوی است که مانع از آن می شود که همه از محدودیت های اینترنتی دولت جلوگیری کنند. فقط تعداد معدودی از ارائه دهندگان خدمات معتبر VPN می توانند از دیوار آتش چین دور بزنند و از طریق این کشور به آزادی اینترنت دسترسی پیدا کنند.. در اینجا دلایلی وجود دارد که نمی توان از خدمات بیشتر VPN در چین برای انسداد دیوار آتش بزرگ استفاده کرد:

1. دولت چین از یک سیستم پیشرفته DPI استفاده می کند

در حالی که بیشتر کشورهایی که فعالیت اینترنتی شهروندان خود را محدود می کنند ، از فناوری موسوم به DPI یا Deep Packet Inspection برای نظارت بر ترافیک شبکه خود استفاده می کنند ، اما دیوار آتش بزرگ چین در مورد برنامه DPI کاملاً جدید است. دولت از یک سیستم پیشرفته DPI استفاده می کند که هر روز بهبود می یابد و لیست های بیشتری از وب سایت های مسدود شده و خدمات آنلاین اضافه می کند. نه تنها این ، از نظر امنیت و محافظت در برابر دور زدن فایروال خود به روز می شود ، به این معنی که دولت لیستی از سرویس های مسدود شده VPN را نیز به صورت روزانه اضافه می کند. این همان چیزی است که برای دور زدن محدودیت اینترنت در این کشور برای سرویس های منظم دشوار می کند.

2. دولت تقریباً همه نرم افزارها و برنامه های VPN موجود را ممنوع می کند

ممنوعیت VPN در سراسر کشور از سال 2018 کاملاً عملی خواهد شد ، به این معنی که دولت در نظارت بر ترافیک شبکه شهروندان خود بسیار سختگیر خواهد شد. قبل از ممنوعیت ، خدمات VPN بدون مشکل مشکلی برای بارگیری شهروندان در دسترس است و هم برای سیستم عامل های رومیزی و هم برای سیستم عامل های تلفن همراه در دسترس هستند. با این حال ، پس از یک سری حوادث که مردم از اتصال خصوصی خود برای مختل کردن دولت چین استفاده می کنند ، دولت باید قدم جسورانه ای برای ممنوعیت تمام آن پروکسی خصوصی از سیستم عامل های تلفن همراه و دسک تاپ بگیرد. بسیاری از خدمات منظم VPN تحت تأثیر این ممنوعیت قرار می گیرند.

3. بیشترین اتصالات خصوصی موجود یک فناوری پیشرفته مخفیکاری ارائه نمی دهید

یکی دیگر از دلایلی که برای دور زدن یک اتصال خصوصی معمولی بسیار دشوار است ، این است که فایروال دارای فناوری پیشرفته DPI است که فقط با یک فناوری خاص VPN می توان آن را دور زد. فناوری مخفیکاری که فقط در خدمات معتبر VPN با هزینه اشتراک گرانتر در دسترس است ، تنها شرط ایمن برای کاربران چینی برای دسترسی به وب سایت هایی است که توسط دولت مسدود شده اند. با استفاده از سرور پنهان ، و یک پروتکل اصلاح شده برای اطمینان از اینکه سیستم DPI چینی نمی تواند اتصال خصوصی را تشخیص دهد.

4- بیشتر سرویس های VPN فقط رمزگذاری های منظم را ارائه می دهند

در حالی که پروتکل رمزگذاری مورد استفاده سرویس VPN تعیین می کند که چقدر موثر است که بتواند مانع از انسداد دولت چین شود ، اما اکثر خدمات VPN فقط رمزگذاری های منظم را برای کاربران خود ارائه می دهند. در نتیجه ، آنها نمی توانند برای رمزگذاری های سنگین از قبیل دور زدن دیوار آتش بزرگ چینی مورد استفاده قرار گیرند ، به همین دلیل بیشتر آنها در این کشور غیرقابل استفاده هستند. بیشتر اتصالات خصوصی معمولی فقط از پروتکل PPTP یا L2TP استفاده می کنند در حالی که حداقل پروتکل رمزنگاری لازم برای عبور از انسداد پروتکل OpenVPN است. معمولاً قبل از اینکه واقعاً در این کشور کار کند ، باید پروتکل OpenVPN اصلاح شود.

5- دولت اتصالات فردی که از سرورهای خصوصی یا پروکسی استفاده می کند را مسدود می کند

دولت چین در یافتن افرادی که از اتصال خصوصی برای دسترسی به وب سایتهای خارجی استفاده می کنند بسیار فعال است. در حقیقت ، مواردی وجود دارد که دولت برای استفاده از اتصال خصوصی دستگاه خود نیاز به دستگیری افراد دارد. سپس ، آنها یا افراد را در زندان می گذارند و خواهان جریمه بزرگی برای بی احترامی به سیستم DPI دولت هستند. این همان چیزی است که دسترسی بیشتر وب سایتهای مسدود شده در این کشور را برای بسیاری از افراد دشوار می کند ، و همچنین به همین دلیل است که بیشتر آنها زحمت نمی کشند ، زیرا می ترسند از عواقب ناشی از این کار.

اینها دلایلی هستند که نمی توان از خدمات بیشتر VPN در چین برای انسداد دیوار آتش بزرگ استفاده کرد. با این حال ، غیرفعال کردن محدودیت های وب سایت از این کشور برای شما غیرممکن است ، به خصوص اگر مسافر باشید. شما فقط باید از یک اتصال معتبر VPN استفاده کنید که ویژگی مخفی کاری را ارائه می دهد که برای دور زدن فایروال بزرگ چین طراحی شده است تا اتصال خصوصی شما توسط سیستم DPI در این کشور شناسایی نشود..