چگونه می توان داده های خود را با خیال راحت و بین دستگاه ها انتقال داد

روش های زیادی وجود دارد که می توانید دنبال کنید تا پرونده های خود را بین یک دستگاه به دستگاه دیگر منتقل کنید. بیایید بگوییم که شما می توانید با استفاده از یک درایو انگشت شست یا USB USB آنها را منتقل کنید ، یا می توانید از کارت microSD برای انتقال داده ها بین دستگاه های تلفن همراه استفاده کنید. روش دیگر انتقال پرونده از طریق بلوتوث یا سایر وسیله بی سیم است. علاوه بر این ، روشی برای انتقال پرونده های شما از طریق اینترنت وجود دارد ، مانند استفاده از فضای ذخیره سازی ابری یا خدمات اشتراک فایل.


هر روش مزایا و معایب خاص خود را دارد. به عنوان مثال ، هنگام انتقال پرونده های خود از طریق اینترنت ، شما در حال ریسک هستید که فرآیند انتقال داده توسط هکرها و سایر افراد بی پروا رهگیر شود. در نتیجه ممکن است پرونده های شما به سرقت برود که این می تواند خطر بزرگی برای حفظ حریم خصوصی شما باشد. بنابراین ، چگونه می توانید مطمئن باشید که می توانید پرونده ها را بین دستگاه ها به روشی ایمن و خصوصی منتقل کنید? در اینجا چند نکته برای انتقال ایمن و خصوصی داده های خود بین دستگاه ها آورده شده است:

1. فقط انتقال داده را از منابع معتبر دریافت کنید

هنگامی که نوبت به انتقال داده ها بین دستگاه ها می رسد ، باید قاعده را مستقیم تنظیم کنید. اولین قانون این است که هیچ گونه اطلاعاتی را از منابعی که به آنها اطمینان ندارید دریافت کنید. این می تواند برای انتقال داده با رسانه های فیزیکی مانند USB USB و انتقال داده ها از طریق اتصال شبکه شما اعمال شود. دلیل این امر آن است که وقتی شما آزادانه داده ها را از هر منبع و بدون روشن شدن امنیت و اعتبار منبع خود قبول می کنید ، دستگاه خود را در معرض تهدیدات احتمالی مانند ویروس ها ، بدافزارها ، جاسوسی و سایر تهدیدات احتمالی قرار می دهید..

2. از سیستم عامل منبع باز برای انتقال ایمن داده ها با استفاده از رسانه فیزیکی استفاده کنید

هنگام انتقال داده های مهم و حساس از دستگاه به دستگاه دیگر ، مانند استفاده از USB stick یا رسانه های دیگر فیزیکی ، استفاده از سیستم عامل منبع باز مانند Linux ، می تواند برای به حداقل رساندن خطر انتقال بدافزار به دستگاه شما بسیار مفید باشد. این امر به این دلیل است که بیشتر ویروس ها و بدافزارها نمی توانند روی سیستم عامل منبع باز اجرا شوند و بنابراین در سیستم شما قابل اجرا نیستند. این پرونده های مخرب خاموش می شوند و شما می توانید آنها را قبل از فرآیند انتقال به راحتی حذف کنید.

3. هنگام انتقال داده آنلاین ، اتصال VPN خود را فعال کنید

اگر داده های خود را از طریق کانال های آنلاین مانند فضای ذخیره سازی ابری یا سرویس های اشتراک فایل انتقال می دهید ، حتما اتصال خود را ایمن و رمزنگاری کنید. با رمزگذاری اتصال خود با استفاده از VPN ، می توانید فرآیند انتقال داده را ایمن و خصوصی نگه دارید. همچنین ، هکرها یا مهاجمین سایبری نمی توانند از طریق اتصال به شبکه شما وارد سیستم شما شوند ، و غیر ممکن است که آنها از روند انتقال رهگیری کنند.

4- از خدمات قابل اعتماد ذخیره سازی ابر و اشتراک گذاری پرونده ها استفاده کنید

در صورتی که امکان انتقال مستقیم آنها از نظر جسمی امکان پذیر نباشد ، غالباً از سرویس های ذخیره سازی ابر و اشتراک فایل استفاده می شود. از آنجا که این سرویس ها بیشتر پرونده های مهم شما را ذخیره می کنند ، باید اطمینان حاصل کنید که خدماتی که استفاده می کنید قابل اعتماد و معتبر هستند. همچنین ، انتخاب سرویس های ذخیره سازی و ذخیره سازی ابری رمزگذاری شده یا خصوصی با ویژگی های امنیتی و امنیتی پیشرفته که اغلب شما را مجبور به پرداخت هزینه ماهانه یا سالانه می کند ، برخلاف استفاده از یک سرویس رایگان است که فقط ویژگی های امنیتی اساسی را ارائه می دهد..

5- قبل از انتقال آنها به سایر دستگاه ها ، پرونده های خود را رمزگذاری کنید

با رمزگذاری پرونده های خود قبل از ارسال به دستگاه های دیگر ، امنیت و حریم خصوصی پرونده های خود را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشید. رمزگذاری پرونده های شما به معنای اضافه کردن رمزعبور و روش قفل دیگر برای پرونده ها است تا بتوانید آن را باز نکنید مگر اینکه رمز را بشناسید یا کلید باز کردن پرونده ها را داشته باشید. برخی نرم افزارها یا برنامه های رمزگذاری خوب فایل وجود دارد که می توانید برای این منظور از آنها استفاده کنید ، مانند AxCrypt.

6. اتصال بی سیم را بلافاصله پس از اتمام انتقال خاموش کنید

اگر داده های خود را از طریق بلوتوث یا اتصال بی سیم محلی منتقل می کنید ، حتماً این اتصال را هنگام انجام انتقال داده باز کنید. اتصال بلوتوث خود را مدت طولانی باز نکنید. بلافاصله پس از اتمام انتقال ، اتصال بی سیم را خاموش کنید. این امر به منظور جلوگیری از استفاده هرگونه افراد بی پروا از اتصال باز شما برای دسترسی به پرونده های شما است.

7. برنامه های Firewall ، Antivirus و Anti-Malware را نصب کنید

در آخر اینکه ، بهتر است نرم افزارهای امنیتی یا برنامه های اصلی امنیتی را در تمام دستگاه های خود نصب کنید تا از ورود هرگونه تهدید احتمالی به سیستم خود در طی فرآیند انتقال جلوگیری کنید. فایروال ، آنتی ویروس و برنامه های ضد بدافزار ابزارهای امنیتی ضروری هستند که شما باید از آنها برای جلوگیری از هرگونه حمله در سایبر جلوگیری کرده و سیستم خود را ایمن و محافظت کنید. آنها همچنین گزینه های پیشرفته ای برای حفظ حریم خصوصی دارند تا تمام دستگاه های شما خصوصی و کاملاً ایمن باشند.