نکات ساده و ایمن برای محافظت از آیفون در برابر هکرها

Apple iPhone یک برند پرچمدار موبایل است که از اپل استفاده می کند و سیستم عامل خود را با نام iOS اجرا می کند. سیستم عامل iOS با اندروید کاملاً متفاوت است زیرا فقط در سخت افزار اپل اجرا می شود. این بدان معناست که نمی توان آن را در هر دستگاه دیگری به غیر از دستگاه های ایجاد شده توسط اپل استفاده کرد. آیفون همچنین ویژگی های امنیتی متفاوتی دارد که حریم شخصی کاربر را جدی می گیرد. در حقیقت ، دستگاه های iPhone برای تأمین امنیت داده های شخصی کاربر و محافظت از کاربران در برابر هر نوع نقض داده ها طراحی شده اند. با داشتن امکاناتی مانند تشخیص چهره ، حسگر اثر انگشت ، مکان یابی دستگاه دزدیده شده ، کنترل از راه دور و ادغام با حافظه iCloud ، سیستم عامل iOS یکی از ایمن ترین و امن ترین سیستم عامل موبایل در بازار است..


با این حال ، با وجود تمام ویژگی های امنیتی و حریم خصوصی موجود در آیفون ، هکرها می توانند در صورت دقت نکردن دستگاه شما را نقض کنند یا حتی از نحوه استفاده از این خصوصیات حریم خصوصی آگاه نباشید. شایع ترین وقوع هک شدن آیفون در مواردی است که هکرها با موفقیت هک شدن فضای ذخیره سازی ابر قربانیان خود را امکان پذیر کردند و این امکان را برای آنها فراهم می کند که پرونده های شخصی یا عکس های ذخیره شده توسط کاربران در آن سکوی ذخیره سازی ابری را مشاهده کنند. به همین دلیل برای شما مهم است که بدانید چگونه از آیفون خود در برابر چنین حملات هکری احتمالی محافظت کنید. در اینجا نکات ساده و ایمن برای محافظت از آیفون در برابر هکرها آورده شده است:

1. برای اجرای آخرین سیستم عامل iOS مطمئن باشید

اپل سیستم عامل آیفون خود را به طور مرتب به روز می کند ، خواه آنها فقط به روزرسانی های کوچک باشند یا یک نسخه بزرگ. اگر این کار را نکرده اید ، توصیه می شود سیستم عامل تلفن همراه خود را به آخرین نسخه iOS به روز کنید. دلیل این امر این است که معمولاً این شرکت بروزرسانی را برای بیشتر نسخه های اخیر دستگاه های آیفون در دسترس قرار می دهد. بنابراین ، هیچ دلیلی وجود ندارد که شما از برنامه به روزرسانی پیروی نکنید و مطمئن شوید که دستگاه شما دارای آخرین سیستم عامل است. به روزرسانی ها یا به روز رسانی ها همیشه با جدیدترین ویژگی های محافظت از امنیت همراه خواهند بود که بهترین محافظت از حریم خصوصی کاربران را تضمین می کنند.

2. همه گزینه های امنیتی را روشن کنید

اپل گزینه های امنیتی زیادی دارد که در فهرست تنظیمات موجود است. به راحتی می توانید همه گزینه های امنیتی را یکی یکی برای تقویت امنیت دستگاه و محافظت از حریم خصوصی دستگاه خود تغییر دهید. بهتر است همه گزینه های امنیتی را که فکر می کنید برای شما سودمند است روشن کنید. برخی از گزینه های امنیتی ممکن است دستگاه شما را برای استفاده ناراحت کننده تر کند ، اما اگر فکر می کنید باید بیشتر از حریم شخصی خود محافظت کنید ، باید روشن کنید. ویژگی هایی مانند Find My iPhone یا حذف داده از راه دور در صورت از بین رفتن دستگاه خود خوب است. در چنین زمانی ، وقتی افراد دیگر آن را پیدا کنند ، آنها نمی توانند به داده های شما دسترسی پیدا کنند.

3. ویژگی تأیید هویت دو عاملی را فعال کنید

تمام دستگاه های اپل مجهز به Apple ID هستند ، آن حسابی است که شما می توانید برای دسترسی به ویژگی های مختلف مبتنی بر ابر دستگاه خود استفاده کنید. بدون این شناسه ، شما نمی توانید وارد حساب کاربری خود شوید یا از App Store استفاده کنید. بنابراین ، مهم است که این شناسه را ایمن و ایمن نگه داشته و از هکرها محافظت کنید. این امر به این دلیل است که موارد بسیاری وجود دارد که هکرها می توانند نام کاربری و رمز عبور Apple ID را قربانی کنند یا از بین بروند. این امکان دسترسی کامل به ویژگی های مختلف ابر را دارد که توسط قربانی مورد استفاده قرار می گیرد. تأیید هویت دو عاملی باعث می شود تا اپل آیدی شما از هرگونه هک احتمالی در امان بماند زیرا هر تلاش برای ورود به شما گزارش می شود و شما را ملزم به تأیید هر تلاش برای ورود با دستگاه دیگر می کنید..

4- هنگام ورود به شبکه های عمومی Wi-Fi از VPN استفاده کنید

ایستگاه های مختلف شارژ عمومی و شبکه های Wi-Fi وجود دارد که می توانید در سراسر کشور از آنها استفاده کنید. در حقیقت ، بسیاری از افراد از آنها برای راحتی استفاده می کنند ، به خصوص در حالی که منتظر مکان های عمومی مانند ایستگاه های قطار یا فرودگاه هستند. خبر بد این است که ایستگاه های شارژ و شبکه های Wi-Fi نصب شده در چنین مکان های عمومی ممکن است برای دستگاه شما ایمن نباشند. در واقع ، آنها ممکن است از اتصال شبکه رمزگذاری نشده استفاده کنند که دائماً فعالیت آنلاین کاربران خود را نظارت می کند. به همین دلیل برای شما مهم است که همیشه هنگام ورود به شبکه های عمومی Wi-Fi یا استفاده از ایستگاه های شارژ عمومی ، شبکه VPN را فعال کنید. خدمات VPN زیادی وجود دارد که می توانید در فروشگاه App پیدا کنید ، که می توانید در حین استفاده از دستگاه آیفون خود برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین خود استفاده کنید.

5- نسبت به هر پیامی که در آیفون خود دریافت می کنید ، احتیاط کنید

اگر از iPhone خود برای برقراری ارتباط منظم با افراد دیگر استفاده می کنید ، به پیام هایی که با افراد دیگر می پردازید ، توجه داشته باشید. این امر به ویژه هنگامی که از دستگاه خود برای دسترسی به سیستم عامل های مختلف رسانه های اجتماعی استفاده می کنید صحیح است. هر پیامی که دریافت می کنید ممکن است شما را به نقض حریم خصوصی سوق دهد ، به ویژه اگر چنین پیام هایی از طرف افرادی که شما نمی شناسید سرچشمه می گیرد. به عنوان مثال وقتی پیوندهایی را برای تنظیم مجدد رمز ورود خود دریافت می کنید ، حتماً آن لینک ها را بررسی کرده و تأیید کنید که آنها توسط شرکت های قانونی ارسال شده اند. در غیر این صورت ، شما ممکن است قربانی حمله هکری شوید. همچنین ، از هر پیام خصوصی که در رسانه های اجتماعی دریافت می کنید ، محتاط باشید.

این نکات ساده و ایمن برای محافظت از آیفون شما در برابر هکرها هستند. برای شما بسیار مهم است که مطمئن شوید همیشه از iPhone شما محافظت می شود ، زیرا بسیار محتمل است که اطلاعات شخصی و شخصی زیادی را در دستگاه خود ذخیره کنید. این نکات می تواند به شما کمک کند تا به راحتی به این هدف برسید.