آنچه را که شما باید به هنگام سازگاری با شبکه خود انجام دهید

استفاده از اتصال به شبکه کمی مشکل است. اگر به امنیت اینترنت خودتان اهمیتی نمی دهید ، ممکن است نمی دانید چه زمانی افراد دیگر سعی می کنند به شبکه شما وارد شوند و داده های شما را سرقت کنند. با این حال ، اینترنت همانطور که امروز می دانیم برای همه مهم است. بنابراین لازم است هر کسی حداقل از امنیت شبکه خود آگاهی داشته باشد تا بتواند به درستی از داده و ارتباط آنلاین خود محافظت کند. اما واقعیت این است که بسیاری از افراد هر روز انواع مختلفی از حملات اینترنتی را از طرف شخص ثالث مخرب که می خواهند داده های مهم خود را بدزدند ، تجربه می کنند. این چیزی است که شما به عنوان یک کاربر اینترنتی باید از آن آگاه باشید.


روشی که معمولاً این افراد مخرب کار می کنند این است که اتصال شبکه شما را به خطر می اندازد و ارتباط اینترنتی شما را مختل می کند. همچنین ، آنها مرورگر شما را ربوده و سعی می کنند کلمات عبور مهم شما را بدزدند ، تا بتوانند به آن دسترسی پیدا کنند. اگر هر یک از این وقفه ها را تجربه کردید ، برای مقابله با آن باید اقدامات لازم را انجام دهید. در اینجا کارهایی که شما باید به خطر بیفتید اتصال شبکه شما انجام می شود:

1. شبکه خود را فوراً قطع کنید

لحظه ای که در اتصال به شبکه خود رفتاری عجیب پیدا خواهید کرد ، مانند افزایش استفاده از پهنای باند ، فعالیت بالای شبکه در زمان بیکار بودن ، برنامه های عجیب و غریب که درخواست انتقال داده های ثابت و غیره را دارند ، باید فوراً شبکه خود را جدا کنید. این اولین کاری است که شما باید انجام دهید. اگر به اینترنت وصل نشوید ، این افراد بدخواه قادر به انجام کاری نخواهند بود. سپس ، باید با بررسی Task Manager ، بررسی کنید که آیا برخی از به روزرسانی های مشروع در سیستم شما وجود دارد ، وجود دارد یا اینکه برنامه های ناشناخته ای وجود دارند که داده های بیشتری را از اتصال شما درخواست می کنند. وقتی این برنامه های ناشناخته را پیدا کردید ، فوراً مراحل آنها را متوقف کنید و نرم افزار را از دستگاه خود حذف کنید.

2. تنظیمات روتر و کلمه عبور را تغییر دهید

به تنظیمات روتر خود بروید و تنظیمات و گذرواژه‌ها را فوراً تغییر دهید. اگر چند دستگاه دارید که به طور همزمان به روتر متصل هستند ، اطمینان حاصل کنید که تمام دستگاه ها را به رسمیت می شناسید. ممکن است هکرها برای ایجاد اختلال در ارتباطات آنلاین شما از اتصال روتر شما استفاده کنند ، بنابراین باید بررسی کنید که آیا دستگاه های ناشناخته ای به روتر شما متصل هستند یا خیر. اگر آنها را پیدا کردید ، سپس بلافاصله آنها را از شبکه خود حذف کنید. با استفاده از ترکیبی از حروف بزرگ ، حروف کوچک ، اعداد و علائم رمز عبور روتر خود را به یک رمز عبور امن تر تغییر دهید.

3. دوباره سعی کنید ارتباط برقرار کنید و ببینید آیا این مشکلات همچنان ادامه دارد

اکنون که از شر مشکلات اساسی که ممکن است باعث قطع اتصال شبکه شما شود خلاص شده اید ، می توانید با خیال راحت دوباره دستگاه خود را به شبکه خود وصل کنید. چند دقیقه دستگاه خود را رعایت کنید و ببینید که آیا این مشکلات همچنان ادامه دارد یا خیر. اگر همان نرم افزار بدون رضایت شما مجدداً از اتصال داده شما استفاده کند ، اگرچه آن را حذف کرده اید ، احتمالاً سیستم شما آلوده شده است. حذف نرم افزارهای مخرب از سیستم شما پس از آلوده کردن آن بسیار دشوار است. اگر نرم افزار آنتی ویروس شما حتی برنامه های مخرب را تشخیص نمی دهد ، به این معنی است که شما باید محافظت بهتری برای سیستم خود نصب کنید.

4- یک فایروال خوب و نرم افزار VPN نصب کنید

سعی کنید یک نرم افزار فایروال خوب را بر روی سیستم خود نصب کنید تا از سیستم خود در برابر هرگونه حمله آنلاین که توسط هکرها از یک مکان دور افتاده انجام می شود ، محافظت کنید. پس از نصب ، نرم افزار یک فرآیند اسکن را انجام می دهد و می گوید سیستم شما توسط برخی از تهدیدات ناشناخته نفوذ کرده است یا خیر. در این صورت نرم افزار برنامه های مخرب را تمیز کرده و سیستم شما را در امنیت خوبی قرار می دهد. در مرحله بعد ، شما باید یک نرم افزار VPN را نصب کنید تا تمامی ترافیک اینترنت شما رمزگذاری شود. این امر برای محافظت بیشتر از سیستم شما و اطمینان از رمزگذاری تمام انتقال داده ها است. بنابراین ، حتی اگر این برنامه های مخرب داده های مهم شما را به سرورهای خارجی منتقل می کنند ، هکرها نمی توانند داده ها را از آنجا که رمزگذاری شده است باز کنند..

5. سیستم خود را با یک نرم افزار آنتی ویروس بطور کامل اسکن کنید

در آخر اینکه می توانید از یک نرم افزار آنتی ویروس خوب برای اسکن کامل سیستم خود استفاده کنید. این فقط در شرایطی است که شما برخی از ویروس ها را در سیستم خود نصب کرده اید بدون اینکه از آن آگاهی داشته باشید. ویروس ها می توانند از بسیاری از مکان ها ، از جمله وب سایت هایی که بازدید می کنید ، از پرونده هایی که دریافت می کنید ، از نرم افزاری که نصب کرده اید و غیره باشد. نرم افزار آنتی ویروس به تعیین تهدیداتی که بر روی سیستم شما نصب شده اند کمک می کند و تهدیدات را حذف یا قرنطینه می کند. همچنین اقداماتی را که باید انجام دهید برای رفع تهدیدات از سیستم شما توصیه می کند.

این مواردی است که هنگام به خطر انداختن اتصال شبکه شما باید انجام دهید. این مشکل امنیتی را به راحتی نگیرید. حتی وقتی شخصی در تلاش است رمز عبور WiFi شما را هدیه کند تا پهنای باند اینترنت رایگان را بدست آورد ، این موضوع را به آرامی قبول نکنید. ممکن است سیستم شما در معرض خطر باشد و شما باید اقدامات لازم را برای اطمینان از از بین رفتن تهدیدها انجام دهید.