چگونه می توان از موتور جستجو بدون ترک ردیابی آنلاین استفاده کرد

از آنجایی که اینترنت به یک فناوری اصلی تبدیل می شود که روزانه مردم از آن استفاده می کنند ، موتورهای جستجو به بخشی از زندگی همه تبدیل شده اند. هر اطلاعاتی را که می خواهید در اینترنت پیدا کنید ، مجبورید از بستر آنها استفاده کنید و سؤالات خود را در کادر جستجو تایپ کنید. سپس پیوندهای زیادی به صفحات وب که حاوی اطلاعات مورد نظر شما هستند ، برای شما ارسال می کند. خواه از Google ، Bing یا سایر خدمات استفاده می کنید ، می توانید به لطف این خدمات ، اطلاعاتی را که می خواهید در اینترنت بیابید.


با این حال ، یک مشکل وجود دارد که شما باید هنگام استفاده از این خدمات به خاطر داشته باشید. مشکل این است که نمایش داده شد و سایر داده های شما توسط خدمتی که شما استفاده می کنید ضبط می شوند. از این داده ها می توان برای توصیف شخصیت شما و افشای انواع دیگر اطلاعات شخصی که ممکن است متعلق به شما باشد استفاده کرد. به عبارت دیگر ، بیشتر موتورهای جستجو برای حفظ حریم خصوصی آنلاین شما خطرناک هستند. با استفاده از این سرویس ها ، شما می توانید اثری از فعالیت آنلاین خود و همچنین هویت واقعی خود را کشف کنید. در اینجا چند نکته برای استفاده از موتور جستجو بدون اینکه ردیابی شما به صورت آنلاین باقی بماند آورده شده است:

1. از یک سرویس موتور جستجوی خصوصی استفاده کنید

سرویس های آنلاین مانند Google و Bing توسط شرکتهای بزرگی اداره می شوند که علاقه دارند اطلاعات شخصی کاربر خود را بدانند. در واقع ، این راهی است که آنها می توانند برای شرکت های خود درآمد بیشتری کسب کنند ، بنابراین ، امپراتوری تجارت خود را گسترش می دهند. با این حال ، نوع خدمات جایگزین به نام سرویس موتور جستجوی خصوصی وجود دارد که شما می توانید بدون ترک هیچ اثری از آنها برای یافتن اطلاعات در اینترنت استفاده کنید. همچنین به آن موتور جستجوی حریم خصوصی گفته می شود و با استفاده از این سرویس می توانید ضمن انجام جستجوی آنلاین مختلف ، از حریم خصوصی آنلاین خود محافظت کنید. بسته به شرکتی که استفاده می کنید ممکن است این خدمات به صورت رایگان یا پرداختی در دسترس شما باشد.

2. هنگام انجام جستجوی آنلاین ، به حساب خود وارد نشوید

تنها کاری که شما می توانید برای اطمینان از عدم ارائه اطلاعات شخصی به شرکت موتور جستجو انجام دهید این نیست که هنگام یافتن اطلاعات بصورت آنلاین وارد سیستم شوید. این که آیا از Google ، Bing یا هر سرویس دیگری استفاده می کنید ، هنگام ارسال سؤالات خود به حساب کاربری خود وارد نشوید. دلیل این است که وقتی وارد سیستم شوید ، نمایش داده شد توسط سرویس ثبت می شود و فعالیت مرور شما نیز کنترل می شود. برای اطمینان از ورود به سیستم ، می توانید از حالت ناشناس در مرورگر خود برای انجام این کار استفاده کنید.

3. از برنامه افزودنی مرورگر جستجوی حریم خصوصی استفاده کنید

برخی برنامه های افزودنی مرورگر وجود دارد که به شما کمک می کند تا تمام جستجوهای آنلاین شما از هر نوع نظارت عاری شود. با استفاده از افزونه مرورگر جستجوی حریم خصوصی ، شما می توانید اطلاعاتی را با بستر موتور جستجوی مورد علاقه خود به صورت خصوصی پیدا کرده و بدون ترک هیچ اثری به صورت آنلاین ، اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنید. این برنامه افزودنی با تغییر مسیر ترافیک شما به یک سرور خصوصی متعلق به توسعه دهنده برنامه افزودنی کار می کند ، بنابراین نتیجه جستجو را از طریق سرور خصوصی تحویل می دهد. با استفاده از این برنامه افزودنی ، می توانید مطمئن شوید که تمام نمایش داده شدگان از سیستم نظارت و ردیابی موتور جستجو پنهان می ماند.

4. از اتصال VPN استفاده کنید

اتصال VPN همچنین می تواند به شما کمک کند تا با نگه داشتن ترافیک شبکه خود همیشه رمزگذاری فعالیت جستجو را مخفی کنید. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که هنگام انجام فعالیت جستجوی خود وارد حساب کاربری خود نشوید. با این حال ، هنگامی که اتصال اینترنتی خود را به یک اتصال خصوصی تغییر دهید ، به طور خودکار از حساب خود خارج خواهید شد زیرا در یک کشور دیگر به یک سرور خصوصی وصل خواهید شد و موتورهای جستجو آدرس IP شما را به عنوان کاربر جدید در نظر می گیرند. به همین دلیل است که هنگام استفاده از سرویس اتصال خصوصی به حساب خود وارد نشده اید.

5. از مرورگر Tor استفاده کنید

مرورگر Tor نوعی مرورگر خصوصی است که بطور خودکار تمام انتقال داده های شما را رمزگذاری می کند و آدرس IP شما را مخفی می کند. هنگام استفاده از این مرورگر ، می توانید وارد شبکه Tor شوید و آدرس IP خود را در بین بسیاری از سرورهای این شبکه مخفی کنید. در واقع ، آدرس IP شما بسیار پنهان است زیرا ترافیک شبکه ای که شما استفاده می کنید چندین بار از سرور به سرور هدایت می شود ، که ردپاهای آنلاین شما را کاملاً از بین می برد. با استفاده از این مرورگر حریم خصوصی ، می توانید فعالیت جستجوی خود را نیز مخفی کرده و آن را از سیستم مانیتور موتور جستجو دور نگه دارید.

اینها نکاتی برای استفاده از موتور جستجو بدون رها کردن اثری از اینترنت است. با حذف اثری از فعالیت جستجوی آنلاین خود ، شما قادر خواهید بود از هر نوع مانیتورینگ یا ردیابی ای که توسط شرکت موتور جستجو اعمال می شود جلوگیری کرده و بر اساس درخواست های خود از کاربران خود استفاده کنید..