چرا فیلترینگ اینترنت ضروری نیست و چرا باید اکنون از انسداد وب سایت ها شروع کنید

بحث در مورد فیلتر اینترنت در بین مقامات دولتی روز به روز بیشتر می شود. بسیاری از افراد می خواهند کاربران اینترنت را از لذت بردن از اینترنت آزادانه محدود کنند. آنها می خواهند تعداد زیادی وب سایت را مسدود کرده و سانسور کنند و برای دسترسی به برخی از وب سایت ها هزینه بیشتری را پرداخت کنند. فیلترینگ اینترنت همه جا در اطراف ما است و دولتهای جهان نسخه یا قوانین فیلتر خالص خود را دارند. به گونه ای ، با چنین قوانین فیلترگذاری ، هر دولت می خواهد کاربران خود را در فعالیت آنلاین خود کنترل کند.


در حالی که فیلتر اینترنت صد در صد برای کاربران بد نیست ، زیرا مزایای زیادی را برای آنها به ارمغان می آورد ، ممکن است به هیچ وجه لازم نباشد. اگر به دلیل مسدود شدن آن وب سایت توسط دولت یا ISP نمی توانید به برخی از وب سایت ها دسترسی پیدا کنید ، اکنون زمان آن رسیده است که اکنون آن را تغییر دهید. با داشتن شبکه اختصاصی مجازی یا شبکه خصوصی مجازی ، فیلتر خالص اصلاً معنی ندارد. شما می توانید با فعال کردن اتصال VPN خود ، آزادانه و بدون محدودیت از اینترنت لذت ببرید. در اینجا دلایل غیر ضروری فیلتر کردن اینترنت ذکر شده است و چرا باید اکنون از انسداد وب سایت ها شروع کنید:

1. کاربران حق دسترسی آزاد به اینترنت را دارند

بله ، در حقیقت شما حق یک اینترنت باز و آزاد را دارید. با محدود کردن اینترنت با نوعی مرز ، افرادی که این محدودیت ها را اعمال می کنند در واقع از حق شما به عنوان یک کاربر اینترنتی محروم می شوند. به عنوان مثال ، در چین چیزی به نام فایروال بزرگ چین وجود دارد ، که در واقع اینگونه است که دولت چین به شهروندان می گوید اجازه دسترسی به اینترنت را از طریق فایروال بزرگ ندارند ، به این معنی که آنها فقط می توانند به وب سایت ها دسترسی پیدا کنند. که توسط دولت تصویب شده است. از یک طرف ، قوانین برای حفظ امنیت کشور وجود دارد ، اما از طرف دیگر ، این زندان به عنوان زندان است که به شهروندان اجازه نمی دهد تا دنیای آنلاین را آزادانه کشف کنند. این نمونه ای از مواردی است که حریم خصوصی و امنیت آنلاین کاربران به خطر می افتد.

2. با کاربران اینترنت مانند بچه های کوچک رفتار می کند

وقتی به لیست وب سایتهای سانسور شده یا بلوک شده نگاهی می اندازید ، بیشتر آنها شامل وب سایتهایی هستند که برای بازدید کنندگان زیر سن قانونی مناسب نیستند. اما ، از آنجا که سیستم فیلتر بر کل کشور تأثیر می گذارد ، بدین معنی است که افرادی که این سیستم فیلتر را ایجاد می کنند ، مانند بچه های کوچک با کاربران اینترنت رفتار می کنند ، که اجازه ندارند به چنین وب سایت های “نامناسب” دسترسی پیدا کنند. بهتر است اگر سیستم فیلترگذاری فقط برای مسدود کردن وب سایت هایی که احتمالاً برای کاربران مضر هستند ، از جمله وب سایت های فیشینگ و کلاهبرداری کار کنید. اما ، در واقعیت ، دولتها وب سایتهایی را که فکر می کنند بازدید برخی از کاربران مناسب نیست ، مسدود می کنند ، که به طور موثری با کلیه کاربران اینترنت مانند بچه های کوچک رفتار می کند.

3. با کاربران مانند مجرمان بالقوه یا بدافزارها رفتار می کند

در بسیاری موارد ، دولت ها در حال ایجاد سیستم فیلتر برای محافظت از کشور در برابر هرگونه حمله مضر هستند. کاربران از دسترسی به وب سایت هایی که خلاف تبلیغات دولت یا ایدئولوژی باشد ، مسدود شده اند. آنها این منطق را دارند که اگر کاربران به چنین وب سایت هایی دسترسی پیدا کنند ، ممکن است برای دولت بالقوه خطرناک شوند. چگونه می توان از چنین اطلاعاتی صرفاً به خاطر آموزش یا یادگیری استفاده کرد؟ با این منطق ، سیستم فیلترینگ اینترنت به طور متوسط ​​با کاربران اینترنت به عنوان مجرمان احتمالی یا مشکل ساز رفتار می کند ، که همیشه اینگونه نیست. کاری که دولت باید انجام دهد تقویت امنیت سایبری خود به جای مسدود کردن برخی وب سایتهای بی ربط است.

4- مردم به هر حال سعی خواهند کرد که از سیستم فیلتر استفاده کنند

یکی از دلایلی که باعث می شود فیلتر اینترنت نوعی غیر ضروری و بی فایده باشد ، این است که کاربران سعی می کنند راهی برای دور زدن چنین سیستم فیلترینگ پیدا کنند. طبیعتاً مردم کنجکاو هستند. مردم می خواهند بدانند كه چرا برخی وب سایت ها مسدود شده اند و چرا از دسترسی آنها به چنین وب سایت هایی جلوگیری می شود. به عنوان مثال ، YouTube ، وب سایت پیشرو در جهان ، در برخی از کشورها مسدود شده است. به طور طبیعی ، مردم می خواهند بدانند که این وب سایت چیست و چرا نمی توانند به آن دسترسی پیدا کنند ، در حالی که افراد دیگر کشورها می توانند به آن دسترسی پیدا کنند. بنابراین ، آنها از VPN برای دور زدن سیستم فیلتر استفاده کرده و از چنین محدودیت هایی در اینترنت متلاشی می شوند.

5- آموزش در مورد ایمنی و حفظ حریم خصوصی آنلاین اهمیتی دارد

به جای فکر کردن در مورد اینکه کدام وب سایتهایی که باید مسدود شوند یا سانسور شوند ، بهتر است دولت در این باره فکر کند که چگونه توده ها را در مورد ایمنی و حریم خصوصی آنلاین آموزش دهد. همچنین در مورد اهمیت کنترل والدین در عصر دیجیتال ، به والدین آموزش دهید. اگر مردم نمی دانند چگونه به صورت آنلاین ایمن و خصوصی بمانند ، سیستم فیلترگذاری کار چندانی نخواهد کرد. آموزش آن چیزی است که اهمیت دارد زیرا دانش لازم را برای شهروندان یا اینترنت فراهم می کند تا در امنیت آنلاین بمانند. دولت به جای اینکه از رفتارهای خطرناک احتمالی ناشی از آزادی اینترنت ناشی شود ، از چنین آزادی اینترنت پشتیبانی می کند و این امکان را برای شهروندان فراهم می کند تا امنیت کامل داشته باشند..

اینها دلایلی است که عدم نیاز به فیلتر اینترنت ضروری است و چرا باید اکنون از انسداد وب سایتها شروع کنید. اگر در کشور خود طبق قوانین محدود کننده اینترنت زندگی کرده اید ، می توانید با استفاده از یک سرویس عالی VPN از چنین محدودیت هایی خلاص شوید. این آزادی آنلاین شما را به شما بازگرداند. بنابراین ، امروز از مسدود کردن وب سایت ها شروع کنید. اما ، به یاد داشته باشید که همیشه یک کاربر مسئول اینترنت باشید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map