نکاتی برای ذخیره آنلاین فایلها به صورت ایمن و خصوصی

خدمات ذخیره سازی آنلاین مانند Dropbox و Google Drive به طور فزاینده ای رایج می شوند زیرا مردم می خواهند بدون هیچ زحمتی برای انتقال دستی آنها ، از همه دستگاههای خود به پرونده های خود دسترسی پیدا کنند. بنابراین ، هنگامی که از یک سرویس ذخیره سازی آنلاین استفاده می کنید ، می توانید به راحتی فایل های ذخیره شده خود را در تمام دستگاه های خود به صورت خودکار همگام سازی کنید. این که آیا شما می خواهید به آن فایلها با دسک تاپ یا دستگاه های تلفن همراه خود دسترسی پیدا کنید ، فقط باید به آنها آنلاین دسترسی پیدا کنید. مزیت دیگر این است که هنگام کار با مدارک خود استفاده می کنید. با ذخیره سازی پرونده های خود به صورت آنلاین ، از هر دستگاه خود می توانید روی اسناد خود ویرایش و کار کنید.


اینجا متوقف نمی شود حتی اگر دستگاه های خود را با خود همراه نکنید ، می توانید از هر دستگاه متصل به اینترنت در هر نقطه از جهان به پرونده هایی که در فضای ذخیره سازی آنلاین خود ذخیره کرده اید ، دسترسی داشته باشید. این راحتی استفاده از یک سرویس ذخیره سازی آنلاین فایل است. اما ، ذخیره کردن پرونده های شما به صورت آنلاین می تواند آنها را در معرض خطر هک شدن و سرقت قرار دهد. بنابراین ، شما باید از دسترسی هر نوع تهدید به پرونده های آنلاین خود جلوگیری کنید. در اینجا چند نکته برای ذخیره ایمن و امن پرونده های خود به صورت آنلاین آورده شده است:

1. نصب VPN در همه دستگاه های همگام سازی

چرا باید VPN را روی همه دستگاه های همگام نصب کنید؟ به این دلیل از کلیه انتقال داده ها بین دستگاه های محلی و ذخیره آنلاین محافظت می کند. با محافظت از شبکه خود با یک اتصال خصوصی ، دیگر نگرانی در مورد برخی از اشخاص ثالث در تلاش برای ربودن انتقال اطلاعات و سرقت برخی از اطلاعات خصوصی خود در راه.

با نگه داشتن تمام دستگاه ها در ارتباط خصوصی ، انتقال داده شما از هرگونه هکرها یا اشخاص ثالثی بی پروا که سعی در نظارت و سرقت اطلاعات شما دارند عاری خواهد بود. این یک مکانیزم ایمنی برای تمام انتقال شبکه شماست.

2. از دستگاههای نادرست به پرونده های خود دسترسی پیدا نکنید

اگر به هیچ وجه دستگاه خود را با خود نیاوردید و می خواهید از هر جای دیگر ، مانند یک کافی نت یا هر مکان عمومی دیگر ، به پرونده های خود دسترسی پیدا کنید ، باید از رمزگذاری آن اطمینان حاصل کنید. اگر کافی نت یا کتابخانه اینترنت نصب هرگونه نرم افزار جدید را ممنوع کرده است ، می توانید به سادگی از یک سایت پروکسی آنلاین برای دسترسی به پرونده های خود از طریق وب استفاده کنید. یا می توانید یک افزونه VPN را در مرورگری که استفاده می کنید نصب کنید.

فراموش نکنید که از شخصی که از همان دستگاه شما استفاده می کند ، در حالت ویژه در مرورگر خود استفاده کنید. و همچنین ، فراموش نکنید که از تمام حساب های خود که یک بار انجام شده اید ، خارج شوید.

3. برای دسترسی به فضای آنلاین خود از سیستم تأیید هویت دو عاملی استفاده کنید

اگر می خواهید تمام پرونده های خود را ایمن و ایمن در حافظه آنلاین خود نگه دارید ، حتما از پسوردی استفاده کنید که آنقدر پیچیده باشد که شکستن با استفاده از نیروی بی رحم بسیار دشوار است. از اعداد ، حروف بزرگ ، حروف کوچک ، نمادها و همه ترکیب ها استفاده کنید تا رمز عبور خود را محکم و سخت کنید.

در صورت عدم یادآوری ، از یک نرم افزار مدیر رمز عبور برای ذخیره آن استفاده کنید. همچنین ، حتماً سیستم تأیید اعتبار دو عاملی را فعال کنید تا از دسترسی کامل به فضای ذخیره آنلاین شما اطمینان حاصل شود. به این ترتیب ، شما باید با استفاده از دستگاه یا حساب دیگری که دارید ، هر تلاش برای ورود به فضای آنلاین خود را تأیید کنید.

4- فقط از خدمات ذخیره سازی آنلاین بسیار معتبر استفاده کنید

خدمات ذخیره سازی آنلاین زیادی وجود دارد که در بازار موجود است و مزایای مختلفی را برای جلب کاربران خود ارائه می دهد. البته ، شما می توانید یکی از موارد دلخواه خود را انتخاب کنید ، اما حتماً فضای آنلاین را انتخاب کنید که بسیار معتبر و مشهور باشد.

به عنوان مثال ، Dropbox ، Google Drive یا Microsoft OneDrive ممکن است یک راه حل بهتر برای نیازهای ذخیره آنلاین شما نسبت به سایر ارائه دهندگان خدمات دیگری باشد که شما به سختی می شناسید یا اعتبار شناخته شده ای در بازار ندارید. این امر به این دلیل است که سرویس های معتبر ذخیره سازی آنلاین توجه بیشتری به امنیت و حفظ حریم خصوصی شما می کنند و آنها در حفظ و ایمن نگه داشتن پرونده های شما اطمینان بیشتری دارند.

5. برنامه امنیت خود را برای امنیت بهتر ارتقا دهید

از آنجا که بسیاری از سرویس های ذخیره سازی آنلاین وجود دارد که خدمات خود را به صورت رایگان و محدودیت های مشخص ارائه می دهند ، همیشه استفاده از نسخه رایگان خدمات آنها برای شما خوب است. با این حال ، هنگام ارتقاء به برنامه های حق بیمه آنها ، این مزایا را در نظر بگیرید که می تواند امنیت و حفظ حریم شخصی بهتری به شما بدهد. همچنین در مقایسه با برنامه رایگان ویژگی های بیشتری برای استفاده در برنامه حق بیمه وجود دارد.

این نکاتی برای ذخیره ایمن و خصوصی پرونده های شما است. مطمئن باشید که همیشه پرونده های خود را خصوصی نگه دارید و از انجام کلیه انتقال داده ها با یک شبکه رمزگذاری شده اطمینان حاصل کنید. به این ترتیب ، شما قادر خواهید بود تا همیشه پرونده های خود را ایمن و ایمن نگه دارید.