درک OpenVPN و روشهای مختلفی برای استفاده از آنها

پروتکل های رمزگذاری زیادی وجود دارد که توسط سرویس های VPN استفاده می شود تا از فعالیت آنها در هنگام فعالیت آنلاین محافظت کند. هنگامی که در حال مرور اینترنت هستید ، وب سایتهایی که بازدید می کنید می توانند آدرس IP شما را ضبط یا ردیابی کنند و با این کار می دانند از کجا آمده اید. این امر در مورد اشخاص ثالث نیز صادق است. در زمانی که هویت واقعی شما توسط اشخاص ثالث مخرب کنترل می شود ، می تواند برای امنیت آنلاین شما خطرناک باشد. به همین دلیل است که سرویس های VPN باید از پروتکل های رمزگذاری استفاده کنند زیرا یکی از کارکردهای آنها تسهیل شبکه خصوصی در محافظت از داده های کاربر است..


یکی از پروتکل های رمزگذاری موجود OpenVPN نام دارد. OpenVPN یک پروتکل منبع باز VPN است که امنیت بیشتری نسبت به پروتکل های منظم و منسوخ مانند PPTP و L2TP فراهم می کند. پروتکل OpenVPN محافظت 256 بیتی برای کاربران خود دارد که قویترین سیستم رمزنگاری موجود امروز است. OpenVPN همچنین قابل انعطاف است زیرا در بسیاری از سیستم عامل ها و دستگاه ها قابل استفاده است. در اینجا اطلاعات مهمی وجود دارد که می توانند درک شما را درباره OpenVPN و روشهای مختلف استفاده از آنها افزایش دهند:

1. OpenVPN منبع باز و بسیار قابل تنظیم است

کلمه “Open” در OpenVPN مخفف منبع آزاد است ، به این معنی که این فناوری پروتکل VPN دارای کد منبع خود است که آزادانه در دسترس هر کسی برای مشاهده و اصلاح قرار دارد. به دلیل ماهیت منبع باز این پروتکل ، به این معنی است که کاربران می توانند به راحتی نگاهی به کد داشته و آن را در صورت لزوم اصلاح کنند. در بسیاری از سرویس های VPN ، آنها از نسخه OpenVPN اصلاح شده برخوردار هستند که محافظت اختصاصی را برای کاربران خود ارائه می دهد. با استفاده از این ویژگی ، هر کسی می تواند این پروتکل را مطابق نیاز خود اصلاح و تنظیم کند.

2. این پروتکل در سیستم عامل های مختلف قابل استفاده است

برخلاف سایر پروتکل های اتصال خصوصی که امروزه مانند PPTP و L2TP وجود دارد که اغلب توسط سرویس های رایگان VPN استفاده می شوند ، OpenVPN پروتکل است که تاکنون بهترین سازگاری با سیستم عامل های مختلف را دارد. پروتکل های دیگر فقط ممکن است با سیستم عامل های خاصی سازگار باشند و علاوه بر این ، ممکن است ویژگی های کمتری نسبت به OpenVPN ارائه دهند. با این حال ، به عنوان یک پروتکل رمزگذاری ، OpenVPN بسیار انعطاف پذیر است و می تواند در سیستم عامل ها و دستگاه های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

3. این از TCP و UDP برای انتقال داده پشتیبانی می کند

پروتکل VPN اگر عملکرد کند داشته باشد چه فایده ای دارد؟ مشکل اصلی هنگام انتخاب یک پروتکل رمزگذاری برای استفاده ، این است که پروتکل با چه سرعتی می تواند انتقال داده را کنترل کند. اگر پروتکل بسیار ایمن باشد ، اما در انتقال داده ها معطل است ، قطعاً چنین پروتکل خوبی برای استفاده نیست. خوشبختانه در مورد OpenVPN اینگونه نیست. OpenVPN از TCP و UDP برای انتقال داده پشتیبانی می کند ، به این معنی که بسته به نیاز شما می تواند انتقال داده را بسیار سریع انجام دهد. از انتقال TCP می توانید هنگام بازدید از وب سایت های معمولی استفاده کنید ، در حالی که از طرف دیگر می توان از انتقال UDP در بازی های آنلاین و پخش ویدئو برای انتقال سریعتر داده استفاده کرد..

4- می توان از آن برای دور زدن محدودیت های DPI استفاده کرد

در کشورهایی که VPN بسیار پایش می شود ، از سیستم موسوم به DPI استفاده می کنند که مخفف Deep Packet Inspection است. این سیستم برای شناسایی اتصالات خصوصی و نظارت بر کاربران اینترنت در هنگام انجام فعالیت های آنلاین خود طراحی شده است. این فناوری DPI همان چیزی است که امکان استفاده بیشتر سرویس های VPN در چین را غیرممکن می کند. با این حال ، فن آوری OpenVPN این امکان را برای کاربران فراهم می کند که بتوانند محدودیت های DPI را دور بزنند ، و این کار را برای دولت امکان تشخیص اتصال خصوصی را غیرممکن می کند. به همین دلیل برخی از خدمات VPN بسیار معتبر هنوز هم می توانند در چین مورد استفاده قرار گیرند زیرا پروتکل OpenVPN اصلاح شده را ارائه می دهند که می تواند از هرگونه محدودیت DPI در آن کشور عبور کند..

5- نسبت به پروتکل های دیگر ایمن تر و باثبات تر است

با توجه به ماهیت منبع باز ، OpenVPN به طور مرتب با جدیدترین ویژگیهای امنیتی در صورت نیاز در چشم انداز تکنولوژیکی فعلی ، به روز و به روز شده است. به همین دلیل OpenVPN یکی از امن ترین و باثبات ترین پروتکل برای ارتباطات خصوصی است که امروزه در دسترس است. هنگامی که از این پروتکل استفاده می کنید ، تضمین می شود که اتصال خصوصی شما کاملاً ناشناس است و هک کردن آن بسیار مشکل است. این سیستم از رمزگذاری قوی 256 بیتی استفاده می کند و عدم امکان نقض این پروتکل توسط اشخاص ثالث مخرب را غیرممکن می کند..

این مواردی هستند که درک بیشتری در مورد OpenVPN و نحوه استفاده از آن به شما می دهند. هنگام انتخاب اتصال به شبکه خصوصی ، بهتر است خدمتی را انتخاب کنید که دارای پروتکل OpenVPN فعال باشد تا بتوانید اطمینان حاصل کنید که برای فعالیت آنلاین خود بهترین محافظت و عملکرد را کسب می کنید..