چگونه می توان از نظارت بر فعالیت اینترنتی خود ، از ISP خود جلوگیری کرد

هر چه ISP یا ارائه دهنده خدمات اینترنتی که در حال حاضر مشترک شده اید ، باید یک چیز ساده در مورد آن بدانید. ISP همیشه فعالیت مرور شما را بطور پیش فرض ضبط یا نظارت می کند. این در سیستم آنهاست ، و این نحوه ساخت فناوری است. با استفاده از این نظارت بر فعالیت مرورگر ، آنها می توانند به وب سایتهایی که در هر دوره زمانی دسترسی دارید دسترسی داشته باشند و این داده ها را به عنوان بخشی از خط مشی رازداری خود جمع آوری می کنند. سپس ، در آینده ، آنها همچنین می توانند داده ها را به هر شخص ثالث علاقه مند بفروشند ، یا در صورت لزوم می توانند اطلاعات را به دولت فاش کنند. این به ویژه هنگامی که قانون بی طرفی خالص توسط دولت حذف می شود صادق است. قدرت بیشتری به ISP.


نکته نگران کننده در مورد این روش استاندارد ISP این است که شما باید ISP خود را با داده های فعالیت آنلاین خود تغذیه کنید حتی اگر نمی خواهید. یعنی ، مگر اینکه ، شما از اتصال VPN استفاده می کنید که به وسیله آن کلیه انتقال داده ها را رمزگذاری می کنید ، و این امر باعث می شود که ISP شما قادر به خواندن هر یک از فعالیتهای مرور شما نباشد. در اینجا چند نکته برای جلوگیری از ISP از نظارت بر فعالیت آنلاین شما آورده شده است:

1. از یک ناشناس کامل آنلاین استفاده کنید

اگر از هیچ ابزاری برای پنهان کردن هویت خود به صورت آنلاین استفاده نمی کنید ، نه تنها ISP خود ، سایر اشخاص ثالث علاقه مند نیز قادر خواهند بود هر زمان که آنلاین هستید ، هر حرکت خود را ثبت کنید. به عنوان مثال ، تبلیغ کنندگان می توانند از داده هایی که از شما جمع آوری کرده اند استفاده کنند و از آن استفاده کنند تا انواع مختلفی از تبلیغاتی را که ممکن است به آنها علاقه دارید نشان دهند. به همین دلیل برای شما مهم است که کاملاً ناشناس بصورت آنلاین شوید و ترافیک اینترنت خود را همیشه رمزگذاری کنید. شما می توانید این کار را با استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی انجام دهید. با این کار ، ISP شما نمی تواند ترافیک رمزگذاری شده شما را ببیند. بنابراین ، ISP نمی تواند بر فعالیت شما نظارت کند.

2. برای استفاده از پروتکل HTTPS هر وب سایتی را که بازدید می کنید ، نگه دارید

افزونه های مرورگر مفیدی وجود دارد که وب سایت هایی را که بازدید می کنید به یک وب سایت ایمن تبدیل می کنند. به عبارت دیگر ، هر صفحه HTTP که از طریق اینترنت بازدید می کنید ، هنگام مرور آنها به طور خودکار به HTTPS تبدیل می شود. بنابراین ، شما همیشه می توانید از پروتکل HTTPS در هنگام دسترسی به وب سایت های آنلاین استفاده کنید. هنگام انجام این کار دو فایده اصلی وجود دارد. اولین مورد این است که با استفاده از پروتکل HTTPS ، ترافیک صرف نظر از اینکه از VPN استفاده می کنید ، رمزگذاری می شود. دوم این که از آنجا که ترافیک رمزگذاری شده است ، ISP یا هر وب سایت شخص ثالث به هیچ وجه نمی توانند عادت مرور شما را ردیابی کنند.

3. با استفاده از VPN بدون خط مشی ورود مطمئن شوید

VPN ای که از آن استفاده می کنید بیشترین اهمیت را دارد. البته ، بسیاری از فضایل وجود دارد که VPN می تواند از نظر حفظ حریم خصوصی و امنیت برای شما به ارمغان آورد. با این حال ، افزایش تعداد خدمات رایگان نشان می دهد که شما باید در انتخاب سرویس VPN خود انتخابی تر باشید. به عنوان مثال ، بسیاری از ارائه دهندگان VPN وجود دارند که بدون اجازه آنها کاربران خود را وارد سیستم می کنند. این همان ISP است که فعالیت آنلاین شما را نظارت می کند. این بدان معناست که وقتی از خدمات چنین ارائه دهنده های VPN بد استفاده می کنید ، ممکن است بتوانید فعالیت مرور خود را از ISP مخفی کنید ، اما نمی توانید آن را از ارائه دهنده VPN مخفی کنید. بنابراین ، شما باید ارائه دهنده VPN را انتخاب کنید که به هیچ وجه فعالیت آنلاین شما را وارد نمی کند. در اینجا توصیه هایی وجود دارد که شاید بخواهید به آنها نگاه کنید.

تولید – محصولبرایقیمت گذاری ازسایت اینترنتیبیشتر بخوانید

پاسخگو ترین پشتیبانی2.99 دلار در ماهاز وب سایت بازدید کنیدنقد را بخوانید

به طور کلی بهترین6.67 دلار در ماهاز وب سایت بازدید کنیدنقد را بخوانید

برای بهترین امنیت4.65 دلار در ماهاز وب سایت بازدید کنیدنقد را بخوانید

برای بالاترین حریم خصوصی8.95 یورو / ماهاز وب سایت بازدید کنیدنقد را بخوانید

بهترین شبکه سرور2.88 دلار در ماهاز وب سایت بازدید کنیدنقد را بخوانید

4- از مرورگرهای Tor یا Other privacy استفاده کنید

برخی از مرورگرهای حریم خصوصی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید ، که محبوب ترین آنها مرورگر Tor است. مرورگر Tor از بسیاری از سرورهای خصوصی برای رمزگذاری ترافیک شما ، که رله ها نامیده می شوند ، استفاده می کند ، به طوری که هر وب سایتی که بازدید می کنید توسط کسی قابل ردیابی نیست. همچنین برخی از مرورگرهای حریم خصوصی دیگر وجود دارند که می توانید بصورت آنلاین پیدا کنید ، که می توانند برای دسک تاپ یا دستگاه های تلفن همراه استفاده شوند. با استفاده از این مرورگرها ، تضمین می شود که انتقال داده های وب شما ایمن و خصوصی است و ISP شما به هیچ وجه قادر به نظارت بر آن نیست.

5- VPN خود را در تمام دستگاه ها فعال نگه دارید

اگر می خواهید فعالیت مرور خود یا هر فعالیت اینترنتی دیگری را همیشه و بدون نظارت بر ISP خود حفظ کنید ، پس باید VPN خود را در تمام دستگاههای موجود فعال نگه دارید. این ممکن است شامل روتر شما نیز باشد. همچنین ، اطمینان حاصل کنید که هر زمان دستگاهتان را فعال کنید ، VPN را بطور خودکار فعال کنید. بدون انجام این کار ، شما ممکن است گاه به گاه اطلاعات مرور خصوصی خود را به ISP خود منتقل کنید. بنابراین ، بهتر است این را به خاطر بسپارید.

این نکات برای جلوگیری از ISP از نظارت بر فعالیت آنلاین شما می باشد. با رعایت این نکات ، هر زمان که به اینترنت وصل شوید ، قادر به مخفی ماندن خواهید بود ، بدون اینکه کسی بتواند شما را به هر طریقی ردیابی یا نظارت کند. نه تنها برای ISP شما بلکه برای دولت ، هکرها ، تبلیغ کنندگان و شرکت ها نیز.