9 معایب VPN که باید قبل از استفاده از آن بدانید

امروزه VPN به عنوان راه حل مشکلات مختلف حریم خصوصی در اینترنت شناخته شده است. در حالی که دولت و ISP شما ممکن است هر روز فعالیتهای آنلاین شما را تحت نظر داشته باشد ، و ممکن است وب سایتهایی را که می توانید بصورت آنلاین بازدید کنید محدود کنید ، شبکه خصوصی مجازی می تواند راه حل امنیتی را ارائه دهد که حریم شخصی و آزادی آنلاین شما را به ارمغان می آورد. با استفاده از شبکه خصوصی مجازی ، می توانید به راحتی بدون نیاز به نگرانی در مورد انواع نظارت ، ردیابی و محدودیت هایی که توسط دولت ، ISP یا سایر شخص ثالث انجام می شود ، به راحتی در اینترنت مرور کنید..


با این حال ، در میان مزایای بسیاری که VPN می تواند برای حفظ حریم خصوصی آنلاین شما فراهم کند ، معایب مختلفی وجود دارد که شما باید قبل از استفاده از هر سرویس VPN از آنها آگاه باشید. این امر به ویژه در صورتی که اولین بار کاربر VPN باشید ، صادق است. در اینجا 5 عیب VPN را که باید قبل از استفاده از آن بدانید آورده شده است:

در استفاده مجدد از گرافیک فوق در وبلاگ خود یا مقاله بعدی احساس رایگان کنید. نگران نباشید ، کد زیر را کپی کنید.

1. استفاده از VPN ممکن است در کشور شما غیرقانونی باشد

برخی کشورها وجود دارند که به شهروندان خود اجازه نمی دهند از هر نوع سرویس VPN استفاده کنند. در حقیقت ، بیشتر سرویس های VPN در کشورهایی که شبکه های خصوصی را غیرقانونی می دانند مسدود خواهند شد. این اولین مضراتی است که شما باید با آن مقابله کنید. اگر فکر می کنید کشور شما در لیست کشورهایی قرار دارد که ارتباط خصوصی را غیرقانونی می دانند ، در وهله اول نباید از سرویس VPN استفاده کنید. دلیلش این است که ممکن است در هنگام انجام این کار به پرداخت جریمه ای عظیم یا رفتن به زندان بروید.

2. ممکن است هنگام استفاده از شبکه خصوصی ، مشکلات عملکردی داشته باشید

از آنجا که اتصال شبکه خصوصی با اتصال شبکه شما به یک سرور خصوصی قبل از اینکه بتوانید به وب سایت مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید کار می کند ، ممکن است یک مشکل عملکرد را در این فرآیند ایجاد کند. ممکن است برخی از شبکه های خصوصی مجازی برای تماس با سرورهای خصوصی مدت زمان طولانی تری داشته باشند ، که ممکن است باعث شود مدت زمان طولانی تری برای بارگیری وب سایت شما به وجود بیاید.

این در واقع یک نقطه ضعف رایج است که هنگام استفاده از یک سرویس VPN رایگان مشاهده خواهید کرد. همچنین ممکن است توجه داشته باشید که ممکن است سرعت اتصال هنگام استفاده از اتصال خصوصی کندتر از زمان استفاده از اتصال معمولی باشد.

3. سرویس VPN ممکن است فعالیت شما را نظارت کند و از داده های شما استفاده کند

برخی از خدمات شبکه خصوصی به شما امکان می دهند در ازای داده های خود از سرورهای خصوصی آنها استفاده کنید. البته ممکن است در وهله اول نیت خود را بیان نکنند. با این حال ، مواردی وجود داشته است که شرکت های VPN برای مزایای خود داده های کاربران خود را تحت نظر دارند. بله ، آنها ممکن است به دور زدن محدودیت های اینترنت شما و پنهان کردن آدرس IP شما کمک کنند ، اما شرکت های شبکه خصوصی ممکن است در عوض ، ردیابی را انجام دهند.

شما باید از خدمات VPN آگاه باشید که اتصال خصوصی آنها را به صورت رایگان یا با قیمت بسیار پایین ارائه می دهند زیرا ممکن است فعالیت شما را وارد کنند.

4. ممکن است تنظیم برای کاربران مشاغل دشوار باشد

برای کاربران شخصی ، تنظیم مجدد VPN بسیار ساده است زیرا فقط باید برنامه ها یا نرم افزارهای VPN خود را بارگیری کرده و آن را در دستگاه خود نصب کنید. با این حال ، برای کاربران تجاری ممکن است قضیه اینگونه نباشد. برای کاربران تجاری ، VPN برای راه اندازی بسیار پیچیده تر است ، به خصوص اگر شما نیاز به ایجاد شبکه خصوصی در فرض کسب و کار خود داشته باشید.

این پیچیدگی بیشتری به اتصال کلی شبکه شما می بخشد و بر روی هر دستگاهی که در شغل خود استفاده می کنید تأثیر می گذارد. در حالی که بسیاری از شرکتهای VPN می توانند این مسئله را برای شما ساده کنند ، ممکن است شما هنوز هم برای نظارت بر شبکه اتصال خصوصی در کسب و کار خود نیاز به یک تیم مدیریت شبکه اختصاصی دارید..

5. ممکن است هزینه بیشتری به اتصال شبکه شما اضافه شود

به طور پیش فرض ، شبکه خصوصی مجازی یک سرویس اتصال خصوصی عالی است که شما باید جداگانه از اتصال معمولی شبکه یا ISP خود بپردازید. همچنین ، اگر می خواهید از روتر VPN استفاده کنید ، باید یک سخت افزار روتر اضافی نیز خریداری کنید تا بتوانید در کنار اتصال VPN خود از آن استفاده کنید. بنابراین ، ممکن است برای شما رایگان نباشد. مطمئناً بسیاری از اتصالات خصوصی رایگان وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید ، اما به طور کلی آنها قابل اعتماد نیستند و محدودیت های زیادی دارند. بنابراین یک نقطه ضعف دیگر ارتباط خصوصی این است که در دراز مدت می تواند برای شما بسیار پرهزینه باشد.

6. این می تواند سرعت اینترنت شما را کند کند

وقتی اتصال VPN اضافه می کنید ، می توانید یک لایه از حریم خصوصی را از طریق سرور VPN اضافه کنید. به جای دسترسی مستقیم به یک وب سایت ، از طریق ارائه دهنده VPN خود به آن دسترسی پیدا می کنید. اگرچه این به شما امکان می دهد تا آدرس IP خود را پنهان کنید و داده های خود را رمزگذاری کنید ، این بدان معنی است که داده ها باید بیشتر سفر کنند و با پیچیدگی بیشتری همراه باشند..

اگر ارائه دهندگان VPN که از آنها استفاده می کنید به اندازه کافی قدرتمند نباشند ، اینترنت شما می تواند بسیار کند شود. این امر در درجه اول تأثیر می گذارد هنگامی که برای پخش و بارگیری و غیره به اینترنت پر سرعت نیاز دارید. اما همیشه اینگونه نیست. پیش از این ، ما بسیاری از ارائه دهندگان VPN را برای سرعت آنها بررسی کرده ایم و اغلب کاهش سرعت در برخی موارد حداقل است. به عنوان مثال ، NordVPN با کمترین سرعت به ما سرعت داد. ما توانستیم تقریباً 95٪ از سرعت اصلی را بدست آوریم. نه تنها آنها ، بسیاری از ارائه دهندگان دیگر بهینه شده اند تا اینترنت شما را کند نکنند.

7. استفاده از آن نمی تواند 100٪ ناشناس بودن را تضمین کند

روشهای مختلفی وجود دارد که شما می توانید هویت خود را آشکار کنید حتی اگر از VPN استفاده می کنید. اگر با استفاده از اتصال VPN وب سایت را مرور می کردید و ناگهان فهمیدید که مشتری VPN شما به سختی قطع شده است؟ یا DNS شما در حال نشت است؟ و حتی بدتر از همه ، ارائه دهنده ای که از آن استفاده می کنید موافقت می کند تا اطلاعات مهم درباره خود را به دولت خود ارائه دهد?

اگرچه ارائه دهندگان خدمات امروزه ویژگی های بسیاری مانند Double VPN یا Kill Switch را ارائه می دهند تا ارتباط شما تا آنجا که ممکن است خصوصی و ایمن باشد. هنوز هم بسیاری از راه های نشت داده ها از طریق سخت افزار ، نرم افزار یا هر وسیله دیگری وجود دارد.

8- دور زدن همه محدودیت ها ممکن نیست

یک دلیل اصلی که مردم از VPN استفاده می کنند ، رفع انسداد وب سایت ها یا محتویات خاص است (به عبارت دیگر ، محدودیت ها را دور بزنید.) گرچه باز کردن قفل اکثر وب سایت ها یا محتوا نسبتاً آسان است ، اما دسترسی به برخی از محتوا هنوز دشوار است. به عنوان مثال Netflix ، از هرجایی قابل دسترسی است ، اما شرکت اجازه دسترسی به برخی فیلم ها یا برنامه های تلویزیونی را فقط به کشورهای خاص می دهد.

از آنجا که آنها با تولیدکنندگان محتوا توافق نامه های مختلفی دارند ، از نظر قانونی مجاز به نمایش محتوای خاص در یک منطقه خاص نیستند. و بیشتر آنها در اجرای این امر خوب هستند. بسیاری از ارائه دهندگان VPN نمی توانند از این محدودیت عبور کنند. در مورد بسیاری از سایتها یا مطالب دیگر هم همینطور است.

9. در صورت استفاده از بستر كمتر محبوب از مشكلات سازگاري سكو استفاده مي كنيد

اگر از یک سیستم عامل استفاده می کنید که توسط میلیون ها کاربر در سراسر جهان استفاده می شود ، حال شما خوب است. با این حال ، اگر از یک سیستم عامل کمتر محبوب ، سیستم عامل منسوخ شده یا سخت افزار ناسازگار استفاده می کنید ، ممکن است روش های زیادی برای استفاده یا پیکربندی VPN در دستگاه شما وجود نداشته باشد. بیشتر VPN ها برای چهار سیستم عامل محبوب ، به طور مشابه Windows ، macOS ، Android و iOS در دسترس هستند. اگر از هر چیز دیگری استفاده می کنید ، شانس این است که؛ ممکن است در پیکربندی سرویس با مشکل روبرو شوید و حتی از شرکت پشتیبانی دریافت کنید. این نه تنها برای VPN بلکه برای هر نرم افزاری صادق است. چندین ارائه دهنده VPN روش هایی را برای پیکربندی روتر شما برای محافظت از کل شبکه اینترنت شما نیز ارائه می دهند ، که می تواند به عنوان راه حلی برای این مسئله کار کند.

اینها مضرات یک VPN است که باید قبل از استفاده از آن بدانید. اگر قصد استفاده از هر سرویس VPN را دارید ، باید از استفاده از خدمات معتبر اطمینان حاصل کنید.

ارائه دهندگان خدمات معتبر این معایب را به شما نمی دهند ، یا حداقل می توانند چنین مضراتی را برای شما به حداقل برسانند. علاوه بر این ، اگر واقعاً به حریم شخصی و امنیت آنلاین خود اهمیت می دهید ، VPN بهترین ابزاری است که می توانید برای محافظت از حریم خصوصی و امنیت آنلاین خود استفاده کنید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map