7 ویژگی مهم که باید هنگام انتخاب ارائه دهنده VPN خوب به آن توجه کنید

در حال حاضر صنعت VPN به سرعت در حال رشد است و بیشتر و بیشتر مردم از اهمیت حفظ حریم شخصی و امنیت آنلاین خود آگاه می شوند. به همین دلیل شما می توانید بسیاری از ارائه دهندگان خدمات جدید VPN را در بازار پیدا کنید ، با مزایا و معایب خاص خود را دارند. هنگامی که فروشگاه برنامه رسمی سیستم عامل تلفن همراه خود را بررسی می کنید ، می توانید صدها برنامه VPN رایگان برای استفاده در دسترس داشته باشید. اما ، در حالی که نرم افزارها و برنامه های بسیاری وجود دارد که برای اتصال خصوصی در دسترس هستند ، اما همه آنها از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند.


فقط تعداد کمی از شرکت های VPN وجود دارد که در واقع یک سرویس شبکه خصوصی خصوصی با کیفیت خوب ارائه می دهند. بنابراین ، برای شما بسیار مهم است که قبل از تصمیم گیری ، به تحقیق در مورد نرم افزارهای مختلف موجود VPN بپردازید. از آنجا که VPN می تواند صدها دلار در سال هزینه کند ، برای شما عاقلانه است که فقط از یک سرویس شبکه خصوصی با کیفیت خوب استفاده کنید. در اینجا 7 ویژگی مهم وجود دارد که باید هنگام انتخاب ارائه دهنده VPN خوب نگاه کنید:

1. سیستم رمزگذاری درجه نظامی

در حالی که تقریباً تمام خدمات حق بیمه VPN یک سیستم رمزگذاری پیشرفته برای شبکه خصوصی خود ارائه می دهند و دارای چندین لایه امنیتی است ، همه خدمات پریمیوم سیستم رمزگذاری درجه نظامی را ارائه نمی دهند. می توانید بگویید که سیستم رمزگذاری درجه نظامی ، سیستم رمزگذاری نهایی است که هر شبکه خصوصی مجازی می تواند داشته باشد ، زیرا هیچ سیستم رمزگذاری بالاتری وجود ندارد که فراتر از آن موجود باشد. این همان سیستم رمزگذاری است که توسط نهادهای نظامی برای برقراری ارتباط روزانه و با اتصال به شبکه فوق العاده ایمن مورد استفاده قرار می گیرد..

2. حداکثر سرعت اتصال

شما نمی خواهید در طول جلسه مرور خود ارتباط بد یا کند را تجربه کنید. بنابراین ، انتخاب سرویس VPN با حداکثر سرعت اتصال برای شما مهم است. هنگامی که ارائه دهنده خدمات این ویژگی را ارائه می دهد ، به این معنی است که هیچ شخص ثالث نمی تواند ارتباط خصوصی شما را تحت فشار قرار دهد. اگر ارائه دهنده خدمات نتواند حداکثر سرعت اتصال خصوصی شما را تضمین کند ، به این معنی است که برای ISP یا هر شخص ثالث دیگر می توانید اتصال VPN خود را کند کنید.

3. انتقال داده نامحدود

شما همچنین نمی خواهید به میزان داده هایی که می توانید با اتصال خصوصی خود انتقال دهید محدود شود. چه در هر ماه 1TB از پهنای باند را مصرف می کنید ، یا فقط 10 گیگابایت داده در هر ماه ، مهم است که ارائه دهنده VPN شما محدوده پهنای باند شما را محدود نکند. دلیل این امر این است که اگر اتصال VPN دارای پهنای باند نامحدود باشد ، در مورد وب سایت هایی که می توانید از آنها بازدید کنید ، و همچنین محتوایی که می توانید در طول فعالیت آنلاین خود مصرف کنید ، گزینه های نامحدودی خواهید داشت. نیازی نیست نگران صرفه جویی در پهنای باند یا انتقال داده ها هر ماه باشید.

4. فایروال

همه سرویس های VPN این ویژگی را ارائه نمی دهند ، اما وقتی خدمتی را پیدا می کنید که ویژگی فایروال را به عنوان یک امنیت اضافی برای اتصال خصوصی شما ارائه می دهد ، باید به دنبال آن باشید. این امر به این دلیل است که داشتن فایروال در VPN شما اجازه می دهد تا از دستگاه خود در برابر حملات هکر محافظت کنید. اگر نمی خواهید هکرهایی با داده های خود سروکار داشته باشند ، این ویژگی است که باید در انتخاب سرویس VPN خوب اولویت شما باشد. بدون فایروال ، اتصال VPN شما هنوز ایمن است ، اما با داشتن فایروال حداقل 10 برابر ایمن تر می شود.

5. پشتیبانی از دستگاه چندگانه

اگر اطمینان حاصل کنید که VPN شما از چندین دستگاه پشتیبانی می کند ، نمی خواهید از کدام دستگاه با VPN استفاده کنید. با استفاده از این ویژگی ، این بدان معنی است که نرم افزار VPN برای انواع دستگاه ها و سیستم عامل ها در دسترس است و شما می توانید همزمان از تمام دستگاه های خود محافظت کنید. شما می توانید برای هر دستگاهی که در اختیار دارید ، از یک حساب کاربری استفاده کنید ، خواه یک رایانه رومیزی ، دستگاه تلفن همراه ، روتر ، کنسول بازی ، تلویزیون هوشمند ، رایانه لوحی یا دستگاه های دیگر. هرچه دستگاه های بیشتری پشتیبانی کنند ، خدمات VPN بهتر برای شما خواهد بود.

6. سرورهای سراسر جهان

انتخاب سرورها نیز باید خوب باشد ، زیرا نمی خواهید هر روز اینترنت را با استفاده از همان سرور به طور خصوصی مرور کنید. سرویس VPN باید روی سرورهایی که می توانید از آنها استفاده کنید ، انتخاب های زیادی را در اختیارتان قرار دهد و سرورها باید در کشورهای مختلف دنیا مستقر شوند. برخی از خدمات VPN فقط سرورهایی در سراسر ایالات متحده یا اروپا ارائه می دهند ، اما آنها سرورهای بیشتری را از کشورهای دیگر ارائه نمی دهند. بهتر است یکی از آنها را انتخاب کنید که انواع مختلفی از سرورها را از نقاط مختلف دنیا ارائه می دهد.

7. پیشگیری از مسدود کردن VPN

برخی از کشورها اجازه استفاده از VPN را نمی دهند ، اما راه حلی برای این محدودیت وجود دارد. اگر فکر می کنید کشور شما اجازه استفاده از VPN را نمی دهد ، باید ارائه دهنده VPN را انتخاب کنید که پیشگیری از انسداد VPN را ارائه می دهد. این بدان معناست که اتصال VPN تحت سیستم بازرسی عمیق بسته ها مخفیانه خواهد بود ، به طوری که به عنوان یک اتصال خصوصی تشخیص داده نمی شود. در نتیجه ، شما همچنان قادر خواهید بود از نرم افزار VPN استفاده کنید ، حتی اگر دولت استفاده از VPN را در کشور شما ممنوع اعلام کرده باشد.

این 7 ویژگی مهمی است که باید هنگام انتخاب ارائه دهنده خوب VPN به آن توجه کنید. به یاد داشته باشید که استفاده از اتصال به شبکه خصوصی به معنای سرمایه گذاری بزرگی برای شما است. بنابراین ، برای شما مهم است که تنها بهترین ارائه دهنده خدمات را که می توانید پیدا کنید ، انتخاب کنید تا بتوانید مدت طولانی با آن بچسبانید. به ویژگیهایی که ارائه می دهند نگاهی بیندازید و یکی از ویژگی های مهم این را انتخاب کنید.