7 تفاوت اصلی بین VPN شخصی و تجارت اینترنتی

دو نوع خدمات VPN وجود دارد که باید بدانید VPN شخصی و VPN تجاری هستند. هر دو کارکردهای خاص خود را دارند. سرویس VPN شخصی سرویس شبکه خصوصی است که توسط افراد استفاده می شود ، در حالی که سرویس VPN کسب و کار سرویس شبکه خصوصی است که توسط مشاغل یا شرکت ها استفاده می شود. بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که خدمات شبکه مجازی خود را مطابق نیاز خود انتخاب می کنید.


وقتی به VPN شخصی و تجاری نگاه می کنید ، چندین تفاوت وجود دارد که باعث می شود آنها از یکدیگر متمایز شوند. در اینجا 7 تفاوت اصلی بین VPN شخصی و VPN کسب و کار آورده شده است:

1. یک کاربر در مقابل چند کاربر

البته یکی از بارزترین تفاوت ها این است که سرویس شخصی برای یک کاربر طراحی شده است ، در حالی که سرویس تجاری برای چندین کاربر طراحی شده است. معمولاً خدمات تجاری دارای یک حساب جهانی است که می تواند توسط چندین کاربر که معمولاً کارمندان هستند ، مورد استفاده قرار گیرد. برای هر کارمند نام کاربری و رمز عبور برای اتصال به شبکه خصوصی مجازی داده می شود و هر یک به سرورهای مورد نظر خود وصل می شوند. در سرویس VPN شخصی ، کاربر کنترل کامل حساب کاربری خود را دارد ، در حالی که در سرویس تجاری ، مدیر حساب کسی است که کنترل کامل حساب تجاری را داشته باشد.

2. عملکرد مدیریت حساب

در سرویس شخصی VPN می توانید شبکه خصوصی مجازی مورد استفاده خود را به طور کامل کنترل کنید. بسته به نیاز خود ، می توانید هر دستگاه متصل به سرور خصوصی را نیز کنترل کنید. در سرویس تجاری ، یک مدیر حساب وجود دارد که وظیفه دارد همه کاربران یا کارمندان استفاده کننده از اتصال VPN را کنترل کند. مدیر حساب می تواند کاربران جداگانه را اضافه و یا حذف کند ، بنابراین می تواند تنظیمات جهانی برای شبکه VPN را تغییر داده و تنظیمات جدید را در سطح شرکت اعمال کند..

3. سرورهای معمولی در مقابل سرورهای تجاری

حساب VPN شخصی به سرورهایی متصل می شود که بطور منظم برای همه کاربران شبکه خصوصی مجازی در دسترس است. شما استفاده از هر سرور را با سایر کاربران به اشتراک می گذارید ، بنابراین در صورت وجود تعداد زیادی کاربر که همزمان از همان سرور استفاده می کنند ، خطر اضافه بار سرور وجود دارد. با خدمات تجاری ، معمولاً ارائه دهندگان VPN سرورهای مخصوص به خود را دارند ، که بطور خاص برای کاربران تجاری طراحی شده اند. بنابراین ، کاربران تجاری می توانند با عملکرد و کیفیت بهتری نسبت به سرورهای معمولی به سرورهای تجاری متصل شوند.

4- آدرس IP اختصاصی با سرور اختصاصی

برای سرویس شخصی VPN ، آدرس IP که هنگام اتصال به سرور خصوصی دریافت می کنید به اشتراک گذاشته می شود ، به این معنی که ممکن است یک آدرس IP توسط چندین کاربر به طور همزمان استفاده شود. همچنین ، آدرس IP شما به طور مرتب تغییر می کند حتی اگر هر روز به همان سرور وصل شوید. در سرویس تجاری ، آدرس IP ارائه شده آدرس IP اختصاص داده شده است ، به این معنی که فقط شرکت شما از آن آدرس IP خاص در یک سرور استفاده می کند. بنابراین ، با سایر کاربران مشاغل به اشتراک گذاشته نمی شود. با این حال ، هر کارمندی که از شبکه خصوصی استفاده می کند ، آدرس IP کسب و کار شما را به اشتراک می گذارد.

5- نصب نرم افزار

ارائه دهنده VPN معمولاً نرم افزارهای متفاوتی را برای کاربران شخصی و تجاری ارائه می دهد. برای کاربران شخصی ، نرم افزار مورد استفاده همان نرم افزاری است که توسط سایر کاربران استفاده می شود ، با همان روش نصب و چندین نسخه نرم افزاری بسته به سیستم عامل ها. برای کاربران تجاری معمولاً بسته به نیازهای تجاری نرم افزار سفارشی سازی می شود و نصب معمولاً توسط کارشناسان امنیتی ارائه دهنده VPN انجام می شود..

6. استفاده شخصی در مقابل استفاده از تجارت

سرویس VPN شخصی معمولاً برای اهداف شخصی از قبیل دسترسی به وب سایتهای مسدود شده ، تماشای فیلم از منطقه دیگر ، عضویت در خدمات سایر کشورها و غیره استفاده می شود. همچنین خدمات شخصی برای فعالیت های آنلاین خود مانند بانکداری آنلاین و خرید ، امنیت و حریم شخصی را برای افراد فراهم می کند. از طرف دیگر ، سرویس تجاری VPN معمولاً برای فعالیتهای تجاری آنلاین ، امنیت تجاری و محافظت از داده ها ، ارتباطات تجاری ایمن و سایر اهداف مرتبط با مشاغل مورد استفاده قرار می گیرد..

7. حفظ حریم شخصی در مقابل حریم خصوصی تجارت

سرویس VPN شخصی برای محافظت از حریم شخصی افراد و حفظ ناشناس بودن فرد در فعالیت آنلاین آنها طراحی شده است. همچنین از اطلاعات حساس و خصوصی فرد محافظت می کند ، به طوری که هیچ یک از اشخاص ثالث نمی توانند فعالیت خود را تحت نظر بگیرند. برای کسب و کار VPN ، به منظور محافظت از حریم خصوصی کل تجارت ، از جمله کلیه کارمندان آن ، طراحی شده است. کارمندان می توانند هنگام انجام فعالیتهای تجاری ، حریم شخصی خود را به صورت آنلاین حفظ کنند و کل تجارت می تواند از دارایی و داده های مهم خود به صورت آنلاین محافظت کند.

این 7 تفاوت اصلی بین VPN شخصی و تجارت اینترنتی است. از آنجا که کسب و کار VPN به طور قابل توجهی پیچیده تر از سرویس VPN شخصی است ، به خصوص در طی مراحل نصب و نگهداری ، معمولاً مشتری مداری را ملزم می کند تا قبل از استفاده از سرویس VPN خود با کارشناسان ارائه دهنده خدمات VPN مشورت کند..