7 خطرات حریم خصوصی استفاده از آدرس IP عمومی در فعالیت مرور شما

وقتی به اینترنت وصل می شوید ، در واقع از یک آدرس IP استفاده می کنید که توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت شما تهیه شده است. آدرس IP بسته به برنامه اینترنتی ای که در آن مشترک شده اید می تواند ایستا یا پویا باشد. اما ، ایستا یا پویا ، آدرس IP اختصاص داده شده توسط ISP شما ، آدرس IP عمومی است. این آدرس IP عمومی حاوی اطلاعات مربوط به شما به عنوان کاربر اینترنتی است که در یک سرویس اینترنتی خاص مشترک می شوند. این آدرس IP عمومی نیز همان شخصی است که هنگام مرور اینترنت توسط وب سایتهایی که بازدید می کنید و توسط اشخاص ثالث مختلف ثبت می شود ، ضبط شده است..


اگر می خواهید حریم خصوصی آنلاین خود را ایمن و ایمن نگه دارید ، باید همیشه IP عمومی خود را با یک آدرس IP خصوصی مطابق با ارائه دهنده خدمات VPN تأمین کنید. چرا باید این کار را بکنید? در اینجا 7 خطرات حریم خصوصی استفاده از یک آدرس IP عمومی در فعالیت مرور شما وجود دارد:

1. اشخاص ثالث غیرقانونی می توانند به راحتی موقعیت مکانی شما را ترسیم کنند

درست مانند آدرس خانه خود ، اگر آدرس IP عمومی خود را در معرض نمایش قرار دهید ، در واقع مکان فیزیکی خود را در معرض نمایش قرار می دهید. اگرچه ممکن است دقیق نباشد ، اشخاص ثالثی غیرقانونی می توانند اطلاعات مربوط به پروتکل اینترنت شما را با اطلاعات دیگری مانند حرکات GPS و تاریخچه مرور ترکیب کنند تا موقعیت واقعی شما را تعیین کنند. با آدرس IP استاتیک ، این کار به راحتی انجام می شود زیرا IP شما تغییر نخواهد کرد.

2. هکرها می توانند اطلاعات مهم مربوط به شما را بدست آورند

نه تنها نقشه برداری از موقعیت مکانی شما ، هکرها یا مهاجمین سایبری فقط می توانند با دانستن آدرس پروتکل اینترنت خود اطلاعات خوبی را درباره شما نشان دهند. البته ، هنگامی که فقط به عنوان منبع اطلاعات استفاده می شود ، ممکن است نتواند چیز مهمی به جز کشور شما ، ISP و سایر اطلاعات اساسی را فاش کند. اما ، هکرهای شایسته ابزارهای بسیاری دارند که می توانند اطلاعات ردیابی IP شما را با سایر اطلاعات نظارتی ترکیب کنند تا اطلاعات خوبی درباره شما از جمله شخصیت شما پیدا کنند..

3. شما مشمول محدودیتهای مختلف دولتی و ISP هستید

هنگام استفاده از آدرس IP عمومی ، به یاد داشته باشید که خود را در معرض محدودیت های مختلف دولتی و ISP قرار می دهید. بدون رمزگذاری اتصال شبکه شما ، دولت می تواند فعالیت آنلاین شما را بسیار آسان جاسوسی و نظارت کند. دلیل این امر این است که ISP شما کنترل کننده دسترسی به اینترنت شما خواهد بود و بنابراین ، از آنجا که دولت می تواند به ISP دستور دهد تا از آیین نامه های خود پیروی کند ، آنها فقط آنچه را که دولت از آنها می خواهد ، انجام می دهند ، از جمله محدود کردن دسترسی به اینترنت شما و به خطر افتادن حریم خصوصی آنلاین شما.

4- سیستم شبکه شما قابل نقض است

وقتی آدرس پروتکل اینترنت عمومی خود را فاش می کنید ، گویی اینترنت را لخت و باریک مرور می کنید ، بدون هیچ گونه محافظتی. شما هیچ گونه محافظتی در برابر حملات سایبری نخواهید داشت و در صورت مواجه شدن با برخی وب سایتهای مخرب ، قادر نخواهید بود از دستگاه خود محافظت کنید. ISP شما وقتی اتفاق می افتد نمی تواند از شما محافظت کند. به همین دلیل رمزگذاری رمز اتصال شبکه شما با VPN برای محافظت از حریم خصوصی و امنیت آنلاین شما بسیار مهم است.

5- انتقال اطلاعات شما ممکن است توسط اشخاص ثالث بی پروا جاسوسی شود

نگرانی دیگر انتقال داده است که شما بین دستگاه ها از طریق اینترنت ایجاد می کنید. این که آیا شما دستگاه داده خود را به دستگاه خود منتقل می کنید یا از دستگاه محلی خود به فضای ذخیره سازی ابری می دهید ، در صورت استفاده از آدرس IP عمومی نمی توانید از انتقال داده محافظت کنید. مجدداً ، برخی از اشخاص ثالث بی پروا ممکن است راهی برای پیدا کردن محل شبکه شما ، نقض سیستم شما و دور زدن فرایند انتقال داده پیدا کنند. به عبارت دیگر ، انتقال فایلهای مهم از طریق اینترنت در حالی که از آدرس عمومی پروتکل اینترنت استفاده می کنید بی خطر نیست.

6. فعالیت مرور شما قابل نظارت است

به طور پیش فرض ، ISP شما تا زمانی که از شبکه اینترنتی آنها استفاده می کنید ، فعالیت آنلاین شما را ثبت می کند. از آنجا که ISP در حال فعالیت آنلاین شما است ، دولت می تواند این اطلاعات را در هر زمان از ISP شما درخواست کند. این بدان معناست که فعالیت مرور شما هم توسط دولت شما و هم ISP کنترل می شود. این شامل سایتهایی است که شما در حال بازدید از آنها هستید ، فیلم هایی که مشاهده می کنید ، آنچه را آنلاین خریداری می کنید یا حتی مکالمات آنلاین شما. این باعث می شود رمزگذاری ارتباط شما بسیار مهم شود.

7. شما خود را به عنوان هدف حملات سایبری قرار می دهید

وقتی در اینترنت مرور می کنید بدون اینکه از ارتباط خود محافظت کنید ، به این معنی که از آدرس IP که توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت شما ارائه شده است استفاده می کنید ، همان است که به افراد اجازه دهید هر بار که آنها را ملاقات می کنید شماره تلفن یا آدرس ایمیل اصلی شما را بدانند. . مطمئناً اگر با دوستان یا افرادی که به آنها اعتماد دارید ملاقات کنید ، انجام این کار خوب است اما اینترنت کاملاً قابل اعتماد نیست. هزاران وب سایت مخرب در خارج وجود دارد و اگر آدرس IP عمومی خود را در هر وب سایتی که بازدید می کنید قرار دهید ، خود را به عنوان هدف حملات سایبری قرار می دهید..