5 کارهایی که بعد از تنظیم VPN برای اولین بار باید انجام دهید

اگر هنوز با خدمات VPN آشنا نیستید و فقط مزایای آنها را برای محافظت و تأمین امنیت فعالیت آنلاین خود کشف کرده اید ، تنظیم اولین بار اتصال VPN برای شما کاملاً پیچیده خواهد بود ، چه رسد به استفاده صحیح از آن. بسیاری از افراد ، بویژه مواردی که از نظر فن آوری کارآمد نیستند ، فقط بعد از نصب نرم افزار VPN احساس سردرگمی می کنند و ممکن است بعد از نصب بدانند که با آن چه کاری انجام دهند. آنها حتی نمی دانند چه می کند.


بنابراین ، اگر اینگونه هستید ، دانستن چیزی در مورد VPN به این معنی نیست که باید چندین روش گام به گام را انجام دهید تا از استفاده صحیح از آن استفاده کنید. همچنین ، شما باید در مورد VPN بیشتر از ارائه دهنده خدماتی که استفاده می کنید با مرور وب سایت و خواندن سؤالات متداول یا اطلاعات کلی آنها مطلع شوید. در اینجا 5 کار شما بعد از تنظیم VPN برای اولین بار باید انجام دهید:

1. اطمینان حاصل کنید که اتصال اینترنتی شما فعال است

لطفاً بدانید که VPN با ISP یا ارائه دهنده خدمات اینترنتی یکسان نیست. ممکن است برخی از افراد بخاطر ویژگیهای مشابه بین این دو ، VPN را با ISP اشتباه بگیرند. بنابراین ، قبل از شروع استفاده از اتصال خصوصی ، شما باید مطابق معمول اتصال اینترنت خود را روشن کنید. از فعال بودن اتصال اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید که می توانید به درستی به اینترنت وصل شوید. این امر به این دلیل است که ممکن است برخی فکر کنند که VPN کار نمی کند ، در حالی که واقعیت این است که آنها فراموش کردند دستگاه های خود را با شبکه WiFi یا یک اتصال اینترنتی معمولی خود متصل کنند.

2. فقط پس از فعال کردن اتصال به اینترنت ، به VPN وصل شوید

پس از اطمینان از اتصال به اینترنت ، می توانید با کلیک بر روی دکمه “اتصال” ، به نرم افزار VPN خود راه اندازی و به شبکه خصوصی وصل شوید. پس از طی مراحل خاصی از اتصال ، می توانید به یکی از سرورهای موجود برای شبکه خصوصی وصل شوید. با نگاهی به پرچم می توانید ببینید که به کدام سرور وصل شده اید. برخی از مکانهای مشترک سرور خصوصی شامل ایالات متحده ، کانادا ، آلمان و سنگاپور است. بسته به ارائه دهنده VPN خود ، ممکن است مکانهای سرور بیشتری پیدا کنید ، که می توانید براساس ترجیح خود به راحتی از آنها استفاده کنید.

3. سرور مورد نظر خود را انتخاب کنید

در نرم افزار VPN ، معمولاً شما می توانید بین محل مطلوب سرور یا محل سرور فردی انتخاب کنید. وقتی گزینه اتصال به محل مطلوب سرور را انتخاب می کنید ، نرم افزار براساس سرعت اتصال شما سرور را انتخاب می کند تا بتوانید بهترین عملکرد را از اتصال VPN دریافت کنید. اما اگر ترجیح می دهید محل سرور را به صورت دستی انتخاب کنید ، همیشه می توانید بین مکان های سرور در رابط نرم افزار جابجا شوید. به یاد داشته باشید که می توانید به اندازه دلخواه بین مکان های سرور جابجا شوید. با این حال ، شما باید اطمینان حاصل کنید که قبل از ادامه جلسه مرور خود به محل سرور مورد نظر خود وصل شده اید.

4. وب را با استفاده از اتصال VPN مرور کنید و در صورت لزوم IP خود را بررسی کنید

هنگامی که به اتصال VPN از طریق نرم افزار VPN وصل شدید ، باید ایمن به مرور بپردازید. با این حال ، برای اطمینان از اینکه IP شما قبلاً نقاب شده است ، باید با مراجعه به وب سایتی که می تواند آدرس IP شما را بررسی کند ، مکان IP خود را در اینترنت بررسی کنید. پس از اطمینان از اینکه IP شما قبلاً در محل سرور VPN قرار گرفته است ، می توانید به صورت خصوصی مرور اینترنت را شروع کنید. می توانید از وب سایت هایی بازدید کنید که قبلاً توسط دولت مسدود شده اند. همچنین می توانید مطالبی را پخش کنید که قبلاً فقط در مناطق دیگر موجود است. شما همچنین می توانید بدون نگرانی از نظارت از طرف دولت ، بانکداری و خرید آنلاین را به صورت ایمن انجام دهید.

5. تنظیم سایر اتصالات VPN در دستگاه های دیگر

اگر به اندازه کافی در استفاده از نرم افزار VPN برای دسک تاپ مهارت دارید ، شاید زمان آن رسیده باشد که اتصالات VPN را برای سایر دستگاه های خود نیز تنظیم کنید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید ارتباط شخصی مجازی را برای دستگاه های تلفن همراه خود تنظیم کنید ، می توانید برنامه VPN تلفن همراه را از وب سایت ارائه دهنده خدمات بارگیری کنید و برنامه را در دستگاه های تلفن همراه خود نصب کنید. سپس می توانید نام کاربری و رمز عبور خود را در برنامه وارد کنید تا بتوانید اتصال داده تلفن همراه خود را نیز ایمن کنید. بسته به پشتیبانی ارائه دهنده VPN شما ، یک VPN نیز می تواند در روترها تنظیم شود. اگر می توانید VPN را برای روتر خود تنظیم کنید ، می توانید سایر دستگاه ها را با VPN نیز مانند کنسول های بازی وصل کنید..

این 5 کار هستند که شما باید بعد از تنظیم VPN خود برای اولین بار انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که در مورد ارتباط خصوصی خود از وب سایت رسمی ارائه دهنده VPN خود اطلاعات بیشتری کسب کنید. اگر مشکلی دارید که می خواهید آنرا عیب یابی کنید ، می توانید با خدمات مشتری شرکت VPN تماس بگیرید تا بتوانید به موقع برای مشکلات خود کمک کنید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map