5 موردی که اتصال VPN شما را در برابر حملات هکرها آسیب پذیر می کند

هدف اصلی اتصال VPN اطمینان از حریم شخصی و امنیت آنلاین شما است ، به گونه ای که بتوانید فعالیت آنلاین خود را کاملاً تأمین کنید بدون اینکه نگران شخص ثالثی باشید که ممکن است بر رفتارهای آنلاین شما نظارت داشته باشد. اتصال خصوصی با رمزگذاری اتصال معمولی اینترنتی شما ، مخفی کردن آدرس IP واقعی شما به طور کامل از هر شخص ثالثی از جمله دولت ، ISP شما ، وب سایتهایی که بازدید می کنید و هکرها مخفی می شود. با این حال ، در میان شخص ثالث احتمالی که ممکن است بخواهید فعالیت آنلاین شما را تحت نظر داشته باشد ، هکرها کسانی هستند که باید نسبت به آنها احتیاط کنید.

چرا باید در مورد هکرها محتاط باشید؟ به این دلیل است که اگر دولت یا ISP شما ممکن است اتصال به طور منظم در اینترنت شما را تحت نظر داشته باشد ، آنها هنگام استفاده از یک اتصال خصوصی راه خود را برای نظارت بر فعالیت شما مجبور نخواهند کرد. آنها در آن مرحله سعی نخواهند کرد شما را ردیابی کنند در حالی که شما از اتصال خصوصی خود استفاده می کنید ، و آنها حتی سعی در انجام این کار نمی کنند. از طرف دیگر ، برخی از هکرها کاملاً پایدار هستند و ممکن است سعی کنند حتی اگر از VPN استفاده می کنید ، به اتصال به شبکه شما نفوذ کنند. به همین دلیل است که باید نسبت به هکرها محتاط تر عمل کنید ، زیرا آنها مهارت و تمایل دارند که عمل مجرمان سایبری خود را مطابق آنچه مناسب می دانند انجام دهند. در اینجا 5 مورد وجود دارد که اتصال VPN شما را در برابر حملات هکرها آسیب پذیر می کند:

1- پروتکل امنیتی ضعیف

همه پروتکل های امنیتی از کیفیت رمزگذاری یکسانی برخوردار نیستند و خبر بد این است که ، بسیاری از سرویس های VPN خارج از آنجا هنوز از پروتکل امنیتی ضعیف به عنوان سیستم حفاظت اولیه خود استفاده می کنند. این می تواند برای کاربران مضر باشد ، زیرا در حال حاضر مواردی وجود دارد که اثبات می کند استفاده از یک پروتکل امنیتی ضعیف می تواند کاربران را واقعاً در معرض خطر قرار دهد. اگر VPN شما هنوز از پروتکل امنیتی ضعیف مانند PPTP استفاده می کند و راهی برای تغییر شما به پروتکل امنیتی دیگر وجود ندارد ، حتی اگر ارتباط شما با یک شبکه خصوصی رمزگذاری شده باشد ، باز هم در برابر حملات هکرها آسیب پذیر خواهد بود. هنگامی که هکرها ضعف در پروتکل امنیتی شما را پیدا کردند ، از آن به عنوان نقطه ورود خود برای نفوذ بیشتر به شبکه شما استفاده می کنند.

2. مشکلات سرور

نه تنها مشکلات سرور ناامید کننده است ، بلکه می تواند آسیب پذیری امنیتی بزرگی برای سیستم شما ایجاد کند. وقتی به یک سرور خصوصی وصل می شوید و سرور مورد نظر مشکلی ایجاد می کند ، آنگاه اتصال شما به اندازه انتظار شما خصوصی نخواهد بود. مشکلات سرور می تواند از سرعت اتصال آهسته ، خرابی سرور ، عدم امکان اتصال به سرور و غیره باشد. این به طور خودکار اتصال خصوصی یا ایمن شما را مختل می کند و اتصال شبکه شما را در برابر حملات هکرها آسیب پذیر می کند.

3. غیرقابل اعتماد بودن سرویس VPN

ارائه دهنده خدمات VPN که امنیت و حریم خصوصی کاربر را جدی نمی گیرد ، معمولاً هر مشکلی را که کاربران تجربه می کنند نادیده نمی گیرد. علاوه بر این ، این نوع خدمات معمولاً غیرقابل اطمینان است و آنها نمی توانند حفاظت آنلاین و حفظ حریم خصوصی مورد نیاز کاربران را در اختیار کاربران قرار دهند. تقریباً تمام خدمات رایگان VPN مانند این هستند ، به خصوص با خدماتی که می توانید برای دستگاه همراه خود استفاده کنید. به همین دلیل است که شما باید از خطرات امنیتی که توسط این ارائه دهندگان خدمات غیرقابل اعتماد VPN تحمیل می شوند ، آگاه باشید ، زیرا می تواند توجه هکرها را برای نفوذ به سیستم شما جلب کند..

4. محافظت تک لایه

بسیاری از ارائه دهندگان خدمات VPN هنوز هم از یک لایه محافظت برای محافظت آنلاین از کاربران خود استفاده می کنند. این محافظت یک لایه با پنهان کردن آدرس IP واقعی کاربر و نمایش آدرس IP سرور خصوصی در معرض دید عموم قرار می گیرد. با این حال ، هیچ لایه محافظ دیگری که توسط ارائه دهنده خدمات VPN ارائه شده است ، وجود ندارد و این امر باعث می شود در برابر حملات هکرها بسیار آسیب پذیر باشید زیرا به محض اینکه یک لایه محافظ منفرد برداشته شود ، کاربران آدرس IP واقعی خود را در معرض هکرها قرار می دهند. پس از از بین رفتن این محافظت تک لایه ، هکرها خیلی راحت می توانند وارد سیستم شوند. به همین دلیل انتخاب VPN که ارائه چندین لایه محافظت را برای شما مهم است ، باعث می شود هکرها ردیابی آدرس IP واقعی شما را غیرممکن سازند.

5. سیستم رمزگذاری اولیه

مشکلی که در سرویس های رایگان VPN وجود دارد اینست که آنها فقط سیستم رمزگذاری اساسی را ارائه می دهند ، این نوع رمزگذاری است که هکرها به راحتی می توانند آنرا بشکنند. برخی از خدمات VPN ارزان قیمت با استفاده از همان سیستم رمزگذاری اولیه به عنوان محافظت امنیتی استاندارد برای کاربران خود ، می توانند کاربران خود را در معرض خطر قرار دهند. همیشه بهتر است سرویس VPN را انتخاب کنید که حداقل 256 بیتی رمزگذاری یا سیستم رمزگذاری درجه نظامی را برای اطمینان از عدم نفوذ شبکه شما فراهم کند. هکرها نمی توانند در اتصال خصوصی که سیستم رمزگذاری درجه نظامی روی آن دارد ، نفوذ کنند.

این 5 مورد است که اتصال VPN شما را در برابر حملات هکرها آسیب پذیر می کند. این وظیفه شماست که اتصال اینترنت خود را ایمن نگه دارید تا بتوانید از اطلاعات مهم خود به صورت آنلاین محافظت کنید. برای این منظور ، بهتر است که سرویس VPN خود را دو برابر کنید و اطمینان حاصل کنید که آنها سیستم محافظت کافی از نظر هکری را در اختیارتان می گذارند تا بتوانید برای مدت طولانی از خدمات آنها با آرامش خاطر استفاده کنید..