5 عاملی که بر عملکرد VPN شما توضیح داده می شود تأثیر می گذارد

مانند هر نوع نرم افزار یا خدمات ، VPN کامل نیست. هنگام استفاده از اتصال به شبکه خصوصی ، ممکن است بعضی اوقات مشکلات شما وجود داشته باشد و ناامید کننده ترین آن احتمالاً مشکل مربوط به عملکرد اتصال شما است. بعضی اوقات ، اتصال خصوصی شما می تواند بسیار کند شود و بعضی اوقات ، ممکن است نتوانید به سرورهای خاصی در شبکه خصوصی وصل شوید. گاهی اوقات ، با وجود اتصال به VPN ، هنوز ممکن است آدرس IP واقعی خود را فاش کنید.


این مشکلات در اکثر سرویس های VPN اتفاق می افتد و بسته به کیفیت خدمات خود ، ممکن است برای یک دوره زمانی یا نامحدود باقی بماند ، یا ممکن است بلافاصله توسط ارائه دهنده خدمات رفع شود. به عنوان کاربر چنین خدماتی ، باید آگاه باشید که عوامل خاصی وجود دارد که ممکن است باعث مشکلات عملکرد VPN شود. در اینجا 5 عامل مؤثر بر عملکرد VPN شما آورده شده است:

1. اضافه بار سرور

این شایع ترین دلیل افت عملکرد در اتصال به شبکه خصوصی شما است. وقتی افراد زیادی به طور همزمان از همان سرور استفاده می کنند ، این احتمال زیاد وجود دارد که سرور با درخواست های زیاد کاربران بیش از حد بارگیری شود و باعث شود این مشکل عملکرد بدی داشته باشد. این معمولاً در سرویس های VPN رایگان اتفاق می افتد ، در حالی که تعداد زیادی کاربر در همان زمان از تعداد محدودی از سرورها استفاده می کنند. به همین دلیل در صورتی که بخواهید عملکردی مطمئن برای شبکه خصوصی خود داشته باشید ، استفاده از سرویس VPN رایگان توصیه نمی شود. همچنین روش حل این مشکل معمولاً جابجایی به سرورهای مختلف و استفاده از سویی است که کاربران کمتری در آن دارد.

2. تداخل با اتصال به اینترنت شما

اتصال منظم اینترنتی شما همچنین می تواند در عملکرد شبکه خصوصی شما مشکل ایجاد کند. به عنوان مثال ، هنگامی که سیگنال اینترنت شما توسط برخی دستگاههای مجاور که همان سیگنال بی سیم را منتقل می کنند ، قطع شد ، ممکن است باعث ایجاد مشکل در اتصال به اینترنت شما شود. اگر این روش را ادامه دهید ، اتصال VPN شما نیز قطع می شود. برای حل این مشکل ، لازم است سرعت اتصال به اینترنت خود را بدون VPN روشن بررسی کنید و ببینید که آیا سرعت و عملکرد شما کند است. در صورت مشاهده کندی در اتصال به اینترنت معمولی ، می توانید روتر یا دستگاه بی سیم خود را مجدداً راه اندازی کنید.

3. سرورهای کم کیفیت

سرورهای با کیفیت پایین سرورهایی هستند که مشخصات سخت افزاری خوبی ندارند و این سرورها طوری طراحی نشده اند که با درخواست های زیاد کاربران خوب کار کنند. به منظور به حداقل رساندن هزینه عملکرد آنها ، بیشتر سرویس های VPN رایگان دارای سرورهای با کیفیت پایین هستند و علاوه بر این ، این سرورها معمولاً از خارج از کشور اجاره می شوند. برخی از خدمات VPN ارزان نیز از سرورهای کم کیفیت برای پایین آمدن هزینه های خود استفاده می کنند تا بتوانند خدمات خود را به صورت ارزان قیمت ارائه دهند. اگر ارائه دهنده خدمات شما از سرورهای با کیفیت پایین استفاده می کند ، تنها راه حل مشکل عملکرد تغییر به ارائه دهنده VPN دیگری است که قابلیت اطمینان و عملکرد بهتر سرور را ارائه می دهد..

4- نرم افزار یا برنامه های متناقض

اگر هر دو نیاز به استفاده از منابع یکسان از دستگاه شما دارند ، ممکن است نرم افزار آنتی ویروس شما در کار نرم افزار VPN شما اختلال ایجاد کند. به عنوان مثال ، اگر نرم افزار آنتی ویروس نیاز به انجام اسکن و نگهداری روزانه داشته باشد ، که به یک اتصال اینترنتی ثابت و یک منبع سیستم بزرگ نیاز دارد ، ممکن است باعث شود VPN به طور موقت کند شود. اگر می خواهید یک تجربه صاف با اتصال VPN خود داشته باشید ، همیشه بهتر است نرم افزار یا برنامه هایی که ممکن است با نرم افزار VPN شما در تضاد باشد موقتاً غیرفعال کنید..

5. محدودیت در استفاده از VPN شما

در حالی که بیشتر ارائه دهندگان خدمات معتبر VPN هیچ محدودیتی در استفاده از VPN شما ، از قبیل محدودیت سرعت و محدودیت های پهنای باند ، به شما نمی دهند ، برخی از ارائه دهندگان خدمات ممکن است این محدودیت ها را به شما ارائه دهند. این امر به ویژه در مورد ارائه دهندگان VPN که آزمایشات رایگان را برای کاربران خود ارائه می دهند صادق است. هنگامی که از نسخه آزمایشی رایگان نرم افزار استفاده می کنید ، سرعت اتصال خصوصی شما معمولاً محدود است و معمولاً میزان داده هایی که می توانید انتقال دهید نیز محدود است. بنابراین ، در هنگام استفاده از چنین خدماتی ، کندی زیادی را تجربه می کنید ، تعجب نکنید. راه حل این مشکل فقط استفاده از ارائه دهنده VPN است که هیچ محدودیتی در حداکثر سرعت و انتقال داده ها در استفاده از VPN شما ایجاد نمی کند..

این 5 عامل مؤثر بر عملکرد VPN شما هستند. درک این عوامل بسیار مهم است ، به طوری که هر زمان که اتفاق می افتد می توانید بهترین راه حل برای مشکلات VPN خود را پیدا کنید. به یاد داشته باشید که همیشه توصیه می شود اگر می خواهید بهترین عملکرد را برای اتصال به شبکه خصوصی خود داشته باشید ، از یک سرویس VPN با کیفیت بالا و معتبر استفاده کنید و از استفاده از هرگونه نرم افزار رایگان VPN خودداری کنید..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map