5 خطرات استفاده از برنامه های VPN رایگان آندروید و نحوه جلوگیری از آنها

صدها برنامه رایگان VPN وجود دارد که برای اندروید در دسترس است و شما به راحتی می توانید آنها را در فروشگاه Play پیدا کنید. با این حال ، از بین این صدها برنامه ، درصد زیادی از آنها دارای مشکلات امنیتی هستند که ممکن است خطر بزرگی را برای امنیت کاربر به همراه داشته باشد. لطفاً توجه داشته باشید که این مشکل حتی اگر برنامه ها توسط Play Protect تأیید شده است ، که این روش اختصاصی Google برای اسکن برنامه های مخرب در فروشگاه Play است ، رخ می دهد. بنابراین ، به عنوان یک کاربر معمولی ، باید بدانید که همه آن برنامه های رایگان VPN برای استفاده شما بی خطر نیست.


همچنین خطرات خاصی وجود دارد که توسط کارشناسان امنیتی در مورد استفاده از برنامه های VPN رایگان آندروید شناخته شده است. بنابراین ، کاربران باید از خطرات مرتبط با استفاده از این برنامه ها آگاه باشند ، به خصوص اگر قصد دارند از این برنامه ها برای طولانی مدت استفاده کنند. مجدداً از آنجا که درصد زیادی از این برنامه ها دارای مشکلات امنیتی هستند که ممکن است داده های شما را به خطر بیاندازند ، توصیه می شود قبل از نصب یکی از این برنامه های VPN رایگان در دستگاه Android خود با احتیاط عمل کنید. در اینجا 5 خطر استفاده از برنامه های VPN رایگان آندروید و نحوه جلوگیری از آنها آورده شده است:

1. ارائه دهنده VPN شما ممکن است داده های شما را به تبلیغ کنندگان بفروشد

مانند بسیاری از ارائه دهندگان خدمات رایگان VPN ، آنها از تبلیغ کننده هایی که تبلیغات خود را در دستگاه تلفن همراه شما نمایش می دهند ، درآمد کسب می کنند. البته بسیاری از برنامه های Play Store با شبکه تبلیغاتی Google خود ادغام می شوند. اما ، هنوز برخی از توسعه دهندگان برنامه وجود دارند که می خواهند بیش از تبلیغات Google درآمد کسب کنند. برای این منظور ، آنها رفتار آنلاین کاربر خود را ضبط کرده و داده ها را به تبلیغ کنندگان می فروشند ، به این امید که بتوانند از طریق برنامه های خود درآمد بیشتری کسب کنند. متأسفانه ، بسیاری از ارائه دهندگان VPN رایگان وجود دارند که این عمل را دنبال می کنند. بنابراین ، یک احتمال بزرگ وجود دارد که ارائه دهنده خدمات شما داده های شما را به تبلیغ کنندگان شخص ثالث بفروشد.

نحوه اجتناب: سعی کنید از برنامه های VPN رایگان استفاده کنید که در خط مشی رازداری خود شفافیت دارند ، با توجه به آنچه را که با داده های کاربر جمع آوری شده انجام می دهند ، استفاده کنید.

2. جلسه مرور خصوصی شما ممکن است تحت نظارت قرار گیرد

هنگامی که VPN را در دستگاه تلفن همراه خود فعال می کنید ، بدین معنی است که شما برای دسترسی به اینترنت از دستگاه خود از یک شبکه خصوصی استفاده می کنید. به طور معمول ، هنگامی که از یک شبکه خصوصی خوب استفاده می کنید ، هیچ روند نظارت بر فعالیت آنلاین شما وجود نخواهد داشت. اتصال VPN قرار است از فعالیت مرور شما در برابر هر نوع نظارت شخص ثالث محافظت کند. با این حال ، با بسیاری از برنامه های VPN رایگان ، مشخص شده است که ارائه دهندگان خدمات ممکن است فعالیت مرور شما را هنگام استفاده از برنامه آنها نظارت کنند. بنابراین ، در این مرحله ، اتصال VPN عاری از نظارت شخص ثالث نیست.

نحوه اجتناب: دوباره ، قبل از نصب به سیاست حفظ حریم خصوصی برنامه نگاهی بیندازید. دریابید که آنها داده های شما را تحت نظر دارند یا نه ، به هر منظور. آنها ممکن است بگویند که به منظور بهبود تجربه کاربر ممکن است نیاز به نظارت بر مرور شما داشته باشند که در این حالت ، شما باید از استفاده از این برنامه خودداری کنید.

3. برنامه رایگان VPN ممکن است جاسوسافزار را بر روی دستگاه تلفن همراه خود نصب کند

طبق تحقیقاتی که اخیراً توسط کارشناسان امنیتی انجام شده است ، حتی برنامه هایی که از اسکن بازی Play Protect عبور کرده اند ممکن است هنوز هم حاوی نوعی کد منبع مخرب باشند که کشف نشده است. این کد منبع فقط توسط برنامه های اسکن ویروس شخص ثالث قابل شناسایی است ، زیرا این کد اغلب در عمق کد منبع برنامه پنهان است. هدف از کد مخرب معمولاً نظارت بر فعالیت آنلاین شما و همچنین نصب جاسوس افزارها بر روی دستگاه تلفن همراه شما است. اطلاعات شما به نوبه خود به سرورهای شخص ثالث ارسال می شود و ممکن است برای اهداف بد مورد استفاده قرار گیرد.

نحوه اجتناب: اول از همه ، هرگز برنامه VPN را نصب نکنید که به طور رسمی در فروشگاه Play موجود نباشد. به عنوان مثال ، اگر شما یک برنامه VPN را به صورت فایل APK نصب می کنید ، احتمالاً یک برنامه مخرب وجود دارد. دوم ، همیشه یک نرم افزار آنتی ویروس خوب را بر روی دستگاه خود نصب کنید که این کار باعث اسکن خودکار برای تمام برنامه های نصب شده شما خواهد شد.

4- اتصال خصوصی ممکن است خصوصی نباشد

قرار است اتصال خصوصی شما خصوصی باشد ، اما در بسیاری از مواقع مواردی از نشت آدرس IP مشاهده می شود که کاربران هنگام استفاده از برنامه های VPN رایگان در دستگاه های تلفن همراه خود ، توسط کاربران تجربه می کنند. نشت آدرس IP یا نشت DNS در شبکه های خصوصی رایگان بسیار مرسوم است ، زیرا برای تأمین اتصال اینترنت شما رمزگذاری قوی ندارد. در نتیجه ، ممکن است اتصال خصوصی شما به هیچ وجه خصوصی نباشد. بنابراین ، از این نوع مشکل مراقب باشید.

نحوه اجتناب: همیشه هنگام استفاده از اتصال خصوصی آدرس IP خود را بررسی کنید ، زیرا این احتمال بزرگ وجود دارد که اتصال VPN آدرس IP شما را کاملاً نقاب نکند.

5- ممکن است شبکه خصوصی شما در برابر حملات هکرها آسیب پذیر باشد

این بزرگترین خطر برای همه است. هنگامی که از یک اتصال رایگان شبکه خصوصی در دستگاه تلفن همراه خود استفاده می کنید ، باید بدانید که در معرض خطر حملات هکرها قرار دارید. دلیل این امر این است که معمولاً ، یک VPN رایگان موبایل دارای سیستم رمزگذاری بسیار ضعیفی است که در برابر حملات هکرها بسیار آسیب پذیر است. این نیز به همین دلیل است که در برخی موارد ، به دلیل استفاده از اتصال خصوصی کم امنیت ، عکسهای خصوصی افراد در معرض افشای عمومی قرار می گیرد.

نحوه اجتناب: فقط از یک ارائه دهنده خدمات معتبر VPN یا از همه مهمتر ، از یک برنامه VPN رایگان استفاده کنید ، یا به جای آن ، از یک سرویس VPN برتر استفاده کنید. به این ترتیب ، امنیت امنیتی برای شما تضمین شده تر است.

این 5 خطر استفاده از برنامه های VPN رایگان آندروید و نحوه جلوگیری از آنها وجود دارد. همیشه ایده خوبی است که برنامه ای را که می خواهید بر روی دستگاه تلفن همراه خود نصب کنید بررسی کنید تا از بروز مشکلات امنیتی در آینده جلوگیری کنید. فقط یک برنامه را بر اساس رتبه بندی ها یا محبوبیت موجود در فروشگاه Play انتخاب نکنید. شما باید اطمینان حاصل کنید که برنامه VPN رایگان برای استفاده کاملاً بی خطر است.