5 دلیل امنیتی که چرا باید با اتصال VPN ، بانکداری آنلاین انجام دهید

درصد زیادی از افراد به دلیل سرگرمی از اتصال VPN استفاده می کنند ، مانند انسداد وب سایتهایی که معمولاً نمی توانند با استفاده از اتصال معمولی به آنها دسترسی پیدا کنند ، یا تماشای برخی فیلم ها یا فیلم های خارجی که در کشورهایشان در دسترس نیستند. با این حال ، VPN خیلی بیشتر از این وجود دارد. این شبکه اتصال خصوصی در ابتدا برای اطمینان از امنیت ، ایمنی و حفظ حریم شخصی کاربر هنگام مرور آنلاین ایجاد شده است. این ابزاری است که در ابتدا ایجاد شده است تا آزادی اینترنت برای همه فراهم شود ، در حالی که در طول زندگی دیجیتال خود ایمن و محافظت می شود.


با این حال ، بیشتر و بیشتر کاربران اهمیت معاملات VPN را در معاملات آنلاین خود مانند بانکداری آنلاین و خرید نیز درک کرده اند. اگر در حال حاضر فقط برای دسترسی به محتوای شخص ثالث ، پخش فیلم یا گوش دادن به موسیقی از VPN استفاده می کنید ، باید برای فعالیت بانکی آنلاین خود از VPN نیز استفاده کنید. در اینجا 5 دلیل امنیتی وجود دارد که چرا باید بانکداری آنلاین را با اتصال VPN انجام دهید:

1. از اطلاعات بانکی خود در هر مکانی که می خواهید محافظت کنید

استفاده از اتصال VPN برای بانکداری آنلاین کمی متفاوت از استفاده از VPN فقط برای پخش فیلم یا سایر فعالیتهای مرور سبک است. هنگامی که فعالیت های بانکی آنلاین را با VPN انجام می دهید ، می توانید تمام جنبه های فعالیت بانکی خود از جمله محافظت از اطلاعات بانکی حساس خود را در هر کجا که هستید ، محافظت کنید. شما می توانید از هر اتصال WiFi برای بررسی حساب بانکی خود یا انجام برخی از معاملات بانکی آنلاین بدون نگرانی در مورد تهدیدات احتمالی استفاده کنید. شما در هتل ، کافه ، فرودگاه یا هر مکان دیگری باشید ، فقط قبل از شروع فعالیت بانکی آنلاین خود باید به VPN خود متصل شوید..

2. از تلاش هکرها برای سرقت اطلاعات بانکی خود جلوگیری کنید

باید توجه داشته باشید که هکرها در همه جا کمین می کنند احتمال تخریب داده وجود دارد که می توانند روی آن کار کنند. به همین دلیل غیر معمولی نیست اگر برخی از هکرها را پیدا کنید که می توانند داده های کاربر را در نقاط دسترسی بی سیم به سرقت برسانند ، زیرا تخلف از اتصال و جاسوسی از فعالیت های اینترنتی کاربر در آنجا برای آنها راحت تر است. هنگام انجام امور بانکی آنلاین در اماکن عمومی ، مراقب باشید که افراد بدی خواهند بود که سعی می کنند از ترافیک اینترنت شما جاسوسی کنند و داده های بانکی شما را سرقت کنند. با استفاده از VPN ، می توان از این امر جلوگیری کرد ، زیرا هکرها نمی توانند ترافیک رمزگذاری شده شما را بخوانند ، و بنابراین ، آنها نمی توانند هیچ یک از داده های مهم بانکی شما را بدزدند.

3. این یک افزودنی امنیتی خوب برای فرآیند تأیید هویت دو عامل است

برای افزایش امنیت فعالیت بانکی آنلاین خود ، اکیداً توصیه می شود فرآیند تأیید اعتبار دو عاملی را در حساب بانکی خود فعال کنید. در حالی که ممکن است شما را مجبور کند هر بار وارد حساب بانکی خود یک پروسه تأیید هویت اضافی را انجام دهید ، اما برای امنیت داده بانکی شما ضروری است. VPN ، از این طریق ، به عنوان یک امنیت اضافی برای فرآیند تأیید هویت دو عاملی شما عمل خواهد کرد ، این امر نظارت بر بانکداری آنلاین شما را برای افراد بی پروا دشوارتر می کند ، و بنابراین ، می توانید هرگونه معاملات آنلاین را به روشی کاملاً مطمئن انجام دهید..

4- رمزهای بانکی خود را ایمن کنید

روشی که هکرها تعداد زیادی از حساب های رسانه های اجتماعی هک می کنند معمولاً با سرقت نام کاربری و کلمه عبور است که آنها می توانند به روش های مختلفی انجام دهند. با اتصال بدون محافظت ، هکرها امکان سرقت رمز عبور خود را آسان تر می کنند ، زیرا می توانند به راحتی اتصال شما را نقض کنند و یک کلید ورود یا جاسوس افزار دیگری را به دستگاه خود نصب کنند تا بر آنچه تایپ می کنید نظارت کنند. با این وجود ، با داشتن یک VPN امن ، به هکرها این فرصت را نخواهید داد که گذرواژه‌های بانکی یا رمزهای عبور دیگری را که در حسابهای آنلاین خود دارید ، سرقت کنند. یک VPN می تواند ترافیک شما را رمزگذاری کند ، و هکرها نمی توانند وارد این رمزگذاری شوند و بر آنچه انجام می دهید نظارت کنند. در نتیجه رمزهای بانکی شما همیشه ایمن هستند.

5- فعالیتهای بانکی خود را خصوصی نگه دارید

شما نمی خواهید کسی از عادت بانکی آنلاین خود مطلع شود ، و نمی خواهید کسی از تاریخ معامله شما و سایر اطلاعات حساس اطلاع داشته باشد. اما اگر مراقب نباشید ، افراد بی پروا ممکن است فرصتی برای نظارت بر عادت بانکی خود داشته باشند و حتی اگر از فعالیت های بانکی برای شبکه بانکی استفاده می کنید ، تاریخ معامله خود را مشاهده کنند. به همین دلیل VPN بسیار مهم می شود ، زیرا همواره می تواند فعالیت بانکی شما را برای شما حفظ کند. حتی با یک شبکه عمومی ، یک VPN می تواند در پوشش آهنگ های آنلاین شما کار کند ، به طوری که آن افراد بی پروا حتی نمی دانند شما چه کاری آنلاین انجام می دهید ، چه رسد به نظارت بر فعالیت های بانکی شما.

این 5 دلیل امنیتی است که چرا شما نیاز به انجام امور بانکی آنلاین با اتصال VPN دارید. توجه داشته باشید که اگر VPN به شما کمک می کند تا فعالیت بانکی آنلاین خود را ایمن نگه دارید ، اطمینان حاصل کنید که فقط از یک سرویس معتبر VPN برای بانکداری آنلاین خود استفاده می کنید. این امر به این دلیل است که استفاده از VPN رایگان به شما کمک نمی کند تا فعالیت بانکی خود را تضمین کنید ، اما درعوض آنها ارتباط شما را در معرض خطر بیشتری قرار می دهند. شما فقط باید از یک اتصال معتبر VPN از یک شرکت معتبر استفاده کنید که اختصاص داده شده است تا داده های کاربر خود را بصورت آنلاین و ایمن نگه داشته شود.