5 نکته برای به حداکثر رساندن ناشناس بودن اتصال VPN شما

در حالی که ممکن است استدلال کنید که تنها هدف یک VPN کمک به محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما است ، بسیاری از افراد هستند که بدون اطلاع دقیق از آنچه انجام می دهند ، از یک سرویس شبکه خصوصی مجازی استفاده می کنند. آنچه آنها درباره VPN می دانند این است که می تواند به آنها کمک کند تا به سایتهایی که توسط دولت یا ISP مسدود شده اند دسترسی پیدا کنند. آنها نمی دانند که شبکه خصوصی مجازی همچنین قادر است از اتصال شبکه خود در برابر تهدیدات مختلف آنلاین محافظت کند و همچنین جلسات مرور خود را ناشناس نگه دارد.


به دلیل همین عدم دانش ، بسیاری از افراد بدون افکار دوم از VPN استفاده می کنند و بدون چک کردن سیاست حفظ حریم خصوصی ارائه دهندگان خدمات ، از این سرویس استفاده می کنند. در نتیجه ، آنها کاملاً از ویژگی ناشناس بودن ارائه شده توسط سرویس VPN استفاده نمی کنند. اگر یکی از این کاربران هستید ، باید در استفاده کامل از ویژگی ناشناس بودن آنلاین VPN خود توجه کنید. در اینجا 5 نکته برای به حداکثر رساندن ناشناس بودن اتصال VPN شما آورده شده است:

1. برنامه VPN را فقط در مرورگر خود نصب نکنید

بسیاری از سرویس های VPN افزونه های مرورگر را برای برنامه های VPN خود در اختیار کاربران قرار می دهند اگرچه ممکن است تعداد مرورگرهای پشتیبانی شده متفاوت باشد. با این وجود ، اکثر سرویس ها حداقل یک پسوند مرورگر را در اختیار کاربر قرار می دهند که کاربران بتوانند روی مرورگر خود نصب کنند ، به طوری که انتقال داده های انجام شده از طریق آن مرورگر رمزگذاری می شوند. متأسفانه ، اکثر کاربران فقط VPN را در مرورگر خود نصب می کنند ، بدین معنی که آنها تا زمانی که از چنین مرورگری استفاده می کنند ، از حفاظت از حریم شخصی بهره مند خواهند شد. اگر می خواهید ناشناس بودن خود را به حداکثر برسانید ، نه تنها برنامه VPN را باید در مرورگر خود نصب کنید ، بلکه روی سیستم عامل سیستم عامل خود نیز نصب کنید.

2. VPN خود را روی تمام دستگاه هایی که دارید نصب کنید

اگر می خواهید از خدمات اینترنتی مجازی شبکه خصوصی که استفاده می کنید بهره کامل از حفاظت آنلاین را بدست آورید ، همیشه بهتر است برنامه های VPN را روی تمام دستگاه های موجود نصب کنید. نه تنها این که شما باید آن را بر روی دستگاه های تلفن همراه خود نصب کنید ، مانند اکثر مردم ، بلکه باید آن را روی رایانه های رومیزی ، دستگاه های لینوکس ، تلویزیون هوشمند یا حتی کنسول های بازی نصب کنید. البته شاید نتوانید برنامه VPN را مستقیماً بر روی دستگاههای خاصی مانند کنسول بازی و تلویزیون هوشمند نصب کنید ، اما همیشه می توانید آن را روی روتر خود نصب کنید.

3. اتصال خصوصی خود را برای آدرس IP و DNS Leak بررسی کنید

استفاده از اتصال VPN بدان معنی نیست که اتصال شما کاملاً ناشناس است ، مگر اینکه بررسی کنید که آیا آدرس IP یا نشت DNS وجود دارد یا خیر. وب سایت های خاصی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید تا بررسی کنید که آیا ارتباط خصوصی شما اطلاعات IP شما یا اطلاعات DNS شما را فریب می دهد یا خیر. شما می توانید قبل از استفاده از اتصال ، از این وب سایتها استفاده کنید تا بررسی کنید که آیا اتصال شبکه شما کاملاً خصوصی است یا خیر ، برای انجام فعالیتهای آنلاین خود به طور منظم. آدرس IP و نشت آدرس DNS ممکن است فوراً آشکار نباشد ، مگر اینکه آن را با آدرس IP و وب سایت بررسی نشت DNS بررسی کنید..

4. مطمئن شوید که Kill Switch و ویژگی Firewall فعال است

فعالیت آنلاین شما مهم نیست اگر به دلایل خاصی ناگهان ارتباط خصوصی شما خاموش شود. در حقیقت ، برای یک سرویس VPN ، افت اتصالات کاملاً متداول است. بنابراین ، برای جلوگیری از ریختن اتصال VPN اطلاعات واقعی خود به صورت آنلاین و در حالی که اتصال به آن دچار افت می شود ، باید ویژگی سوئیچ kill را روشن کنید تا از وقوع آن جلوگیری کنید. این ویژگی به شما کمک می کند تا در صورت مشاهده افت اتصال در اتصال خصوصی ، کل اتصال شبکه را خاموش کنید. همچنین ، برای محافظت از دستگاه های خود در برابر هکرها و سایر تهدیدات آنلاین ، حتماً ویژگی فایروال را روشن کنید.

5- از یک آدرس IP اختصاصی اختصاصی استفاده کنید

برخی از خدمات VPN به شما پیشنهاد می دهند به جای استفاده از یک آدرس IP خصوصی ، از یک آدرس اختصاصی IP استفاده کنید. آنها این خدمات را با قیمت دیگری به شما ارائه می دهند. با این وجود ، در عوض ، شما می توانید از تمام مزایای ناشناس بودن در فعالیت آنلاین خود بهره مند شوید زیرا آدرس اختصاصی IP اختصاصی شما آدرس IP است که فقط توسط شما استفاده می شود. این مورد توسط سایر کاربران VPN مورد استفاده قرار نمی گیرد ، بنابراین شما دقیقاً مانند استفاده از آدرس IP اختصاصی از ISP خود ، از آدرس IP اختصاصی از ارائه دهنده خدمات VPN استفاده می کنید. این فعالیت های آنلاین شما مزایای محافظت از حریم خصوصی به شما می دهد.

این نکات برای به حداکثر رساندن ناشناس بودن اتصال VPN شما هستند. فقط برای دسترسی به وب سایتهای مسدود شده از اتصال VPN خود استفاده نکنید. با رعایت این نکات از آن استفاده کنید تا ناشناس بودن آنلاین خود را به حداکثر برساند.