5 تفاوت بین استفاده از VPN و استفاده از حالت ناشناس یا مرورگر خصوصی

برخی از افراد فکر می کنند اگر نکته این باشد که در جلسه مرور خود به حریم شخصی دسترسی پیدا کنند ، لازم نیست از هیچ شبکه خصوصی مجازی استفاده کنند. در هر مرورگری یک ویژگی ارائه شده است که به آنها امکان می دهد فعالیت مرور خود را در دسک تاپ یا دستگاه های تلفن همراه خود مخفی کنند. این ویژگی به ویژگی ناشناس یا مرور خصوصی گفته می شود. وقتی از این ویژگی استفاده می کنید ، می توانید بدون ایجاد سابقه ای در مرورگر خود ، به صورت خصوصی مرور کنید. اما ، آیا حفظ حریم خصوصی شما در حین فعالیت مرور کافی است?

پاسخ این پرسش ممکن است شما را شگفت زده کند. اگر فکر می کنید استفاده از حالت ناشناس همان استفاده از VPN است و اگر فکر می کنید برای فعالیت مرور شما حریم شخصی شما را فراهم می کند ، اشتباه می کنید. هنگامی که آن را با حالت ناشناس یا مرور خصوصی مقایسه می کنید ، VPN از ویژگی های امنیتی و حریم خصوصی بیشتری برخوردار است. در حقیقت ، حالت ناشناس در مرورگر شما تنها بخشی از ویژگی هایی را ارائه می دهد که شبکه خصوصی می تواند به شما ارائه دهد. در اینجا 5 تفاوت بین استفاده از VPN و استفاده از حالت مرور ناشناس یا خصوصی مشاهده شده است:

1. دامنه ویژگی های حفظ حریم خصوصی

در حالی که هر دو حالت VPN و ناشناس ویژگی های حریم خصوصی را برای کاربران خود ارائه می دهند ، دامنه ویژگی های حفظ حریم خصوصی در مورد هر یک از آنها متفاوت است. شبکه خصوصی در هر جلسه مرور خود ، ویژگی های حفظ حریم خصوصی را برای کاربران ارائه می دهد. هنگامی که آنها به شبکه خصوصی مجازی متصل می شوند ، خود این اتصال رمزگذاری می شود تا هیچ شخص ثالثی نتواند فعالیت مرور آنها را تحت نظر داشته باشد. این شامل دولت ، شرکت ها ، هکرها و ارائه دهنده خدمات اینترنت می شود. از طرف دیگر حالت ناشناس تنها در هنگام استفاده از حالت مرور خصوصی ، حریم خصوصی کاربران را ارائه می دهد و این تنها می تواند فعالیت مرور کاربران را پنهان کند. اتصال کاربر رمزگذاری نمی شود و دولت یا ISP می توانند فعالیت مرور آنها را پیگیری کنند.

2. حریم شخصی در مقابل سیستم حریم خصوصی فقط برای مرورگر محلی

با استفاده از VPN ، کاربران می توانند از امنیت و حفظ حریم خصوصی در فعالیت آنلاین خود در سراسر سیستم برخوردار باشند ، به این معنی که کل دستگاه رمزگذاری شده است ، نه فقط مرورگر. انتقال داده ای که کاربران با استفاده از دستگاه خود انجام می دهند ، توسط شخص ثالث کاملاً پنهان خواهد شد. این متفاوت از حالت مرور خصوصی است که فقط حریم خصوصی آنلاین را در آن مرورگر خاص و در آن جلسه مرور خاص ارائه می دهد. بیشتر فقط سابقه مرور شما را پنهان می کند ، و هیچ انتقال داده ای را که در طول حالت ناشناس انجام می دهید رمزگذاری نمی کنید. حریم خصوصی در اینجا فقط بدان معنی است که سابقه مرور در حالت مرور خصوصی توسط کسی که می تواند از همان مرورگر در همان دستگاه استفاده کند ، قابل بازیابی نیست..

3. چه کسی می تواند داده های شما را ببیند

اتصال به شبکه خصوصی به شما امکان می دهد انتقال داده را تا زمانی که اتصال خصوصی خود را در طول فعالیت مرور خود فعال می کنید مخفی کنید. بنابراین ، هیچ کس نمی تواند داده های شما را ببیند ، زیرا هنگام انتقال رمزگذاری می شود. دولت ، ISP یا هکرها نمی توانند ببینند چه نوع داده ای را انتقال می دهید ، چه رمز عبوری را تایپ می کنید و چه وب سایت هایی را بازدید می کنید. از طرف دیگر ، حالت ناشناس فقط داده مرور شما را از هر شخصی که از همان رایانه شما استفاده می کند پنهان می کند. داده شما را از دولت یا ISP مخفی نمی کند. حتی اگر هکرها سعی در نقض انتقال داده شما داشته باشند ، می توانند این کار را انجام دهند ، زیرا اتصال شما رمزگذاری نشده است.

4- عملکرد اصلی VPN Vs. مرور خصوصی

وظیفه اصلی یک VPN فراهم کردن آزادی کلی اینترنت برای کاربران خود ، ضمن حفظ امنیت و حفظ حریم شخصی آنها در طول فعالیت مرور آنها است. به عبارت دیگر ، با VPN ، شما در حین ماندن ناشناس در حین مرور خود آزاد هستید ، حتی اگر وب سایت ها توسط دولت کشور شما مسدود شده باشند. از طرف دیگر حالت مرور خصوصی وظیفه اصلی مخفی کردن داده های مرور شما در آن جلسه خاص را از سایر افرادی که از همان دستگاه شما استفاده می کنند ، پنهان می کند ، اما نمی توان از آن برای دور زدن محدودیت های دولتی در مرور خود استفاده کرد. بنابراین ، شما نمی توانید از وب سایتهای مسدود شده با استفاده از حالت ناشناس بازدید کنید.

5. اتصال خصوصی در مقابل اتصال منظم

سرویس VPN از حریم خصوصی و امنیت آنلاین شما در سطح اتصال محافظت می کند ، به این معنی که اتصال اینترنتی شما را به طور منظم با سرورهای خصوصی آنها رمزگذاری می کند. با استفاده از این ویژگی ، شما در حال مرور اینترنت هستید که گویی بر اساس سروری که استفاده می کنید از یک مکان دیگر به وب سایت ها دسترسی پیدا می کنید. هر زمان که این اتصال خصوصی را فعال کنید و هر فعالیت آنلاین که روی دستگاه خود انجام دهید کاملاً محافظت می شود. از طرف دیگر ، حالت ناشناس از اتصال منظم شما بدون رمزگذاری اتصال استفاده می کند ، زیرا ویژگی حفظ حریم خصوصی فقط در سطح مرورگر اعمال می شود. بنابراین ، هر فعالیت آنلاین که شما خارج از حالت ناشناس انجام دهید ، محافظت نمی شود.

برخی از سرویس های VPN موثر و مفید

اگرچه ، راه حلهای زیادی برای محافظت از حریم خصوصی در دسترس است و VPN با پنهان کردن وصله مرور خود ، این روش را به درستی انجام می دهد. ما محصولات بسیاری را در این سایت مرور کرده ایم ، اما در زیر تعداد کمی از آنها وجود دارد که به وضوح در بین جمعیت قرار دارد.

تولید – محصولبرایقیمت گذاری ازسایت اینترنتیبیشتر بخوانید

پاسخگو ترین پشتیبانی2.99 دلار در ماهاز وب سایت بازدید کنیدنقد را بخوانید

به طور کلی بهترین6.67 دلار در ماهاز وب سایت بازدید کنیدنقد را بخوانید

برای بهترین امنیت4.65 دلار در ماهاز وب سایت بازدید کنیدنقد را بخوانید

برای بالاترین حریم خصوصی8.95 یورو / ماهاز وب سایت بازدید کنیدنقد را بخوانید

بهترین شبکه سرور2.88 دلار در ماهاز وب سایت بازدید کنیدنقد را بخوانید

خوب ، برای نتیجه گیری ، این 5 تفاوت بین استفاده از VPN و استفاده از حالت ناشناس یا مرور خصوصی است. بنابراین ، اتصال به شبکه خصوصی ویژگی های بسیار زیادی را در مقایسه با حالت مرور خصوصی ارائه می دهد ، به همین دلیل باید در استفاده از VPN به منظور افزایش امنیت و حفظ حریم شخصی فعالیت آنلاین خود در نظر بگیرید. اگر می خواهید یک آزادی کامل در اینترنت داشته باشید ، پس از آن استفاده از اتصال به شبکه خصوصی راه است.