5 تصور غلط رایج درباره مرورگر حریم خصوصی Tor

Tor مرورگری است که اغلب توسط کاربران اینترنت برای دسترسی به وب عمیق استفاده می شود که بخشی عمیق از اینترنت است که عموما از طریق مرورگرهای معمولی قابل دسترسی نیست. Tor همچنین به عنوان مرورگر حریم خصوصی نامیده می شود ، زیرا اتصال شما را با استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی رمزگذاری می کند و به شما امکان می دهد وب عمیق یا وب معمولی را ناشناس بگردید. از فناوری پیشرفته رمزگذاری استفاده می کند که پیگیری آدرس IP واقعی شما برای اشخاص ثالث را دشوار می کند. همراه با استفاده از VPN ، می توانید هنگام استفاده از مرورگر Tor کاملاً آنلاین ایمن باشید زیرا سیستم رمزگذاری دو برابر خواهد شد.


سوء تفاهمات زیادی وجود دارد که مردم در مورد تور دارند. اول از همه ، از آنجا که بیشتر برای دسترسی به وب عمیق استفاده می شود ، بسیاری از مردم هنوز آن را به عنوان چیزی ترسناک برای استفاده می بینند. بنابراین ، مردم به دلیل نگرانی های مختلف امنیتی نمی خواهند از Tor استفاده کنند. در اینجا 5 تصور غلط رایج درباره مرورگر حریم خصوصی Tor وجود دارد:

1. Tor Is Browser For Hackers

درست است که Tor از هکرها و مجرمان سایبری برای انجام انواع جرایم دیجیتال استفاده شده است. اما این فقط به این دلیل است که ناشناس بودن آنلاین را برای این افراد بد نیاز دارد تا خود را از دست مسئولان حفظ کنند. همچنین ، هنگامی که با استفاده از Tor ، در وب عمیق مرور می کنید ، انواع بسیاری از وب سایت های عجیب ، مخرب و بد ایجاد شده توسط افراد بدخواه و کلاهبردار را پیدا خواهید کرد ، بنابراین در فعالیت مرور خود بسیار مراقب باشید. اما به دلیل ناشناس بودن کامل که این مرورگر می تواند در اختیار شما قرار دهد ، می تواند از آن به عنوان مرورگر معمولی شما استفاده شود. وقتی از آن استفاده می کنید ، در طول فعالیت آنلاین خود از مزیت حریم شخصی و ناشناس بودن کامل بهره مند می شوید. این توسط معلمان ، محققان ، روزنامه نگاران ، نویسندگان ، پرسنل نظامی و افراد با سوابق مختلف برای استفاده خصوصی در فعالیت آنلاین خود استفاده شده است..

2. این کاربر پسند نیست

به دلیل متفاوت بودن ماهیت آن با مرورگرهای دیگر مانند Firefox یا Chrome ممکن است فکر کنید که استفاده از آن دشوار است. اما ، در واقع ، بسیار کاربر پسند است ، و به گونه ای طراحی شده است که توسط همه افراد استفاده می شود ، دقیقاً مانند مرورگرهای معمولی. رابط کاربری مشابه مرورگرهایی است که هر روز از آنها استفاده می کنید ، و در اصل یک نرم افزار ساده برای استفاده است. شما فقط نیاز به نصب آن دارید و می توانید بلافاصله با آن شروع به مرور اینترنت کنید. علاوه بر این ، می توانید بدون هیچ گونه نگرانی در مورد سیستم نظارت و نظارت شخص ثالث ، این کار را با حریم خصوصی کامل انجام دهید.

3. Tor کامل از وب سایت های مخرب است

دقیقاً مانند مرورگرهای معمولی که در هنگام عدم دقت در مرور اینترنت با استفاده از چنین مرورگرهایی می توانید تعداد زیادی از وب سایتهای مخرب پیدا کنید ، Tor نیز یکسان است. بله ، اگر در مرور خود بی دقت باشید ، می توانید با تعداد زیادی وب سایت مخرب روبرو شوید. به یاد داشته باشید که این یک مرورگر حریم خصوصی است ، و بیشتر از آن توسط هکرها و دیگر مجرمان سایبری نیز استفاده می شود. بنابراین ، به طور طبیعی ، وب سایت های زیرزمینی زیادی وجود دارند که هنگام دسترسی به برخی از آدرس های وب سایت خصوصی از طریق شبکه Tor می توانید پیدا کنید. با این حال ، اگر هنگام استفاده از Tor ، احتیاط کنید ، همانطور که دوست دارید هنگام مرورگرهای معمولی استفاده کنید ، مرورگر Tor می تواند مکانی امن برای شما باشد تا از حریم شخصی آنلاین خود لذت ببرید..

4- با مرورگرهای دیگر متفاوت است

برخلاف مرورگرهای معمولی ، مرورگر Tor عمدتاً برای ناشناس ماندن آنلاین ساخته شده است ، بدین معنی که هنگام استفاده از آن ، آدرس IP واقعی شما کاملاً پنهان خواهد شد. ردیابی آدرس IP واقعی شما بسیار دشوار خواهد بود ، به خصوص اگر قبل از استفاده از Tor ، اتصال VPN خود را روشن کرده باشید. از آنجا که این مرورگر برای ناشناس ماندن آنلاین ساخته شده است ، نباید تعجب کنید که دارای بسیاری از خصوصیات حریم خصوصی است که بسیاری از مرورگرهای دیگر آن را ندارند. در ابتدا ، ممکن است برای شما عجیب به نظر برسد ، اما در درجه اول برای محافظت از ایمنی ، امنیت و حفظ حریم خصوصی کاربران بصورت آنلاین ساخته شده است.

5. شبکه Tor دارای اتصال آهسته و عملکرد بد است

یکی از رایج ترین شکایات در مورد این مرورگر سرعت یا عملکرد مرورگر است. ممکن است متوجه شوید که هنگام استفاده از این مرورگر ، سرعت نسبت به استفاده از مرورگرهای معمولی کندتر است. این امر در درجه اول به دلیل رمزنگاری و رله سیستم است که در آن وجود دارد ، که ممکن است اتصال را کند کند. شبکه Tor کلیه سیستم رمزنگاری را با انتقال مجدد ترافیک شما از طریق بسیاری از سرورها انجام می دهد ، بنابراین ممکن است مدت زمان بیشتری برای بارگیری وب سایت مورد نظر خود داشته باشد. اما حقیقت این است که با وجود سرعت اتصال آهسته ، توسعه دهندگان مرورگر Tor برای بهبود عملکرد شبکه Tor تلاش می کنند. عملکرد مرورگر Tor امروز به مراتب بهتر از سال گذشته یا حتی چند ماه پیش است.

این 5 تصور اشتباه در مورد مرورگر حریم خصوصی Tor است. اگر مایل به استفاده از این مرورگر هستید ، اما از اعتبار بد ظاهری آن وحشت دارید ، پس باید بیشتر در مورد چگونگی عملکرد این مرورگر حریم خصوصی بدانید. Tor دقیقاً مانند مرورگری دیگری است که شما از آن استفاده می کنید ، فقط به این که به حریم کاربران کاربران اهمیت می دهد. اگر هنوز نگران هستید ، می توانید قبل از تلاش برای استفاده از این مرورگر ، VPN خود را فعال کنید تا بتوانید نهایت اطمینان را برای فعالیت مرور خود بدست آورید..