5 مضرات Opera VPN و چرا باید به جای آن از VPN اختصاصی استفاده کنید

Opera یکی از مرورگرهای اصلی است که افراد برای دسک تاپ و دستگاه های تلفن همراه خود از آن استفاده می کنند. نکته مهم در مورد این مرورگر این است که دارای یک سرویس VPN تعبیه شده است که کاربران می توانند بدون محدودیت از آن به صورت رایگان استفاده کنند. محدودیت های پهنای باند در حین استفاده از این سرویس VPN که Opera VPN نامیده می شود وجود ندارد و کاربران می توانند به راحتی با فعال کردن ویژگی VPN ترافیک خود را که از طریق این مرورگر در حال گذر است رمزگذاری کنند..


هنگامی که برای اولین بار Opera را نصب می کنید ، این ویژگی به طور پیش فرض خاموش می شود. فقط پس از روشن کردن تنظیمات حریم خصوصی مرورگر ، می توانید از سرویس VPN استفاده کنید. نشانه فعال بودن اتصال خصوصی در Opera این است که کادر آبی کوچک با کلمه VPN را در نوار آدرس می بینید. با این وجود ، هرچه که به نظر برسد ، سرویس VPN این مرورگر دارای معایب مختلفی است و وقتی آن را با سرویس های اختصاصی اتصال خصوصی مقایسه می کنید ، از نظر کیفیت سرویس پایین تر خواهید بود. در اینجا 5 مضرات Opera VPN آورده شده است که چرا باید به جای آن از VPN اختصاصی استفاده کنید:

1. این فقط در مرورگر موجود است

در حالی که این مرورگر یک سرویس شبکه خصوصی رایگان را برای کاربران ارائه می دهد ، نمی تواند مانند سایر سرویس های اختصاصی اتصال خصوصی مورد استفاده قرار گیرد. تفاوت اصلی در این است که فقط در مرورگر موجود است و اگر می خواهید از اتصال خصوصی لذت ببرید ، برای این کار باید از Opera استفاده کنید. علاوه بر این ، فقط در نسخه دسکتاپ اپرا در دسترس است و شما نمی توانید از آن در برنامه Opera Mobile استفاده کنید. اما ، می توانید برای لذت بردن از همان خدمات خصوصی که در مرورگر دسک تاپ Opera موجود است ، برنامه Opera VPN را از فروشگاه برنامه بارگیری کنید..

2. غالباً سرعت ناپایدار برای اتصال خصوصی دارد

اگرچه استفاده از پهنای باند را برای اتصال خصوصی مانند سایر سرویس های رایگان VPN محدود نمی کند ، اما سرعت آن عمدتا مشکل است. در حالی که پهنای باند نامحدود است ، سرعت اینترنت تولید شده توسط اتصال خصوصی به همان سرعت به اندازه سایر شبکه های خصوصی اختصاصی نیست. سرعت برای مرور نور مناسب است ، اما برای انتقال داده های سنگین ، بهتر است به این اتصال خصوصی اعتماد نکنید. این احتمالاً به این دلیل است که میلیون ها کاربر وجود دارد که به طور همزمان از سرورهای خصوصی استفاده می کنند و منابع سرور به دلیل داشتن سرویس رایگان محدود است..

3. این سرویس دهنده ها را بر اساس مکان های کشور ارائه نمی دهد

در حالی که پیش از این ، Opera VPN به عنوان یک سرویس VPN رایگان برای کاربران ارائه شده بود که به موجب آن کاربران می توانند بر اساس هر کشور ، مکانهای مختلف سرور را انتخاب کنند ، این سرویس اکنون به یک سرویس ارتباطی خصوصی بسیار محدود تبدیل شده است. دلیل این امر این است که مکانهای سرورها بر اساس کشور موجود نیستند ، بلکه بر اساس این قاره قابل دسترسی هستند. کاربران می توانند برای ارتباط خصوصی خود ، بین سرورهای آسیا ، اروپا و آمریکا را انتخاب کنند. این بدان معنی است که برای دور زدن محتوای قفل شده منطقه در اینترنت خوب نیست.

4- برای پخش فیلم یا فیلم خوب نیست

اگر از مرورگر دسک تاپ Opera استفاده می کنید و این VPN رایگان را فعال می کنید ، اگر سعی دارید هیچ فیلم یا ویدیویی را از وب سایت های مورد علاقه خود پخش کنید ، انتظار زیادی ندارید. دلیل این امر این است که سرعت برای پخش کافی نیست. این فقط برای فعالیت مرور سبک بهینه سازی شده است ، و بدیهی است که نمی توانید از آن برای پخش کردن Netflix یا سایر سرویس های پخش آنلاین آنلاین که در کشور شما مسدود شده اند استفاده کنید. همیشه اگر می خواهید این کار را انجام دهید بهتر است از یک VPN اختصاصی استفاده کنید.

5- بارگیری فایلها هنگام استفاده از اتصال خصوصی معمولاً قطع می شود

باز هم ، از آنجا که این سرویس اتصال خصوصی برای انتقال داده های سنگین بهینه نشده است ، همیشه بهتر است از استفاده از اتصال خصوصی برای بارگیری پرونده ها از طریق اینترنت ، خصوصاً فایلهای بزرگ خودداری کنید. دلیل این امر است که پیشرفت بارگیری اغلب هنگام استفاده از اتصال خصوصی قطع می شود ، در حالی که اگر ویژگی VPN را خاموش کنید ، هر پرونده ای را کاملاً خوب بارگیری می کنید. این اشکال توسط کاربران شناخته شده است ، اما به نظر می رسد که توسط توسعه دهندگان برطرف نشده است. علاوه بر این ، سرعت بارگیری بسیار کند است ، که باعث می شود به جای آن از خدمات اختصاصی VPN استفاده کنید.

اینها مضرات Opera VPN هستند و به همین دلیل باید به جای آن از VPN اختصاصی استفاده کنید. با استفاده از یک سرویس اتصال اختصاصی اختصاصی ، شما می توانید تمام مزایایی را که یک سرویس VPN می تواند به شما ارائه دهد ، از جمله سرعت بارگیری و بارگذاری سریع ، دور زدن محتوای مسدود شده منطقه ، پخش فیلم یا فیلم ، افزایش حفاظت از حریم خصوصی ، بهبود امنیت ، ناشناس ماندن ، و موارد دیگر.