5 مرحله برای جلوگیری از نشت IPv6 در اتصال VPN شما

IPv6 فن آوری جدیدی در پروتکل اینترنت است که به کاربران امکان می دهد مزیت های بیشتری نسبت به فناوری قدیمی IPv4 کسب کنند. با این حال ، یکی از بزرگترین اشکالات این فناوری این است که میزان پذیرش آن بسیار کند است. امروزه برای بیشتر کاربران سالها طول خواهد کشید تا از فناوری قدیمی IPv4 به IPv6 تغییر دهند. بنابراین ، هنوز بسیاری از سرویس های آنلاین وجود دارند که به جای IPv6 جدیدتر از فناوری IPv4 استفاده می کنند. اگر بخواهید از پروتکل اینترنت جدیدتر استفاده کنید ، به عنوان یک کاربر VPN ، می تواند برای شما مشکل ایجاد کند.


چرا برای کاربران VPN مشکلی ایجاد می شود؟ به این دلیل است که اگر دستگاه شما از پروتکل اینترنت نسخه 6 برای اتصال به اینترنت استفاده می کند ، در حالی که نرم افزار VPN شما هنوز از فناوری پروتکل اینترنت نسخه 4 استفاده می کند ، ممکن است هنگام استفاده از اتصال خصوصی ، IP خود را به عموم بیاندازید. این به دلیل تفاوت پروتکل های اینترنتی است که شما از آنها استفاده می کنید ، و بنابراین ، در نحوه محافظت از VPN از آدرس IP شما درگیری ایجاد می شود.. در اینجا 5 مرحله برای جلوگیری از نشت IPv6 در اتصال VPN شما آمده است:

1. اطمینان حاصل کنید که همه چیز به درستی تنظیم شده است

نکته در مورد پروتکل جدید IPv6 این است که برای اینکه بتواند به طور کامل کار کند ، باید همه چیز را به همان روش پیکربندی کنید. این بدان معناست که شما باید از دستگاهی پشتیبانی کنید که از این پروتکل جدید پشتیبانی کند و سیستم عامل خود را پیکربندی کنید تا از این پروتکل جدیدتر به جای نسخه قدیمی استفاده کند. سپس ، باید اطمینان حاصل کنید که پیکربندی VPN شما برای استفاده از پروتکل اینترنت نسخه 6 نیز تنظیم شده است. هنگامی که همه چیز به همان روش پیکربندی شد ، باید بتوانید هنگام استفاده از این پروتکل جدید از بروز هرگونه نشتی جلوگیری کنید.

حتی اگر تنها یک عدم تطابق در پیکربندی وجود داشته باشد ، اتصال VPN ممکن است از پروتکل پیش فرض IPv4 استفاده کند و باعث بروز نشت فن آوری IP جدیدتر شود. بنابراین ، مراقب باشید.

2. اگر مطمئن نیستید ، از پیکربندی Old IPv4 استفاده کنید

اگر بخواهید به جای آن به پروتکل قدیمی IPv4 بپردازید ، دیگر نیازی به مشکلی با پروتکل IPv6 خود ندارید. این امر به ویژه در صورتی که نمی دانید چگونه پیکربندی دستگاه و VPN خود را برای همگام سازی با استفاده از پروتکل جدیدتر بدانید ، صادق است. استفاده از پروتکل قدیمی هنوز کار خوبی است و به هر حال ، اکثر کاربران خارج از آنجا هنوز از پیکربندی قدیمی IPv4 استفاده می کنند.

بنابراین ، برای اینکه بعد از نشت IPv6 خطرناک خود را نجات دهید ، باید به سادگی از پروتکل قدیمی استفاده کنید تا بتوانید همه چیز را به درستی پیکربندی کنید.

3. همه چیز را به روز نگه دارید

از آنجا که IPv6 از جدیدترین سیستم امنیتی و جدیدترین فناوری در سیستم پروتکل اینترنت استفاده می کند ، شما باید قبل از استفاده از این پروتکل به عنوان آدرس IP اصلی خود اطمینان حاصل کنید که همه چیز به روز است. اول از همه ، شما نیاز به داشتن سخت افزار مدرن برای جابجایی فناوری جدید دارید. سپس ، باید سیستم عامل خود را به آخرین نسخه نیز به روز کنید. در آخر اینکه ، نرم افزار VPN شما باید به آخرین نسخه خود که از این پروتکل پشتیبانی می کند ، به روز شود.

به یاد داشته باشید که هنوز بسیاری از نرم افزارهای VPN وجود دارند که از پروتکل جدیدتر بعنوان آدرس IP پیش فرض خود استفاده نمی کنند ، بنابراین مطمئن شوید که VPN شما از آن پشتیبانی می کند.

4- بررسی کنید که آیا گزینه ای برای جلوگیری از نشت IPv6 وجود دارد یا خیر

اگر از یک سرویس عالی VPN با کیفیت عالی استفاده می کنید ، احتمالاً سیستم حفاظت نشت IPv6 در تنظیمات وجود دارد. شما فقط باید بررسی کنید که آیا می توانید آدرس IP خود را از نشت IPv6 با نرم افزار VPN خود محافظت کنید یا نه. باید گزینه ای را برای محافظت در برابر نشت IPv6 در منوی تنظیمات فعال کنید و معمولاً بصورت پیش فرض غیرفعال می شود. اگر می خواهید از آدرس IP جدیدتر استفاده کنید ، باید این گزینه را فعال کنید تا از مزایای پیشگیری از نشت استفاده کنید.

اگر مطمئن نیستید ، همیشه می توانید از پشتیبانی فنی سرویس VPN خود بپرسید که آیا چنین گزینه ای در دسترس است یا خیر. با این حال ، توجه داشته باشید که اگر از یک اتصال رایگان VPN استفاده می کنید ، این امر معمولاً صدق نمی کند.

5- از VPN استفاده کنید که IPv6 را پشتیبانی می کند و دارای محافظت از امنیت مدرن است

اگر نرم افزار VPN شما از استفاده از IPv6 پشتیبانی نمی کند ، که هنوز بسیاری از سرویس های VPN انجام می دهند ، ممکن است زمان آن باشد که شما به دنبال یک سرویس VPN دیگری باشید که از سیستم امنیتی و محافظت از حریم خصوصی IPv6 پشتیبانی کند. همچنین نیاز به داشتن یک سیستم حفاظت از امنیت مدرن دارد که مرتباً به روز می شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که از خدماتی که برای شما بهتر است برای محافظت از امنیت و حفظ حریم شخصی خود استفاده کنید.

اینها اقدامات برای جلوگیری از نشت IPv6 در اتصال VPN شماست. توجه داشته باشید که قبل از اتصال به اتصال خصوصی خود باید از آدرس IP استفاده کنید و اگر مطمئن نیستید ، باید آدرس IP خود را مرتباً بررسی کنید تا متوجه شوید که آیا واقعاً با آدرس IP خصوصی از VPN خود محافظت می کنید یا خیر. یا نه.