5 راه مختلف برای پنهان کردن IP در هنگام مرور و فعالیت اینترنتی ناشناس نگه دارید

با افزایش حملات امنیت سایبری و تهدیدات آنلاین در این روز و سن ، برای متوسط ​​کاربران اینترنت اهمیت بیشتری پیدا می کند تا فعالیت آنلاین خود را ایمن و خصوصی نگه دارند. یکی از بهترین راه های انجام این کار مخفی کردن آدرس IP شما در حین مرور است. با استفاده از انواع مختلف خدمات می توانید این کار را به راحتی انجام دهید. پس از اینکه آدرس IP شما پوشانده یا پنهان شد ، می توانید وب را ناشناس بگردید و فعالیت مرور شما ایمن و محافظت می شود.


افشای آدرس IP واقعی شما خطرات خاصی را برای حریم خصوصی و امنیت آنلاین شما ایجاد می کند. با آشکار کردن آدرس IP واقعی ، دولت شما قادر خواهد بود فعالیت مرور شما را پیگیری کند. با ISP شما و وب سایتهایی که بازدید می کنید ، یکسان است. اگر در هنگام مرور اینترنت آدرس IP خود را مخفی نکنید ، هکرها می توانند مکان شما را به راحتی نقشه برداری کنند. بنابراین ، مخفی کردن آدرس IP شما برای حذف اثری از فعالیت مرور شما مهم است.

به یاد داشته باشید که مرور در حالت ناشناس یا حالت خصوصی در مرورگر شما آدرس IP شما را پنهان نمی کند. در اینجا 5 روش مختلف برای پنهان کردن IP شما هنگام مرور و نگه داشتن فعالیت اینترنتی ناشناس وجود دارد:

1. اعمال یک سرور پروکسی برای مرورگر خود

در هر مرورگر ، همیشه گزینه ای برای اتصال به اینترنت از طریق سرورهای پروکسی وجود دارد. روش انجام این کار این است که شما باید سرورهای پروکسی باز را که می توانید برای مرورگر خود استفاده کنید پیدا کنید و آدرس IP سرور را به سادگی در مرورگر خود قرار دهید. سپس می توانید مرورگر را تنظیم کنید تا به سرورهای پروکسی که به آن اختصاص داده اید متصل شوید. با انجام این کار ، می توانید آدرس IP خود را با استفاده از آدرس IP سرورهای پروکسی ماسک کنید. بنابراین ، هر زمان که از یک وب سایت بازدید می کنید ، آدرس IP که ضبط می شود آدرس سرور پروکسی است ، نه آدرس IP واقعی شما.

سطح امنیتی: کم

2. استفاده از یک مرورگر خصوصی

یک مرورگر خصوصی مانند مرورگر Tor می تواند به امنیت و امنیت اینترنت شما کمک کند. هنگام استفاده از این مرورگر ، دیگر لازم نیست تنظیمات دیگری را برای مرورگر تنظیم کنید. شما به سادگی مرورگر را نصب می کنید ، و بلافاصله می توانید ناشناس را مرور کنید. با این حال ، از آنجا که اتصال خصوصی فقط از طریق این مرورگر در دسترس است ، می توانید آدرس IP خود را هنگام مرور وب با این مرورگر مخفی کنید. هنگامی که به مرورگرهای معمولی تغییر می کنید ، آدرس IP واقعی شما نمایش داده می شود. همچنین یک مرورگر خصوصی مانند Tor با سرعت بسیار کند ارتباط برقرار می شود و همچنین بسیاری از وب سایت های مخرب وجود دارند که از همان شبکه خصوصی مانند Tor استفاده می کنند. بنابراین ، از این خطر آگاه باشید.

سطح امنیتی: متوسط

3. با استفاده از اتصال به شبکه خصوصی مجازی (VPN)

شبکه خصوصی مجازی (VPN) یکی از بهترین ابزارها برای مخفی کردن آدرس IP شماست ، زیرا سیستم کاملی را برای شما فراهم می کند تا مرور خود را به صورت خصوصی حفظ کنید. این نه تنها آدرس IP شما را پنهان نمی کند بلکه از فعالیت مرور شما در برابر هکرها و سایر تهدیدات آنلاین نیز محافظت می کند. برخی اتصالات VPN همچنین محافظت از بدافزارها را برای دور نگه داشتن وب سایت های مخرب ارائه می دهند. همچنین ، یک اتصال VPN می تواند به حفظ امنیت بانکی و سایر اطلاعات مهم در دسترس هکرها کمک کند. همچنین می توانید آدرس IP خود را در کل سیستم مخفی کنید ، نه فقط برای یک مرورگر خاص ، و می توانید از آن در دستگاه های دیگر نیز استفاده کنید.

سطح امنیتی: عالی

4- استفاده از سرور پروکسی مبتنی بر وب

روش ساده دیگر برای ماسک کردن آدرس IP شما استفاده از یک سرور پروکسی مبتنی بر وب است. شما به سادگی از وب سایتی که این نوع خدمات را ارائه می دهد بازدید کرده و با استفاده از این وب سایت ، سایتی را که می خواهید به آن دسترسی داشته باشید ، مرور می کنید. بنابراین ، شما می توانید سایتها را با فریم مرور کنید و در حین مرور ، آدرس IP وب سایت را به عنوان آدرس IP خود نشان دهید. این کمترین راه ایمن برای مخفی کردن IP شماست و فقط باید از آن برای مرور نور استفاده کرد ، زیرا این نوع خدمات با محدودیت های خاص خود مانند محدوده پهنای باند ، سرعت اتصال و غیره همراه است..

سطح امنیتی: کم

5- استفاده از شبکه اینترنت عمومی (WiFi)

آدرس IP شما آدرس دستگاه شماست که توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت شما (ISP) ارائه می شود. بنابراین ، اگر شبکه خود را تغییر دهید ، آدرس IP شما نیز تغییر می کند. به همین دلیل ایده خوبی است برای استفاده از یک شبکه اینترنت عمومی (WiFi) برای مخفی کردن آدرس IP خود ، زیرا آدرس IP نشان داده شده برای دستگاه شما با شبکه WiFi مورد استفاده شما گره خورده است. با این حال ، اگر شما مراقب نیستید ، هکرها می توانند در صورت استفاده از یک شبکه عمومی WiFi ، فعالیت اینترنتی شما را رصد کنند ، به خصوص اگر شبکه عمومی ایمن نباشد.

سطح امنیتی: کم

این 5 روش مختلف برای پنهان کردن IP شما هنگام مرور و نگه داشتن فعالیت اینترنتی ناشناس است. به یاد داشته باشید که همیشه بهتر است از اتصال خود با استفاده از یک اتصال VPN خوب محافظت کنید ، زیرا فقط آدرس IP شما مخفی نمی شود. روی هم رفته ، در هنگام آنلاین بودن هوشیار باشید و همیشه اقدامات لازم را برای حفظ امنیت اینترنت خود در تمام مدت انجام دهید.