5 مزایایی که مرورگر ناشناس می تواند به حریم خصوصی آنلاین شما بیاورد

برای ناشناس بودن آنلاین ، نیازی به استفاده از VPN برای این کار ندارید. اگرچه اگر می خواهید به صورت آنلاین با امنیت کامل و محافظت از امنیت روبرو شوید ، VPN توصیه می شود ، با استفاده از مرورگر ناشناس می توانید این ترفند را انجام دهید. بدون هیچ گونه VPN ، یک مرورگر ناشناس می تواند به شما کمک کند با خیال راحت و ناشناس به اینترنت متصل شوید. برخی از مرورگرهای ناشناس قابل توجه شامل Tor ، Opera (با Opera VPN فعال) ، Firefox Focus برای دستگاه های تلفن همراه و برخی دیگر هستند. به سادگی با نصب یکی از این مرورگرها ، می توانید بدون نگرانی از نظارت و نظارت شخص ثالث ، به جستجوی شبکه بپردازید.

ویژگی بارز یک مرورگر ناشناس این است که اغلب در محافظت از حریم خصوصی و امنیت کاربران ساخته می شود. بنابراین ، هنگامی که از آن استفاده می کنند ، درست مانند استفاده از شبکه خصوصی مجازی ، می توانند مزایای مختلفی کسب کنند. همچنین این مرورگرها غالباً به اتصال VPN مجهز شده اند تا بتوانند گمنامی بهتری را برای کاربران فراهم کنند. در اینجا 5 مزیت وجود دارد که مرورگر ناشناس می تواند به حریم خصوصی آنلاین شما منجر شود:

1. برای ماندن آنلاین آنلاین نیازی به یک VPN ندارید

با استفاده از مرورگر ناشناس ، نصب VPN ضروری نیست. البته اگر می خواهید از سیستم شبکه خود در سراسر سیستم محافظت کنید ، باید VPN را نصب کنید. اما ، اگر فقط نیاز به جستجوی وب به صورت خصوصی دارید ، این ساده ترین راه برای طی کردن است. این امر بیشتر به این دلیل است که مرورگر ناشناس اغلب یک ویژگی VPN تعبیه شده در آن دارد که به شما امکان می دهد وب را به صورت خصوصی مرور کنید. بعضی از مرورگرها به شما امکان می دهند ویژگی VPN را مطابق تنظیمات خود روشن و خاموش کنید در حالی که برخی دیگر VPN را به طور دائم روشن کرده اند. بنابراین ، با استفاده ساده از این مرورگر ، می توانید بصورت آنلاین بمانید و می توانید بطور خودکار از هر نوع محدودیت آنلاین که در کشور شما اعمال می شود ، خلاص شوید..

2. این به طور خودکار تاریخچه مرور شما را حذف می کند

بیایید نگاهی به Firefox Focus بیندازیم ، این نوع مرورگر ناشناس برای دستگاه های تلفن همراه است. وقتی از آن استفاده می کنید ، می توانید هر چیزی را که دوست دارید به صورت خصوصی مرور کنید. اما پس از بستن مرورگر ، تمام تاریخچه مرور شما به طور خودکار حذف می شود. وقتی دوباره مرورگر را باز کنید ، از ابتدا شروع خواهید کرد ، گویی که قبلاً هرگز از آن استفاده نمی کنید. این جلسات آنلاین شما را بر روی دستگاه شما خصوصی نگه می دارد ، و به خصوص اگر دستگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید بسیار مفید است.

3. شما از هر نوع نظارت شخص ثالث در امان هستید

اگر می خواهید بدون نیاز به برخورد با هر نوع نظارت شخص ثالث ، به اینترنت بروید ، باید به جای مرورگر معمولی خود از مرورگر ناشناس استفاده کنید. این امر به این دلیل است که وقتی از مرورگر ناشناس برای فعالیت روزانه خود در اینترنت استفاده می کنید ، به طور خودکار از هر نوع نظارت و نظارت مصون خواهید بود ، که اغلب توسط دولت ، ISP و شرکت ها انجام می شود. شما هیچ اثری در جلسه مرور خود نخواهید داشت و هیچ کس نمی تواند عادت مرور شما را نیز ردیابی کند. همچنین می توانید از هر نوع تهدیدات مخرب آنلاین که می تواند حریم خصوصی و امنیت آنلاین شما را تهدید کند ، محافظت کنید.

4- توسط متخصصان امنیتی مختلف توصیه می شود

بسیاری از کارشناسان به کاربران اینترنت توصیه کرده اند که در واکنش به حوادث مختلف جرایم سایبری که در سالهای اخیر اتفاق افتاده است ، از VPN یا مرورگر ناشناس برای محافظت از فعالیت آنلاین خود استفاده کنند. در حقیقت ، با ایجاد تهدیدات بیشتر و بیشتر برای سرقت داده های بیشتر از سوی کاربران ، این مهمتر می شود که کاربران با استفاده از ابزارهای امنیتی مختلفی که توسط متخصصان توصیه می شوند ، از فعالیت آنلاین خود محافظت کنند. این ابزارها شامل VPN ، نرم افزار امنیتی ، فایروال و مرورگر ناشناس است.

5- از ویژگی های امنیتی و حریم خصوصی متنوعی برخوردار است

برخلاف مرورگرهای معمولی که بر تجربه و راحتی کاربران تمرکز می کنند ، مرورگر ناشناس بیشتر روی امنیت و حفظ حریم شخصی کاربران اینترنت متمرکز است. معمولاً به شدت مجهز به ویژگیهای امنیتی و حریم خصوصی مختلفی است که معمولاً در سایر مرورگرها در دسترس نیست. به عنوان مثال ، یک مرورگر ناشناس خوب به شبکه خصوصی مجازی ، سرورهای رله خصوصی ، اتصال HTTPS ، ضد بدافزار ، آگهی مسدود کننده و بسیاری از ویژگیهای مشابه دیگر مجهز خواهد شد. همه این ویژگی ها از اولین بار که آن را باز کرده اید روی مرورگر نصب شده است ، بنابراین نیازی به نصب هیچ افزونه امنیتی یا افزونه دیگری برای آن ندارید.

این 5 مزیت است که مرورگر ناشناس می تواند به حریم خصوصی آنلاین شما منجر شود. اگر می خواهید طعم آزادی اینترنت و ناشناس ماندن آنلاین را بدانید ، مرورگر ناشناس اولین چیزی است که باید امتحان کنید. حتی بهتر ، می توانید ضمن استفاده از چنین مرورگری ، سرویس VPN با کیفیت عالی را نیز نصب کنید ، تا بتوانید حداکثر امنیت و محافظت از حریم خصوصی دستگاه خود را بدست آورید.