5 چیزهایی که شما باید در مورد محدودیت های جغرافیایی و قفل منطقه بدانید

VPN شناخته شده است که می تواند از محدودیت های مختلف دولت ، از جمله دور زدن وب سایت های مسدود شده یا سانسور شده و دسترسی به محتوای محدود شده توسط جغرافیایی یا منطقه قفل شده ، جلوگیری کند. در حقیقت ، بیشتر کاربران VPN از اتصال خصوصی استفاده می کنند تا بتوانند به برخی سرویس های آنلاین که فقط در برخی از کشورها موجود هستند دسترسی پیدا کنند. به عنوان مثال ، برای افرادی که نمی توانند از Netflix در کشور خود استفاده کنند ، ممکن است بخواهند از VPN استفاده کنند تا به سرویس Netflix ایالات متحده دسترسی پیدا کنند و فیلم ها و نمایش های تلویزیونی را که می خواهند بدون حرکت به ایالات متحده تماشا کنند ، پخش کنند..


محدودیت جغرافیایی در دنیای جهانی شده امروزی بسیار رایج است. از آنجا که بسیاری از شرکت ها یا استودیو ها فقط می خواهند فیلم های خود را در مناطق خاص توزیع کنند ، این قفل کردن منطقه معمولاً برای محصولات سرگرمی آنها اعمال می شود. این شامل فیلم ، بازی های ویدئویی ، نمایش های تلویزیونی و حتی سخت افزار خاصی است. در اینجا 5 مورد است که شما باید در مورد محدودیت جغرافیایی و قفل منطقه بدانید:

1. خدمات دارای قفل منطقه ، برای تعیین موقعیت مکانی خود ، به آدرس IP خود مراجعه کنید

بیشتر سرویس های آنلاین که قفل منطقه را در وب سایت یا برنامه خود اعمال می کنند ، شاهد ترافیک به سکوی خود خواهند آمد و آدرس IP کاربران خود را تجزیه و تحلیل می کنند. در تعیین موقعیت مکانی کاربر ، آنها آدرس IP شما را می بینند و تصمیم می گیرند آیا به شما امکان دسترسی به سرویس را می دهند یا نه. به عنوان مثال ، اگر آدرس IP شما از آلمان آمده است و می خواهید از ایالات متحده به محتوای قفل شده منطقه دسترسی پیدا کنید ، نمی توانید این کار را انجام دهید زیرا این محتوا فقط برای شهروندان آمریکایی در دسترس است. با این حال ، اینگونه نیست زیرا آنها شهروندی شما را تأیید نمی کنند و در عوض فقط آدرس IP کشور مورد استفاده خود را می بینند. به همین دلیل می توان از VPN برای دور زدن جغرافیای محدود به راحتی استفاده کرد.

2. برخی از سرویس های VPN نمی توانند از محتویات محدود جغرافیایی خاص عبور کنند

در حالی که درست است که از VPN به طور کلی می توان برای دور زدن محتوای قفل شده منطقه بر روی اینترنت استفاده کرد ، همیشه اینگونه نیست. برخی از خدمات VPN به دلایل مختلف نمی توانند از محتویات محدود محدود جغرافیایی عبور کنند. شایع ترین دلیل این است که سرویس محدود Geo استفاده از VPN را به طور کامل ممنوع کرده است به طوری که هرگونه ترافیکی که از یک اتصال خصوصی به وجود می آید به طور خودکار مسدود خواهد شد. با این حال ، اگر از یک سرویس خوب VPN استفاده کنید که به عنوان یک سرویس اتصال خصوصی قابل شناسایی نباشد ، این ممنوعیت برداشته می شود. به این ترتیب ، هنگامی که از سرویس VPN مناسب استفاده می کنید ، می توانید به محتوای قفل شده منطقه دسترسی پیدا کنید.

3. وب سایتهای محدود جغرافیایی ممکن است آدرس IP خصوصی شما را ممنوع کنند

وقتی می خواهید با استفاده از VPN به وب سایت های محدود جغرافیایی دسترسی پیدا کنید ، تعجب نکنید و فهمیدید که نمی توانید از آدرس IP شما برای دسترسی به سایت استفاده کنید. این بدان معنی است که آدرس IP خصوصی توسط وب سایت یا ارائه دهنده خدمات ممنوع شده است ، و این امکان را برای ادامه کار غیرممکن می کند. تنها راه حل این مشکل تغییر آدرس IP خصوصی شما با تغییر محل سرور خود است و سعی کنید مجدداً به آن وصل شوید. یا بدترین سناریو تغییر سرویس VPN شما و استفاده از ارائه دهنده سرویس متفاوت است که از آدرس های IP ممنوعه برای ارتباط خصوصی خود استفاده نمی کند.

4- استفاده از آدرس IP اختصاصی اختصاصی بهترین دسترسی برای دسترسی به محتویات منطقه قفل شده است

در موردی که با استفاده از آدرس IP معمولی خصوصی نمی توانید به وب سایت های قفل شده منطقه دسترسی پیدا کنید ، برای شما مهم است که به جای آن از یک آدرس IP اختصاصی استفاده کنید. این مسئله اکثر مشکلات مربوط به ممنوعیت آدرس VPN و IP را برطرف می کند زیرا یک آدرس IP اختصاصی به شما یک آدرس IP تمیز را می دهد تا در ارتباط خصوصی شما استفاده شود ، که قبلاً توسط هیچ سرویس ممنوع نیست. با این وجود ، از شما خواسته خواهد شد علاوه بر هزینه اشتراک فعلی VPN ، اجاره آدرس IP اختصاصی ، ماهانه یا سالانه را نیز اضافه کنید..

5- نیاز به IP شخصی شما برای مطابقت با کشور مقصد

حتی اگر اتصال VPN برای دسترسی به وب سایت های مختلف قفل شده در یک منطقه خاص استفاده شود ، به این معنی نیست که می توانید برای انجام این کار از هر مکان سرور استفاده کنید. برای اینکه بتوانید به محتوای محدود شده منطقه دسترسی پیدا کنید ، باید IP خصوصی خود را با کشور مقصد مطابقت دهید. به عبارت دیگر ، اگر می خواهید به Netflix US دسترسی پیدا کنید ، باید سرور US را در VPN خود انتخاب کنید. اگر می خواهید به خدمات آنلاین در انگلستان دسترسی پیدا کنید ، برای این کار باید سرور UK را انتخاب کنید.

این مواردی است که شما باید در مورد محدودیت جغرافیایی و قفل منطقه بدانید. با درک این شرایط می توانید از VPN خود برای دور زدن محدودیت و جلوگیری از بروز مشکلی مانند ممنوعیت VPN ، ممنوعیت آدرس IP و موارد دیگر استفاده کنید..