5 نوع از تهدیدهای مخرب که می توانند برای حفظ حریم خصوصی آنلاین شما خطرناک باشند

هنگامی که اینترنت را کاوش می کنید ، به وب سایتهای زیادی مراجعه می کنید که می توانید وقت خود را پیدا کرده و از آن لذت ببرید ، فراموش نکنید که اشخاص ثالث زیادی هستند که سعی در جمع آوری داده های مرور شما دارند. فعالیت آنلاین شما توسط دولت و ISP کنترل می شود ، و باید درک کنید که چگونه از وقوع آن جلوگیری کنید. VPN می تواند راهی عالی برای اطمینان از داشتن بهترین تجربه آنلاین باشد که عاری از هر نوع ردیابی و نظارت باشد ، زیرا توسط اشخاص ثالث مختلف انجام می شود..


مهمتر از آن ، باید درک کنید که تهدیدات احتمالی زیادی وجود دارد که ممکن است در طول فعالیت آنلاین خود با آنها روبرو شوید. این تهدیدها معمولاً سعی در یافتن آسیب پذیری در سیستم شما ، به ویژه اتصال شبکه شما دارند. وقتی این سیستم آسیب پذیری را در سیستم شما پیدا کردند ، سعی خواهند کرد به سیستم شما نفوذ کنند و مضرات مختلفی را روی سیستم شما وارد کنند. آنها همچنین می توانند برای حفظ حریم خصوصی آنلاین شما بسیار مضر باشند ، و شما باید بدانید که وقتی حداقل انتظار دارید می توانند وارد سیستم شما شوند. در اینجا 5 نوع تهدیدات مخرب وجود دارد که می تواند برای حریم خصوصی آنلاین شما خطرناک باشد:

1. وب سایت های فیشینگ

این یکی از رایج ترین تهدیدهایی است که افراد هنگام مرور اینترنت با آن روبرو می شوند و با این تهدید ، بسیاری از افراد داده های مهم خود مانند نام کاربری و رمز عبور را برای حساب های آنلاین خود از دست می دهند. وب سایت های فیشینگ توسط افراد بی پروا استفاده می شود تا شما را به این باور برساند که در حالی که واقعاً از یک وب سایت جعلی بازدید می کنید ، از یک وب سایت قانونی بازدید می کنید. از آنجا که فکر می کنید وب سایت قانونی است ، از قرار دادن نام کاربری و رمز عبور خود در کادر ارائه شده در وب سایت دریغ نخواهید کرد. سپس به جای اینکه وارد حساب کاربری خود شوید ، نام کاربری و رمزعبور خود را توسط صاحب وب سایت فیشینگ سرقت می کنید.

2. بارگیری بدافزار خودکار

گاهی اوقات ، هنگامی که از وب سایتهای سایه دار مانند وب سایتهایی که فیلم غیرقانونی یا بارگیری نرم افزار را ارائه می دهند بازدید می کنید ، برخی از پاپ های موجود در مرورگر خود را مشاهده می کنید و ناگهان مرورگر به طور خودکار یک پرونده مشکوک را بارگیری می کند. از آنجا که ممکن است فکر کنید این پرونده مورد نظر شماست ، ممکن است فقط روی آن پرونده بارگیری شده کلیک کنید تا بعداً بدانید سیستم شما پس از نصب پرونده مشکوک ، توسط بدافزارها و ویروس ها بمباران می شود. این همچنین یک تهدید رایج است که شما به صورت آنلاین پیدا می کنید ، و عیب یابی از قربانی این تهدید این است که شما ممکن است فقط در چند دقیقه داده های مهمی را که در رایانه خود ذخیره کرده اید از دست دهید..

3. نظارت بر شبکه

به منظور صرفه جویی در پهنای باند از ارائه دهنده اینترنت ، سعی می کنید با استفاده از یک کانون Wi-Fi رایگان به اینترنت متصل شوید ، ممکن است برخی از هکرها برای نظارت بر فعالیت مرور خود ، نوعی ابزار نظارت بر شبکه را نصب کنند. این امر ممکن است از آنجا که کانون Wi-Fi محافظت نشده یا رایگان امنیت خوبی در آن نصب نشده است. افراد به سادگی از آن به صورت رایگان به عنوان راهی برای گذر زمان استفاده می کنند ، و بدون پی بردن به آن ، ممکن است به دلیل برخی هکرها که فعالیت مرور خود را مشاهده می کنند ، اطلاعات شخصی خود را از دست دهند. این بدان معناست که آنها می توانند وب سایت هایی که بازدید می کنید ، گذرواژاتی را که تایپ می کنید و غیره نظارت کنند.

4- تبلیغات مخرب

تبلیغات مخرب فقط تبلیغات معمولی نیست که ممکن است در اینترنت پیدا کنید زیرا این نوع تبلیغات قابل کنترل نیست. این بدان معناست که پس از نصب نرم افزار تبلیغاتی مخرب از منابع مختلف ، تبلیغات بدون در نظر گرفتن اینکه شما می خواهید یا نه ، روی صفحه شما ظاهر می شود. شما نمی توانید این را خاموش کنید ، و گاهی اوقات ، حتی اگر نرم افزار را حذف کنید ، نمی توان آن را خاموش کرد. نه تنها نمایش تبلیغات ناخواسته ، تبلیغات مخرب همچنین داده های خصوصی شما را جمع آوری کرده و آن را به سرورهای خود ارسال می کند و خطرات زیادی برای حفظ حریم خصوصی برای شما ایجاد می کند.

5. Keylogger Spyware

نرم افزارهای جاسوسی Keylogger نوعی تهدید مخرب است که به منظور جاسوسی از فعالیت محاسباتی شما طراحی شده است. این نه تنها فعالیت آنلاین شما بلکه فعالیت محاسباتی کلی شماست. صفحه کلید مورد استفاده شما را ثبت می کند و هر آنچه را که در رایانه خود تایپ می کنید نظارت می کند. می توان آن را به روش های مختلفی نصب کرد ، از جمله با بارگیری نرم افزار غیرقانونی ، کلیک بر روی لینک های مخرب و غیره. پس از نصب ، هر آنچه را که در دستگاه خود تایپ می کنید ، به هکرهای سازنده نرم افزارهای جاسوسی وارد شده و برای آنها ارسال می شود. آنها می دانند کلمه عبور هایی را که تایپ می کنید ، وب سایت هایی که بازدید می کنید ، ارتباطاتی که می کنید و بسیاری از اطلاعات شخصی دیگر که دقیقاً از طریق محاسبات منظم شما نشان داده می شود ، می دانند..

اینها انواع تهدیدهای مخرب هستند که می توانند برای حفظ حریم خصوصی آنلاین شما خطرناک باشند. پس از فهمیدن خطر این تهدیدات آنلاین ، باید در اسرع وقت از خود محافظت کنید. VPN یکی از بهترین ابزارهای امنیتی و حریم خصوصی است که می توانید از آنها استفاده کنید ، این کمک می کند تا از حریم شخصی و امنیت آنلاین خود محافظت کنید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map