5 عیب و نقص در حالت ناشناس مرورگر و چرا نباید زیاد روی آن اعتماد کنید

اکثر مرورگرهایی که امروز در دسترس هستند به شما امکان می دهند خصوصی را با حالت ناشناس مرور کنید. در حالی که اصطلاح مرور خصوصی برای این مرورگرها برای فعالیت آنلاین شما خصوصی نیست ، اما حالت ناشناس دارای مزایا و معایب خاص خود است. بله ، می توان گفت این حالت فقط برای کاربران خصوصی است در صورتی که نیاز به پنهان کردن فعالیت مرور خود از سایر کاربران در همان دستگاه داشته باشند. اما ، هنگامی که ما در مورد حریم شخصی واقعی آنلاین صحبت می کنیم ، حالت ناشناس نمی تواند چنین خصوصیاتی رازداری را ارائه دهد زیرا هر کاری که در این حالت انجام می دهید در واقع خصوصی نیست.


بسیاری از مردم هنوز هم فکر می کنند که با استفاده از حالت ناشناس می توانند فعالیت مرور خود را از هر کسی پنهان کنند. این به درستی صحیح نیست زیرا این حالت برای آن طراحی نشده است. فقط با استفاده از اتصال خصوصی یا پروکسی می توانید فعالیت مرور خود را کاملاً از هر کسی مخفی کنید. در اینجا 5 عیب از حالت ناشناس مرورگر وجود دارد و چرا نباید بیش از حد به آن اعتماد کنید:

1. این فقط فعالیت شما را در سطح مرورگر پنهان می کند

حالت ناشناس در مرورگر شما سطح حریم خصوصی را به اندازه یک شبکه خصوصی مجازی مستحکم و کامل نمی کند. این بدان معناست که با مقایسه با استفاده از VPN ، این حالت مرور خصوصی نمی تواند فعالیت شما را بیش از سطح مرورگر پنهان کند. بله ، حالت ناشناس می تواند تمام سابقه مرور شما را در جلسه فعلی پنهان کند ، اما فقط آنها را در مرورگر شما پنهان می کند. ISP یا دولت هنوز می تواند فعالیت مرور شما را ردیابی کند حتی اگر از این حالت مرور خصوصی استفاده می کنید. شبکه خصوصی مجازی تنها راهی برای پنهان کردن فعالیت مرور شما در همه سطوح است.

2. این همان مرور منظم است که هنگام مشاهده شخص ثالث انجام شود

وقتی در حال مرور اینترنت هستید ، دسته ای از اشخاص ثالث وجود دارند که سعی می کنند فعالیت شما را بصورت آنلاین نظارت کنند. این اشخاص ثالث می توانند شامل هکرها ، دولت ، ISP شما ، وب سایت هایی که بازدید می کنید ، شرکت ها ، تبلیغات آنلاین و غیره باشند. اینها شخص ثالثی هستند که شما باید نگران آنها باشید زیرا می توانند داده های مرور شما را استخراج کرده و از آن برای منافع خود استفاده کنند. با حالت ناشناس ، نمی توانید از ردیابی این اشخاص ثالث جلوگیری کنید. در حقیقت ، هنگامی که می توان ردیابی شخص ثالث را انجام داد ، مانند روش مرور منظم کار می کند.

3. اتصال شما مرورگر شما آن را خصوصی نمی کند

مرورگر به خودی خود توانایی خصوصی سازی فعالیت آنلاین شما را ندارد. در واقع ، اگر می خواهید فعالیت آنلاین خود را خصوصی کنید ، باید روی ارتباطی که دارید متمرکز شوید. شبکه خصوصی مجازی بهترین راه برای خصوصی سازی فعالیت مرور شماست زیرا باعث می شود اتصال اینترنت شما ناشناس شود و آدرس IP شما مخفی شود. به این ترتیب ، راهی وجود ندارد که بتوانید توسط هر شخص ثالث به صورت آنلاین ردیابی کنید. با استفاده از این حالت ناشناس ، نمی توانید فعالیت آنلاین خود را خصوصی کنید ، مگر اینکه از اتصال خصوصی به همراه آن استفاده کنید.

4- فعالیت شما فقط از مرورگر شما حذف می شود

هدف از حالت مرور خصوصی در مرورگر شما این است که اطلاعات جلسه مرور فعلی خود را فقط برای شما در دسترس قرار دهد. هنگامی که پنجره مرور خصوصی را بسته اید ، تمام اطلاعات جلسه از مرورگر شما حذف می شود. این کاری است که این حالت واقعاً انجام می دهد. پس از بستن پنجره مرور خصوصی ، همه کوکی ها و تاریخچه مرور از شما حذف می شوند. اما این بدان معنا نیست که وب سایتهایی که بازدید می کنید توسط دولت یا ISP شما ضبط نشده اند. در واقع ، ISP شما قادر به ردیابی فعالیت شما بدون توجه به چه حالت مرور شما استفاده می کنید ، مگر اینکه از اتصال خصوصی مجازی استفاده کنید.

5- در صورت استفاده از رایانه عمومی فقط مفید است

تنها کارکرد مفید حالت ناشناس هنگام استفاده از رایانه عمومی است. اینجاست که شما باید اطمینان حاصل کنید که سایر کاربران کامپیوتر نمی توانند به فعالیت مرور شما در همان دستگاه دسترسی پیدا کنند. به عنوان مثال ، اگر از کتابخانه یا کافی نت اینترنتی به اینترنت دسترسی دارید ، باید اطمینان حاصل کنید که سایر کاربرانی که بعداً از همان رایانه استفاده می کنند ، نمی توانند به سابقه مرور شما دسترسی پیدا کنند. اما ، اگر از کامپیوتر شخصی خود در خانه استفاده می کنید ، هیچ دلیلی برای استفاده شما از حالت ناشناس وجود ندارد زیرا شما تنها کاربر آن کامپیوتر هستید. با این حال ، محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما باید انجام شود ، چه شما از یک رایانه عمومی استفاده می کنید یا از رایانه شخصی خود استفاده می کنید ، زیرا نمی خواهید شخص ثالثی بدون اجازه شما به داده های شخصی شما دسترسی پیدا کند. با استفاده از اتصال VPN می توان این کار را انجام داد.

این نقص های حالت ناشناس مرورگر است و چرا نباید بیش از حد به آن اعتماد کنید. این فقط ابزاری برای شماست که داده های جلسه مرور خود را در دسترس سایر کاربران در همان رایانه نباشید ، اما نمی تواند کاملاً از حریم خصوصی آنلاین شما محافظت کند. برای اینکه بتوانید از حریم خصوصی آنلاین خود محافظت کنید ، باید در جلسه مرور خود از اتصال خصوصی استفاده کنید. با استفاده از یک اتصال خصوصی ، حریم خصوصی آنلاین شما همیشه محافظت می شود بدون توجه به اینکه از حالت ناشناس استفاده می کنید یا خیر.