5 قدم ساده برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما در بسترهای رسانه اجتماعی

چرا هکرها عاشق مداخله با حساب های رسانه های اجتماعی هستند؟ دلیل این امر جایی است که مردم دوست دارند صحبت کنند و اطلاعات زیادی درباره خودشان نشان دهند. همچنین از سیستم عامل های رسانه های اجتماعی برای اتصال به حساب های مختلف دیگر از جمله حساب های مربوط به مالی استفاده می شود که باید بسیار خصوصی باشد. هکرها دوست دارند که این حسابها را سرقت کنند ، زیرا فقط با یک عمل مجرمانه در فضای مجازی مزایای زیادی می گیرند. پس از سرقت یک حساب کاربری ، آنها می توانند آن را به روشی که می خواهند کنترل کنند و همچنین می توانند اطلاعات شخصی زیادی درباره کاربر پیدا کنند.


با وقوع جرایم سایبری در رسانه های اجتماعی شایع شده است ، فقط محافظت از حریم شخصی آنلاین خود هنگام استفاده از این سیستم عامل ها برای شما مهم تر است. به یاد داشته باشید که به اشتراک گذاشتن در مورد زندگی خود با دوستان خود به صورت آنلاین خوب است ، اما نباید بیش از این فرار کنید. در اینجا 5 گام ساده برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی آورده شده است:

1. مطمئن باشید که دوستان آنلاین خود را با دقت انتخاب کنید

در رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک ، هنگامی که بخواهید دوست های بیشتری داشته باشید ، می توانید درخواست های دوست را بپذیرید ، می توانید با افراد مختلفی که مایل به دوست داشتن فیس بوک شما هستند ، آشنا شوید. مسئله این است که همه این افراد شما را نمی شناسید. بعضی اوقات ، حتی افراد غریبه و بدلکار می خواهند فقط دوستان شما باشند تا نگاهی به فید فیس بوک خود بیندازند. سخنان دانا این است: شما باید دوستان آنلاین خود را با دقت انتخاب کنید. اگر چیزی در مورد آنها نمی دانید ، بهتر است آنها را به عنوان دوستان رسانه های اجتماعی خود قبول نکنید ، زیرا ممکن است آنها هنگام دوست داشتن شما در رسانه های اجتماعی قصد بدی داشته باشند.

2. رسانه اجتماعی خود را با حساب های دیگر متصل نکنید

امروزه بسیاری از وب سایت ها با اتصال ساده آن حساب ها به حساب های رسانه های اجتماعی خود ، دسترسی به حساب های مختلف آنلاین را فراهم می کنند. به عنوان مثال ، اگر وب سایت جدیدی را کشف کردید و چنین وب سایت هایی نیاز به ثبت نام دارید ، می توانید به سادگی با اتصال به حساب رسانه اجتماعی خود وارد وب سایت شوید. لازم نیست این کار را بصورت دستی انجام دهید. اما اگر در هنگام ورود به آن وب سایتها این مسیر را طی می کنید ، بسیاری از اطلاعات شخصی خود را به آن وب سایت ها آشکار می کنید ، به همین دلیل نباید حساب های رسانه های اجتماعی خود را با حساب های دیگر متصل کنید. اگر نگران حریم خصوصی آنلاین خود هستید ، بهتر است ثبت نام کنید.

3. اطلاعاتی را که بعدا پشیمان خواهید شد به اشتراک نگذارید

آیا تاکنون شنیده اید که اینترنت یک بایگانی دائم اطلاعات است؟ هرچه در اینترنت بارگذاری کنید ، برای همیشه در آنجا خواهد ماند. بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که چیزی را به اشتراک نمی گذارید که بعداً پشیمان شوید. به عنوان مثال ، اگر دوست دارید عکس های خود را با دوستان خود در اینستاگرام به اشتراک بگذارید ، اطمینان حاصل کنید که به طور تصادفی عکس های خصوصی خود را در آنجا به اشتراک نمی گذارید. این امر نه تنها باعث حفظ حریم خصوصی شما به صورت آنلاین خواهد شد بلکه بعداً محرک بالقوه ای برای از بین بردن اعتبار آنلاین شما بعدا خواهد بود. می توانید چیزی را به اشتراک بگذارید که ارزش اشتراک گذاری دارد ، اما فراموش نکنید که از این طریق به آن اضافه نکنید.

4. فقط پیوندهای موجود در شبکه های اجتماعی را دنبال نکنید

بعضی اوقات ، دوستان شما پستی را به اشتراک می گذارند که حاوی پیوندهایی به وب سایت های شخص ثالث است. نکته ای که در مورد این نوع مطالب وجود دارد این است که شما باید از امنیت آن پیوندها آگاه باشید. چنین پیوندهایی ممکن است بعضی اوقات منجر به وب سایتهای خطرناک یا حتی وب سایتهای فیشینگ شود. از هر پیوندی که روی رسانه های اجتماعی کلیک می کنید آگاه باشید زیرا اگر مراقب نیستید ، ممکن است حریم شخصی آنلاین شما را افشا کند. بسته به اینکه چه کسی در رسانه های اجتماعی دنبال می کنید و همچنین دوستان رسانه اجتماعی خود ، تعداد متنوعی از پیوندها را در پست های آنها دریافت خواهید کرد ، که این امر شما را ملزم می سازد تا تنها با کلیک روی پیوندها برای وب سایتهای مورد اعتماد ، انتخابی کنید..

5. تنظیمات حریم خصوصی خود را تغییر دهید

اکثر شبکه های رسانه های اجتماعی به شما امکان می دهند تنظیمات حریم خصوصی خود را تغییر داده و نحوه استفاده از آن را مدیریت کنید. بنابراین ، این ویژگی است که شما باید از آن استفاده زیادی کنید زیرا می خواهید از خصوصی استفاده از سیستم عامل اطمینان حاصل کنید. شما می توانید با کسانی که پست های خود را به اشتراک می گذارید انتخاب کنید یا چه کسی می تواند اطلاعات کامل خود را در رسانه های اجتماعی مشاهده کند. همچنین می توانید انتخاب کنید که آیا می خواهید حساب رسانه های اجتماعی شما در موتور جستجو قابل مشاهده باشد یا خیر. این تنظیمات برای حفظ حساب های رسانه های اجتماعی شما به همان اندازه که می خواهید ، ارزشمند است.

این 5 گام ساده برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی است. بدون استفاده از رویکرد لازم برای خصوصی نگه داشتن حساب های رسانه های اجتماعی ، افراد بی پروا می توانند به راحتی هویت واقعی شما را به صورت آنلاین فاش کرده و از این اطلاعات برای منافع خود استفاده کنند. از آنجا که پلتفرم های رسانه های اجتماعی همه چیز در مورد به اشتراک گذاشتن داستان شخصی شماست ، باید در حفظ خصوصی آن بیشتر مراقب باشید. به یاد داشته باشید که شما باید همیشه و حتی در هنگام استفاده از شبکه های رسانه های اجتماعی ، از امنیت و حفظ حریم شخصی آنلاین خود محافظت کنید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map