آیا از حریم شخصی خود به صورت آنلاین محافظت می کنید؟ 5 سؤالی که باید درباره رازداری آنلاین خود بپرسید

این یک واقعیت است که بسیاری از مردم به حفظ حریم خصوصی آنلاین خود اهمیت نمی دهند. آنها فقط از دستگاههای خود برای هر هدفی که می خواهند استفاده کنند بدون اینکه اصلاً به امنیت آنلاین خودشان فکر کنند. آنها از موتورهای جستجو استفاده می کنند ، به برخی وب سایت ها مراجعه می کنند ، فایل ها را بار می گذارند ، پرونده ها را به اشتراک می گذارند ، تصاویر خود را در رسانه های اجتماعی ارسال می کنند و سایر فعالیت های آنلاین را انجام می دهند بدون اینکه آگاه باشند که تحت نظارت دولت ، ISP ، وب سایت هایی که بازدید می کنند تحت نظارت هستند. شرکت ها ، و حتی هکرها آیا شما به همان اندازه بسیاری از افراد مشکل دارید?


اگر به حریم شخصی خود به صورت آنلاین اهمیت می دهید ، برای شما مهم است که بیشتر و بیشتر از محافظت از هویت واقعی خود به صورت آنلاین آگاه شوید. محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما کار دولت یا اشخاص ثالث دیگر نیست. این مسئولیت خود شما است. در واقع ، این مسئولیت همه است ، اگرچه بسیاری از مردم هنوز از مسئولیت های خود آگاه نیستند. بنابراین ، آیا از حریم شخصی خود به صورت آنلاین محافظت می کنید? در اینجا 5 سؤالی وجود دارد که باید درباره حریم خصوصی آنلاین خود بپرسید:

1. آیا همیشه برای دسترسی به اینترنت از یک اتصال شبکه ایمن استفاده می کنید?

برای دسترسی به اینترنت از چه نوع اتصال شبکه ای استفاده می کنید؟ اگر غالباً از طریق شبکه های عمومی WiFi به اینترنت دسترسی دارید ، باید بدانید که امنیت چنین شبکه هایی در بهترین حالت ممکن است زیر سوال برود. هنگامی که شما برای دسترسی به اینترنت از اتصال شبکه غیر رمزنگاری شده استفاده می کنید ، مانیتور بودن فعالیت مرور شما توسط اشخاص ثالث است. این بدان معناست که هنگام مرور اینترنت با استفاده از شبکه غیر رمزگذاری شده ، حریم شخصی شما صفر خواهد بود. از طرف دیگر ، اگر همیشه از استفاده از یک اتصال شبکه ایمن برای دسترسی به اینترنت آگاه هستید ، حریم شخصی شما ایمن است و افراد به طور کلی نمی توانند بر فعالیت آنلاین شما نظارت کنند.

2. آیا برنامه ها و سیستم عامل خود را به روز می کنید?

برنامه ها و سیستم عامل شما مرزهای امنیت آنلاین شما هستند. به روز نگه داشتن برنامه ها و سیستم عامل شما از داشتن سیستم محافظت شده و ایمنی اطمینان حاصل می کند. هکرها اگر به روز نباشید و آخرین نسخه را به روز کنید ، می توانند به راحتی به سیستم شما نفوذ کنند. دلیل این امر این است که این به روزرسانی هایی که توسط سیستم عامل ها و توسعه دهندگان برنامه انجام شده است ، معمولاً برطرف کننده نقاط ضعف امنیتی مختلف هستند. هنگامی که با به روز نگه داشتن برنامه ها و سیستم عامل خود ، امنیت آنلاین خود را به خطر می اندازید ، به این معنی است که شما نیز به حریم شخصی خود خطر می کنید..

3. آیا از اتصال شبکه خود محافظت کرده و رمزگذاری می کنید?

حتی اگر همیشه برای دسترسی به اینترنت از اتصال شبکه ایمن خود استفاده می کنید ، به این معنی نیست که هیچ کس نمی تواند فعالیت مرور شما را کنترل کند. بله ، هکرها یا هر شخص ثالثی غیرقانونی دیگری ممکن است برای نفوذ در اتصال به شبکه شما و سرقت داده های شما مشکل داشته باشند. اما ، احتمالاً فعالیت مرور شما توسط ISP و دولت شما تحت نظارت خواهد بود. بنابراین ، برای اینکه از حریم شخصی شما در برابر هر نوع سیستم نظارتی آنلاین کاملاً ایمن باشید ، باید با استفاده از شبکه خصوصی مجازی یا VPN ، اتصال شبکه خود را رمزگذاری و محافظت کنید. این اطمینان حاصل خواهد کرد که تمام وقت در اینترنت مرور می کنید.

4- آیا از بهترین راهکارهای امنیتی آنلاین پیروی می کنید?

از آنجا که بسیاری از مردم هنوز نسبت به امنیت آنلاین خود بی تفاوت هستند ، جای تعجب نیست که هنوز هم بسیاری از موارد هک شدن حساب های رسانه های اجتماعی وجود دارد. این فقط به دلیل بیشتر افراد است که بهترین روشهای امنیتی آنلاین را دنبال نمی کنند. به عنوان مثال ، هنوز هم بسیاری از افراد هستند که گذرواژه های بسیار ساده ای را برای حساب های خود تنظیم می کنند. همچنین افرادی وجود دارند که هنوز ایمیلهای SPAM را باز کرده و پیوندهای موجود در آن پیامهای ایمیل ناخواسته را دنبال می کنند. برای اینکه بتوانید از حریم شخصی آنلاین خود محافظت کنید ، باید بهترین راهکارهای امنیتی را دنبال کنید ، از جمله با تنظیم گذرواژه‌های محکم برای حسابهای خود ، فعال کردن تأیید هویت دو عاملی ، حذف سریع ایمیلهای SPAM ، آگاهی از وب سایتهای فیشینگ و غیره. بر.

5- آیا همچنان اطلاعات خصوصی خود را به صورت آنلاین آشکار می کنید?

چند بار دیدید که دوستانتان اطلاعات خصوصی خود را در رسانه های اجتماعی فاش می کنند؟ آنها واقعاً به حریم شخصی خود اهمیت نمی دهند و هنوز هم بسیاری از افراد آنجا هستند که این کار را به صورت روزانه انجام می دهند. آنها فاش می کنند که اکنون کجا هستند ، چه زمانی به تعطیلات می روند ، مشکلات شخصی آنها ، به اشتراک گذاشتن عکس ها یا اطلاعات شخصی و غیره. این نوعی عادت است که می تواند حریم شخصی شما را به صورت آنلاین فاش کند ، حتی بدون اینکه هیچ هکرهایی سعی در هک شدن دستگاه های شما کنند. به منظور حفظ حریم شخصی خود به صورت آنلاین ، سعی کنید از افشای یا به اشتراک گذاشتن اطلاعات خصوصی خود به صورت آنلاین خودداری کنید ، زیرا مکان مناسبی برای انجام این کار نیست..

این 5 سؤالی است که باید در مورد حریم خصوصی آنلاین خود بپرسید. بنابراین ، آیا به اندازه کافی برای محافظت از امنیت آنلاین و حفظ حریم شخصی خود اقدام کرده اید؟ اگر هنوز پاسخی ارائه نشده است ، باید هم اکنون از حریم شخصی آنلاین خود محافظت کنید. انجام کارهای لازم برای ایمن نگه داشتن هویت خود هنگام مرور اینترنت خیلی دیر نیست.