5 نکته برای ناپدید شدن روتر شما از رادار هکر

وقتی از طریق روتر که در خانه دارید به اینترنت متصل می شوید ، توجه داشته باشید که روتر می تواند دروازه ای برای هکرها باشد تا بتوانند به سیستم شما نفوذ کنند. احتمالاً با چندین دستگاه متعلق به شما مانند رایانه های رومیزی ، لپ تاپ ، تلفن های هوشمند ، تبلت ها ، تلویزیون های هوشمند و غیره مرتبط است. بنابراین ، هنگامی که یک هکر با موفقیت از طریق روتر شما به سیستم شبکه شما نفوذ کند ، آنها می توانند دستگاه های شما را به هر شکلی که می خواهند کنترل کنند. اگر حتی در اتصال به شبکه شما آسیب پذیری کمی وجود داشته باشد ، می تواند یک نقطه ورود برای هکرها باشد تا کل شبکه دستگاههای شما را هک کنند..


به همین دلیل برای شما مهم است که اتصال شبکه خود را در زیر رادار حفظ کنید. اگر بتوانید روتر خود را از هکرها پنهان کنید ، هیچ درگاهی وجود نخواهد داشت که هکرها بتوانند بدون اجازه شما وارد سیستم شما شوند. به عبارت دیگر ، شما قادر خواهید بود از دستگاه های خود در برابر هرگونه حمله احتمالی هکر محافظت کنید. همچنین ، برای حفظ حریم خصوصی و امنیت آنلاین شما بسیار عالی است. در اینجا 5 نکته برای ناپدید شدن روتر شما از رادار هکر وجود دارد:

1. حالت Stealth Mode را فعال کنید

امروزه بیشتر روترها به ویژگی فایروال درون سیستم عامل مجهز شده اند و با استفاده از آن ویژگی گزینه فعال کردن حالت خفا نیز وجود دارد. این حالت مخفی اجازه می دهد تا دستگاه شبکه شما فقط توسط شما دیده شود ، به این معنی که هیچ کس نمی تواند اتصال شبکه شما یا تلاش برای اتصال به آن را ببیند. در همین حال ، سیستم فایروال به محافظت از شبکه شبکه در برابر هرگونه تلاش هک شده در هر مکان از راه دور کمک می کند. اگر این کار را نکرده اید ، باید حالت خفا را در روتر خود فعال کنید تا اتصال شبکه خود را از هکرها مخفی کنید. این ساده ترین روش برای از بین بردن شبکه شما از رادار آنها است.

2. شبکه بی سیم خود را با یک رمز عبور قوی ایمن کنید

بسیاری از افراد ، به ویژه آنهایی که اطلاعات کمی در مورد امنیت اینترنت دارند ، نمی توانند رمز عبور روتر خود را تنظیم کنند. آنها فقط از روتر خود استفاده می کنند بدون هیچ گونه سفارشی سازی. در نتیجه ، بسیاری از اتصالات شبکه وجود دارد که رمزگذاری نشده اند ، به این معنی که هرکسی می تواند از آن اتصال شبکه استفاده کند و پهنای باند شما را دزدید. برخی از کاربران دیگر مشکلی برای تغییر پیش فرض SSID و گذرواژه برای دستگاه شبکه خود ندارند ، همچنین می تواند برخی از هکرها را برای نفوذ در شبکه خود جذب کند. اگر می خواهید در مقابل هکرها کاملاً ایمن باشید ، حتماً دستگاه شبکه خود را با یک رمز عبور قوی ایمن کنید ، و همچنین ، باید SSID یا نام شبکه خود را به جای استفاده از نام پیش فرض داده شده توسط سازنده تغییر دهید..

3. ویژگی کنترل بی سیم را فعال نکنید

برای افزودن راحتی به مشتریان ، تولید کنندگان معمولاً به مشتریان خود این امکان را می دهند تا روترهای خود را از طریق مرکز کنترل بی سیم تنظیم و تنظیم کنند. این بدان معناست که کاربران می توانند به سادگی به صورت بی سیم به روتر متصل شده و تنظیمات را مطابق آنچه مناسب می بینند تغییر دهند. در حالی که این ویژگی می تواند به شما امکان استفاده از دستگاه را بدهد ، همچنین می تواند به هکرها این امکان را بدهد که دستگاه شما را از دور کنترل کنند. به همین دلیل توصیه می شود ویژگی کنترل بی سیم دستگاه شبکه خود را غیرفعال کنید. در این روش تنها می توانید تنظیمات روتر خود را در صورت اتصال روتر از طریق کابل به دستگاه خود تغییر دهید. این امر تهدیدات حملات هکرها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

4. از سرویس VPN استفاده کنید که روتر شما را پشتیبانی می کند

راه دیگر برای تقویت امنیت روتر شما و حتی غیرممکن تر شدن نفوذ هکرها در شبکه روتر شما ، نصب یک نرم افزار VPN است که از روتر شما پشتیبانی می کند. اکنون همه نرم افزارهای VPN به شما امکان رمزگذاری ترافیک اینترنت روتر خود را نمی دهند. به همین دلیل انتخاب سرویس VPN که امکان نصب نرم افزار VPN آنها را در دستگاه شبکه شما فراهم می کند بسیار مهم است. با رمزگذاری شبکه بی سیم ، می توانید آن را از نظر هکرها نامرئی کنید. همچنین برای دستگاه هایی که به روتر شما متصل هستند از شبکه محافظت می کند که بسیار مناسب است.

5- برای محافظت از سیستم خود در برابر هکرها ، یک نرم افزار Firewall خوب نصب کنید

اگر دستگاه شبکه شما هیچ ویژگی فایروال داخلی نداشته باشد ، توصیه می شود برای محافظت از سیستم خود در برابر هرگونه حمله هکر ، یک نرم افزار فایروال خوب نصب کنید. حتی اگر از قبل فایروال روتر خود را فعال کرده باشید ، اگر به سیستم محافظ فایروال خود اضافه کنید ، آسیب نمی بینید. به این ترتیب ، اگر فایروال روتر شما نتواند کار کند ، دیوار آتش سیستم شما می تواند از این مشکل مراقبت کند. همچنین ، بیشتر برنامه های فایروال اختصاصی ویژگی های امنیتی پیشرفته ای را ارائه می دهند که در فایروال روتر شما در دسترس نیست. بنابراین ، می توانید امنیت امنیتی خود را با آن دو برابر کنید.

این 5 راهنمایی برای ناپدید شدن دستگاه شبکه شما از رادار هکر است. متداول ترین عمل هک کردن ، هک شبکه است ، که هکرها سعی می کنند اتصال WiFi را از شبکه شما سرقت کنند ، همچنین داده های خصوصی شما را در حالی که در آن هستند سرقت کنند. هرچه از امنیت امنیتی چنین ارتباط شبکه ای کمتر باشد ، احتمال بیشتری وجود دارد که هکرها موفق به ترک شبکه شوند. بنابراین ، همیشه مراقب باشید و با رعایت این نکات ، روتر خود را از هرگونه حمله هکرها محافظت کنید.