5 دلیل اینکه یک حساب ایمیل یکبار مصرف می تواند از حریم خصوصی شما آنلاین محافظت کند

ممکن است بیشتر افراد با چیزی به نام حساب ایمیل یکبار مصرف آشنا نباشند. با این حال ، این نوع حساب ایمیل وجود دارد ، و اگر می دانید چگونه از آن استفاده کنید ، می تواند باعث حفظ حریم خصوصی بهتر شود. در مقایسه با حساب ایمیل معمولی ، حساب ایمیل یکبار مصرف نوع آدرس ایمیل است که فقط یک بار می توانید از آن استفاده کنید ، و می توانید بعد از استفاده آن را دور بیندازید. بنابراین ، این یک نوع آدرس ایمیل موقت است که می خواهید در صورت ارسال پیام خصوصی به افراد دیگر بدون نیاز به افشای اطلاعات شخصی خود ، از آنها استفاده کنید.


در فعالیت آنلاین شما موارد بسیاری وجود خواهد داشت که از شما خواسته می شود اطلاعات ایمیل خود را برای اهداف مختلف به شخص ثالث ارسال كنید. این می تواند به منظور بارگیری یک نرم افزار ، عضویت در خبرنامه ، برقراری مکالمه با یک غریبه ، خرید و فروش و غیره باشد. در چنین مواردی ، شما لازم نیست آدرس ایمیل اصلی خود را از بین ببرید ، به ویژه اگر فقط باید یک مرتبه با افراد ثالث ارتباط برقرار کنید. آدرس ایمیل یکبار مصرف در چنین مواقعی مناسب تر است. علاوه بر این ، دلایل معتبری وجود دارد که شما اگر به حریم شخصی آنلاین خود اهمیت می دهید ، باید از این نوع ایمیل استفاده کنید. در اینجا 5 دلیل وجود دارد که یک حساب ایمیل یکبار مصرف می تواند از حریم خصوصی شما به صورت آنلاین محافظت کند:

1. از اطلاعات هویت خود به صورت آنلاین محافظت کنید

اول از همه ، هنگامی که از یک حساب ایمیل یکبار مصرف استفاده می کنید ، می توانید به راحتی و به راحتی هویت خود را بصورت آنلاین پنهان کنید. اگر نمی خواهید افراد دیگری درباره شما بدانند ، می توانید از این نوع حساب استفاده کنید زیرا می توانید از هویت خود محافظت کرده و مکالمه خود را خصوصی کنید. این بسیار مفید است به خصوص اگر با شرکتهایی که آدرس ایمیل شما را برای اهداف بازاریابی درخواست می کنند ، سر و کار دارید. در این حالت ، می توانید از آدرس یکبار مصرف استفاده کنید و از پیام های بازاریابی که بعداً به آدرس شما ارسال می شود ، دوری کنید. همچنین هنگام استفاده از این آدرس برای ارتباط آنلاین با غریبه ها مفید است.

2. از پرداختن به پیام های ناخواسته خودداری کنید

پیام های ناخواسته برای مقابله با آنها ناامید کننده هستند زیرا این پیام ها همچنان باعث پر شدن صندوق ورودی شما با پیوندهای ناخواسته و اغلب خطرناک می شوند. برای جلوگیری از دریافت پیام های اسپم ، مجبور نیستید آدرس ایمیل اصلی خود را با اشخاص ثالث به اشتراک بگذارید ، به ویژه مواردی که شما آنها را به خوبی نمی شناسید. اگر پیام های خود را به راحتی به اشخاص ثالث دیگر ، به ویژه برای افراد یا شرکت هایی که نمی شناسید ، ارسال کنید ، این اشخاص ثالث ممکن است آدرس شما را به اشخاص ثالث دیگر بفروشند تا بتوانند شما را در لیست اسپم خود قرار دهند. با یک آدرس یکبار مصرف می توان از پیام های ناخواسته به طور کلی اجتناب کرد.

3. آدرس IP شما را وارد نمی کند

تقریباً همه ارائه دهندگان حساب ایمیل یکبار مصرف به شما امکان می دهند پیام های موقت را بدون وارد کردن آدرس IP خود ذخیره کنید. به یاد داشته باشید که آدرس IP شما حاوی اطلاعات بسیار حساس در مورد مکان شما و دستگاه شما است. اگر به کسی اجازه دهید آدرس IP شما را بشناسد ، به طور بالقوه می توانید اطلاعات شخصی خود را به صورت رایگان به آنها بدهید. با حساب یکبار مصرف ، که آدرس IP شما را وارد نمی کند ، دیگر لازم نیست که کسی از آدرس IP شما به صورت آنلاین اطلاع داشته باشد. همچنین بهتر است اگر از این نوع حساب موقت با VPN فعال استفاده می کنید تا حتی برای شما خصوصی تر شود.

4. همه پیام ها بعد از یک دوره خاص حذف می شوند

هدف از صندوق ورودی یکبار مصرف این امکان را برای شما فراهم کرده است که قبل از دور انداختن از آن در یک بازه زمانی مشخص استفاده کنید. تمام پیامهایی که به حساب موقت شما می آیند ، معمولاً در یک هفته در یک دوره معین حذف خواهند شد. به همین دلیل به آن حساب ایمیل موقت گفته می شود. به این ترتیب ، دیگر لازم نیست نگران شخص ثالثی باشید که می خواهد صندوق ورودی خود را برای پیام ها یا مکالماتی که در گذشته انجام داده اید اسکن کنید. این طراحی شده است تا برای ارتباطات خصوصی شما مورد استفاده قرار گیرد.

5- از فروش هرگونه وب سایت از اطلاعات شخصی خود جلوگیری کنید

امروزه وب سایت های زیادی وجود دارد که با فروش اطلاعات شخصی خود سعی در کسب درآمد بیشتر از مشتریان یا بازدید کنندگان خود دارند. این بدان معناست که از هرگونه اطلاعاتی که برای چنین وب سایتهایی تهیه کرده اید ، به عنوان کالایی برای آن وب سایت ها برای کسب درآمد بیشتر استفاده می شود. وقتی آدرس ایمیل اصلی خود را به همراه اطلاعات شخصی خود به آنها می دهید و وب سایت تصمیم می گیرد اطلاعات آدرس ایمیل شما را به اشخاص ثالث بفروشد ، برای شما نامطلوب خواهد بود. با استفاده از یک حساب یکبار مصرف ، می توان از این نقض احتمالی حریم خصوصی پیش از وقوع آن جلوگیری کرد.

این دلایلی است که یک حساب ایمیل یکبار مصرف می تواند از حریم خصوصی شما به صورت آنلاین محافظت کند. محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما می تواند به روش های مختلفی انجام شود. اولین روش توصیه شده با استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی است. دومین روش پیشنهادی استفاده از این نوع حساب ایمیل موقت برای حفظ امنیت و ارتباطات آنلاین شما است.