5 نکته برای ایمن بارگیری و نصب نرم افزار بدون خطر امنیت آنلاین شما

هنگامی که صحبت از امنیت و حریم خصوصی آنلاین می شود ، باید درک کنید که بیشتر تهدیداتی که ممکن است خطری برای دستگاه شما ایجاد کند ، معمولاً از فعالیت مرور آنلاین شما ناشی می شود. بله ، بیشتر تهدیدات مانند ویروس ها و بدافزارهایی که ممکن است سیستم شما را آلوده کنند معمولاً از برنامه هایی است که شما بصورت آنلاین نصب می کنید. به همین دلیل توصیه می شود قبل از اینکه کاملاً مشکلاتی را برای شما ایجاد کند ، کاملاً درباره برنامه هایی که قرار است نصب کنید ، بفهمید. همچنین ، اکثر برنامه های مخرب بدون اطلاع شما در سیستم شما نصب می شود ، و ممکن است آنها از طریق وب سایت های مختلف مخرب بصورت آنلاین وارد شوند.

به منظور حفظ حریم خصوصی و امنیت آنلاین خود ، باید در هر کاری که انجام می دهید ، هوشیار باشید. این شامل آگاهی از پیوندهایی است که به صورت آنلاین کلیک می کنید ، برنامه هایی که بارگیری می کنید ، وب سایت هایی که بازدید می کنید ، وضعیت امنیتی هر وب سایت که بازدید می کنید و غیره. بدون آگاهی از فعالیت آنلاین خود ، ممکن است بدون اطلاع شما با تهدیداتی روبرو شوید که برای حفظ حریم خصوصی آنلاین شما خطرناک است ، که می تواند عواقب بدی برای شما به همراه داشته باشد. در اینجا 5 نکته برای بارگیری و نصب نرم افزار بدون ایجاد خطر در امنیت آنلاین شما آورده شده است:

1. فقط نرم افزار را از وب سایت رسمی فروشنده / ناشر بارگیری کنید

تعداد زیادی وب سایت شخص ثالث وجود دارد که نصب کننده نرم افزار را در اختیار شما قرار می دهد. نحوه عملکرد این وب سایت ها این است که آنها همه نرم افزارهای موجود در هر پلتفرم را از چند دسته لیست می کنند. آنها لینک بارگیری را برای نصب کنندگان برنامه از طریق آینه های مختلف به شما ارائه می دهند. این وب سایت ها ، در حالی که شما می توانید از آن به عنوان نوعی میانبر برای یافتن هر برنامه مورد نیاز خود استفاده کنید ، استفاده از آن برای شما توصیه نمی شود. دلیل این امر این است که اگر بیشتر نصب کنندگان را با دقت دنبال نکنید ، بسیاری از نصاب ها با تبلیغات مختلفی نصب شده اند که برنامه های اضافی را روی سیستم شما نصب می کنند. به همین دلیل همیشه توصیه می شود نرم افزاری را که لازم دارید فقط از وب سایت رسمی فروشنده یا ناشر بارگیری کنید.

2. همیشه نرم افزاری را که به طور خودکار در دستگاه شما بارگیری شده است حذف کنید

این اغلب هنگام بازدید از وب سایت های مخرب در اینترنت اتفاق می افتد. این وب سایت ها معمولاً لحظه بازدید از وب سایت ، برنامه های مخرب خود را مستقیماً به دستگاه شما ارسال می کنند. آن را در صفحه بارگیری مرورگر مشاهده خواهید کرد. هر وقت از چنین وب سایت هایی بازدید می کنید ، این نرم افزار را بدون اجازه شما به صورت خودکار بارگیری می کند ، و این برنامه تقریباً همیشه از نوع مخرب است. ممکن است به محض کلیک روی پیوندهای تصادفی به صورت آنلاین ، به طور تصادفی با این وب سایتهای مخرب روبرو شوید ، که تبلیغات تبلیغاتی را نیز به شما ارائه می دهد. هنگامی که این اتفاق می افتد ، همیشه برنامه ای را که به طور خودکار بارگیری شده است به دستگاه خود حذف کنید بدون اینکه به آن امکان نصب بر روی دستگاه شما را بدهد.

3. هیچ نوع برنامه ترک یا هک شده را بارگیری نکنید

شاید به برنامه ای احتیاج داشته باشید که صدها دلار برای شما هزینه داشته باشد ، اما به جای پرداخت هزینه نرم افزار ، ممکن است بخواهید آن را غیرقانونی بارگیری کنید. بنابراین ، شما سعی خواهید کرد برای دور زدن مجوز نرم افزار ، برخی از وب سایت هایی که بارگیری غیرقانونی برای نرم افزار را به همراه ترک یا هک کردن آن پیدا می کنند ، پیدا کنید. این چیزی است اول از همه ، آن را دزدی دریایی می نامند و غیرقانونی است. دوم ، برنامه ای که شامل هر نوع ترک یا هک است ، تقریباً مطمئناً یک برنامه مخرب است. هنگامی که آن را اجرا کردید ، دستگاه خود را برای نصب کدهای مخرب در سیستم خود ریسک می کنید. به نوبه خود ، این کدها می توانند برای امنیت و حریم خصوصی آنلاین شما بسیار خطرناک باشند ، زیرا تمایل دارد سیستم شما را مختل کند و دستورات مخرب را برای آن ارسال کند. بنابراین ، بهتر است که از چنین نوع نرم افزاری دوری کنید.

4- مراحل نصب را با احتیاط بسیار دنبال کنید

وقتی یک نصاب نرم افزاری را حتی از وب سایت رسمی بارگیری می کنید ، فقط بی خیال بعدی ، بعدی ، بعدی و بعدی را کلیک نکنید. شما باید مراحل نصب را با دقت دنبال کنید زیرا یک فروشنده نرم افزار بد ممکن است بدافزار یا نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم را در نصب خود وارد کند. اگر فقط بی خیال کلیک کنید بعدی ، بعدی و بعدی ، به این معنی است که شما موافقت می کنید چنین بدافزارهایی را به همراه برنامه نصب کنید. بنابراین ، هنگام نصب برنامه خود از آنچه انجام می دهید آگاه باشید. حتماً گزینه ای را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد برنامه های دیگری را که نیازی ندارید یا نمی خواهید نصب کنید.

5- هیچ نرم افزاری اضافی را که در نصب نرم افزار تعبیه شده است ، نصب نکنید

هر برنامه اضافی که همراه با نصب نرم افزار شما نصب می شود ، احتمالاً از بدافزارها یا انواع دیگر بدافزارها باشد. این برنامه های اضافی ممکن است شامل افزودنی ها ، نوار ابزار یا حتی نرم افزار آنتی ویروس باشد. اگر این نرم افزار اصلی نصب نشده است ، باید گزینه نصب نرم افزار اضافی را خاموش کنید. این بدان دلیل است که موارد بسیاری وجود دارد که به دلیل نصب این برنامه های ناشناخته به همراه نرم افزار اصلی بارگیری شده در دستگاه خود ، امنیت و حریم خصوصی کاربر به خطر می افتد..

این 5 راهنمایی برای بارگیری و نصب نرم افزار بدون ایجاد خطر در امنیت آنلاین شما هستند. همیشه بهتر است قبل از تصمیم گیری برای استفاده از یک نرم افزار خاص ، برخی تحقیقات را انجام دهید زیرا به احتمال زیاد پیشنهادی پیشنهادی توسط کاربران برای چنین نوع نرم افزاری وجود دارد. اگر یک نرم افزار ناشناخته نصب کنید ، اگر به آن دقت نکنید ، امنیت و حریم شخصی آنلاین خود را به خطر می اندازید.