نقد مولود

طرفداران


 • ملاوند به خاطر ناشناسی بودن بالا که در اختیار کاربران خود قرار می دهد شناخته شده است. این صفتی است که هیچ ارائه دهنده VPN دیگری نمی تواند داشته باشد. سایر ارائه دهندگان VPN حداقل می توانند از شناسه پست الکترونیکی شما آگاه باشند ، اما در مورد مولود ، چنین اطلاعاتی پرسیده یا ذخیره نمی شود.
 • از آنجا که آنها نمی خواهند اطلاعات شخصی بخواهند و به سمت ناشناس بودن کامل سوق می یابند ، “کامل” همچنین هیچ خط مشی ورود به سیستم را دنبال نمی کند.
 • رابط کاربری کاملاً ساده ای که به همه افراد امکان استفاده از فناوری VPN را می دهد بدون آنکه به فکر تنظیمات زیادی باشد.
 • آنها از پروتکل OpenVPN استفاده می کنند که به عنوان بهترین پروتکل VPN در نظر گرفته می شود. همچنین ، این دو نوع مختلف وجود دارد که TCP و UDP هستند.
 • مولود همچنین امکان تغییر اندازه MTU را فراهم می کند.
 • همچنین می توانید از ویژگی هایی مانند Split Tunneling و Port Forwarding استفاده کنید که در برنامه ارائه نشده است اما در راهنمای آن قابل مشاهده است.

منفی

 • این شرکت مقر در یکی از 14 کشور چشم است و از این رو ، آنها موظف به توافق نامه نظارت هستند. اما ، اگر دولت از آنها بخواهد كه داده های شخص را ردیابی كنند ، هیچ راهی برای انجام این كار وجود ندارد زیرا آنها هیچگونه اطلاعات شخصی در مورد هیچ یك از كاربران ندارند.
 • آنها سرورهایی در سرتاسر جهان دارند ، اما هنوز هم باید آنرا ارتقا بخشند ، فقط 30+ کشور را شامل می شود.

بررسی اجمالی

صفحه اصلی مولود

ملاواد که مقر آن در سوئد است متعلق به Amagicom AB است و هنگام صحبت از حریم خصوصی و ناشناس بودن ، یکی از مطمئن ترین کاربردها محسوب می شود. با این حال ، ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا دریابیم که آیا در سیاست های حفظ حریم خصوصی مولود وجود دارد. ما در مورد سیاست های مختلف مطالعه کردیم و سعی کردیم در صورت وجود هرگونه تضاد ، جبران کنیم. اگر نگران حریم خصوصی آنلاین خود هستید و به فکر ایجاد ایمان در مولود هستید ، باید این بررسی را انجام دهید که به شما در تصمیم گیری پایدار کمک می کند.

وقتی صحبت از سرعت ، ویژگی ها و پشتیبانی مشتری می شود ، مولود مانند سایر ارائه دهنده های VPN تلاش می کرد. اما وقتی ناشناس بودن شما به میان می آید ، به محض شروع به کار با برنامه ، ناشناس بودن شما خیلی بیشتر از بیشتر ارائه دهندگان VPN گرفته می شود..

ناشناس بودن کامل

بنابراین ، چگونه این ناشناسی کامل وجود دارد؟ هر وقت برای دسترسی به هر مشتری VPN یک حساب کاربری ایجاد می کنید ، همیشه باید اطلاعاتی از قبیل نام کاربری و آدرس ایمیل را در اختیار آنها قرار دهید. در مورد ملاوند ، این داده های مربوط به هویت به هیچ وجه لازم نیست.

این روش به راحتی احساس خواب آلودگی در محل کار است. شما فقط باید captcha را اضافه کنید و به محض اثبات این که یک انسان هستید ، یک شماره حساب شانزده رقمی روی صفحه شما ظاهر می شود. برای سه ساعت آینده رایگان است ، و تا آن زمان ، شما باید با استفاده از گزینه های پرداخت های مختلفی که ارائه می دهند ، پرداخت را انجام دهید. بنابراین ، آنها هیچ اطلاعاتی راجع به شما نمی دانند. این درست است ، اما اگر آنها اطلاعاتی از فعالیت ما را ثبت کنند ، چه می کنند. می توانید خط مشی کوکی را طی کنید تا نگاهی به این موضوع بیندازید.

کوکی های مولود

این آسان و ناشناس در همان زمان است. اگر می خواهید حتی اطلاعات بانکی را به اشتراک نگذارید ، آنها همچنین امکان پرداخت از طریق پول نقد و ارزهای رمزپایه را نیز می دهند.

با این حال ، در ابتدا ، ما از ناشناس بودن کامل مطمئن نبودیم و اگر آنها به هر روشی داده های ما را وارد می کنند بسیار کنجکاو بودند. به همین دلیل ما سیاست حفظ حریم خصوصی و سیاست بازپرداخت را به طور کامل مطالعه کردیم تا اطمینان حاصل کنیم که آیا بیانیه صد در صد صحیح است یا صرفاً بازی صرف کلمات.

مطالعه جزئیات حفظ حریم خصوصی و سیاست بازپرداخت

آنها داده هایی را که وارد آنها نشده اند ذکر کرده اند و ما از آن راضی بودیم. با این حال ، ما در مورد داده های ذخیره شده کنجکاو بودیم:

بازپرداخت مولود & حساب از دست رفته

می توانید در سیاست حفظ حریم خصوصی بخوانید که می گوید مولود جزئیات مرتبط با پرداخت را ذخیره می کند که برای روش های مختلف پرداخت متفاوت است. برای وجه نقد ، پرداخت ، شماره حساب ، مبلغ ، ارز و تمبر وقت را ذخیره می کنند. برای بیت کوین نیز اطلاعات آدرس بیت کوین را وارد می کنند. برای پرداخت انجام شده از طریق Stripe و Swish ، شناسه درخواست مربوطه را در پایگاه داده خود نگه می دارند. پی پال ناامن ترین معامله در پرونده مولود است و به حفظ شناسه و نامه معامله شما نیاز دارد.

این سؤال پیش می آید که اگر آنها هیچ گونه گزارش را ذخیره نمی کنند ، چرا این همه جزئیات در بانک اطلاعاتی وجود دارد. خوب ، این سؤال واضح است و پاسخ دادن به این امر بیشترین نیاز است. این ممکن است باعث شود که مولواد مشکوک به نظر برسد ، اما آنها این کار را به دلیل سیاست بازپرداخت انجام می دهند یا اگر شماره حساب مالد را گم کنید.

با این حال ، اگر شماره حساب مولود خود را گم کردید ، می توانید اطلاعاتی را که در تصویر بالا از آنها خواسته اید ، برای آنها ایمیل بفرستید تا شماره حساب را برگردانید. اگرچه ممکن است با ارائه نامه الکترونیکی گمنامی گم شوید. برای این منظور همیشه می توانید از طریق آدرس ایمیل جعلی با آنها تماس بگیرید.

اکنون مشخص است که مولود فقط جزئیات معدودی را حفظ می کند و اصلاً هیچ مشکلی ندارد. ما کوکی ها را نیز بررسی کردیم که هنگام بازدید از وب سایت ، چه اطلاعاتی در مورد ما ذخیره می شود ، اما مشکوک نبود ، و این تأیید می کند که در صورت استفاده از مولواد می توانید کاملاً ناشناس باشید. با این حال ، این تنها ویژگی ای نیست که کیفیت یک ارائه دهنده VPN به آن بستگی دارد ، و ما باید در مورد هر جنبه ای که امکان بررسی مناسب محصول را فراهم کنیم ، بحث کنیم..

نیاز به سرورهای بیشتر

سرورهای سرتاسر جهان وجود دارند ، اما فقط در 30 کشور جهان وجود دارند ، به همین دلیل همه کاربران اتصال و سرعت خوبی را تجربه نمی کنند.

بیایید نگاهی به نحوه قرارگیری سرورهای آنها بیاندازیم: در کل سی و شش کشور وجود دارند که سرورهای آنها در آن قرار دارند. از میان این سی و شش کشور ، بیست و هشت کشور اروپایی ، سه کشور از آسیا ، دو کشور از آمریکای شمالی ، دو کشور از اقیانوسیه و یک با هر یک از آفریقا و آمریکای جنوبی هستند. حتی اگر در آسیا ، سرورها در بین سه کشور توزیع شوند ، تعداد کل سرورها فقط هشت است ، و این حتی نیمی از مکان های سرورها نیست ، که ایالات متحده دارد. سناریو برای کاربران اقیانوسیه نیز چندان عالی نیست. آنها فقط پنج مکان سرور دارند ، چهار محل در استرالیا و دیگری در نیوزیلند. آفریقا و آمریکای جنوبی فقط با یک سرور یک و یک کاملاً از تصویر خارج هستند.

با این حال ، اگر شما یک کاربر از اروپا یا آمریکای شمالی هستید ، به دلیل تعداد زیاد سرورهای سراسر قاره ، این مشکل برای شما ایجاد نخواهد کرد. به خصوص برای ایالات متحده ، هلند ، انگلستان ، سوئد و آلمان ، این ارائه دهنده VPN را می توان بالاتر از بسیاری دیگر از ارائه دهندگان VPN در مورد تعداد سرورها دانست که به طور مستقیم بر سرعت و اتصال تأثیر می گذارد..

وقتی برنامه را شروع می کنید ، به سرور سوئد وصل می شود که به صورت پیش فرض تنظیم شده است. با این حال ، اگر فاصله بیشتر باشد ، سرعت بالایی را تجربه نخواهید کرد. ما برای دستیابی به سرعت مطلوب سعی کردیم به صورت دستی با نزدیکترین سرور ارتباط برقرار کنیم (زیرا این تنها گزینه بود). با این وجود ، حتی اگر با سرور ارتباط برقرار کنید که در مقایسه با سرور نزدیکترین جغرافیایی دورتر باشد ، امکان دریافت سرعت زیاد وجود دارد. به همین دلیل بهترین راه برای ارتباط با سریعترین سرور جستجوی دستی و سرعت تست آن است. دفعه بعد که برنامه را روشن کنید ، با یک کلیک به آن سرور وصل خواهید شد.

اولویت ها

تنظیمات برگزیده اتصال

بیایید نگاهی به ویژگی های داخلی برنامه داشته باشیم. گزینه تنظیمات شامل بسیاری از تنظیمات نیست ، بلکه فقط به شما امکان می دهد اولویتی را که می خواهید هنگام اتصال به VPN تنظیم کنید ، تنظیم کنید. اگر می خواهید سیستم با شما ارتباط برقرار کند ، به محض اینکه سیستم برای شما یا وقتی به سیستم خود وارد می شوید ، می توانید آن را انتخاب کنید. می توانید سایر دستگاه های مشترک شبکه را محدود کنید. اینها ممکن است ویژگیهای بسیار دقیق باشند اما برای حفظ کنترل کاربر با سادگی لازم است. بنابراین ، ما از افزودن این ویژگی ها در هر مشتری قدردانی می کنیم.

تنظیمات پیشرفته

تنظیمات پیشرفته در UI

باز هم ، بسیاری از ویژگیهای برای کشف ، هنوز هم هر آنچه که در اینجا کاوش کردیم مفید بود. استفاده می تواند داده های آنها را از IPv6 کنترل کند ، و انتخاب شما برای رمزگذاری یا نبودن این گزینه است. آنها فقط پروتکل OpenVPN را ارائه می دهند ، اما با ارائه انعطاف پذیری تا حدودی در مورد ترجیح سرعت زیاد یا امنیت بالا.

این امر به دلیل گزینه پروتکل TCP و UDP OpenVPN امکان پذیر است که می توانید مطابق نیاز خود انتخاب کنید. شما همچنین مجاز به تنظیم بسته های MTU هستید که اگر مشکل اتصال یا سرعت کم را تجربه کردید ، باید انجام دهید. آنها همچنین بسیاری از ویژگی های دیگر را دارند که در برنامه قابل مشاهده نیستند اما در پس زمینه مانند Kill Switch کار می کنند. آنها گزینه تنظیمات Kill Switch را در تنظیمات خود ارائه نمی دهند ، اما در آنجا وجود دارد و شخص نمی تواند آن را خاموش کند. هربار قطع و وصل مجدد ، تمام داده های اینترنت را مسدود می کند تا نشت داده را نجات دهد. با ورود به حساب به برخی از ویژگیها می توان اضافه کرد.

امکاناتی که می توانید از طریق حساب آنلاین کنترل کنید

ویژگی های اضافی Mulvad

اگر قبلاً از مولود استفاده می کنید ، می دانید که بسیاری از ویژگی های موجود در مشتری وجود ندارد. با این وجود ، می توانید از طریق حساب آنلاین ویژگی های بیشتری را اضافه کنید. این یک معیار دیگر است که آنها هوشمندی خود را نشان داده اند. آنها مشتریان خود را ساده نگه داشتند تا این نرم افزار کاربر پسند باشد و در عین حال به یکی از آنها اجازه می دهد ویژگی هایی را از طریق حساب آنلاین اضافه کنند تا بتواند کنترل برنامه را انجام دهد. این ویژگی ها را می توانید در گزینه راهنماها در وب سایت مولود مشاهده کنید. این ویژگیها همچنین باعث افزایش دامنه استفاده از مولود شده است. این ویژگی ها شامل حمل و نقل پورت ، تونل سازی اسپلیت ، استفاده از کلید SOCKS5 ، استفاده از آن با BitTorrent و اضافه کردن یک لایه اضافی از ناشناس ماندن با Tor است..

تجزیه و تحلیل زمان اتصال

محاکمه No.Time گرفته شده برای ایجاد اتصال (ثانیه)
میانگین زمان در ثانیه 8.26
15.42
29.97
35.85
410.16
55.59
612.66
714.86
86.33
97.42
104.34

همانطور که قبلاً بحث کردیم ، به طور پیش فرض ، مولود با سرور سوئد متصل می شود و تجزیه و تحلیل زمان اتصال برای سرور متصل به طور پیش فرض انجام شده است. اگر به دقت نگاه کنید ، متوجه خواهید شد که دامنه کوتاهترین تا طولانی ترین مدت زمان تقریباً 10 ثانیه است که از بسیاری از ارائه دهندگان VPN بیشتر است ، و خوب نیست. با این حال ، این تفاوت چندانی نخواهد داشت ، اما اگر دامنه افزایش یابد ، مطمئناً باعث بی ثباتی خواهد شد. ما سعی کردیم تا آن را با سرورهای دیگر که از لحاظ جغرافیایی نیز به ما نزدیکتر بودند وصل کنیم و برنامه در چند ثانیه با VPN متصل شد. اتصال با سرورهای نزدیکتر از لحاظ جغرافیایی ، اتصال سریعتر و با ثبات تری را فراهم می کند.

تست سرعت

تست سرعت مولود

مجدداً ، به دلیل عدم وجود سرور توصیه شده یا ارتباط خودکار با بهترین سرور ، حتی نمی دانیم که تست سرعت را برای سریعترین سرور انجام داده ایم یا نه ، برای موقعیت مکانی ما. بدیهی است که ما نمی توانیم با هر سروری که مولود ارائه می دهد ، ارتباط برقرار کنیم و در این حالت ، چند مورد را بر اساس محبوب ترین سرورها ، و سرورهایی که به مکان ما نزدیک هستند ، انتخاب کردیم. در این تست سرعت ، چهار قاره را تحت پوشش قرار داده ایم: آسیا ، استرالیا ، آمریکای شمالی و اروپا. با این حال ، ما از آمریکای جنوبی و آفریقا غافل شدیم زیرا این کاری است که مولود انجام می دهد. آنها فقط یک سرور یک مکان در هر قاره دارند ، بنابراین اهمیت چندانی ندارند.

با تست سرعت متوجه شدیم که اتصال با سرور پیش فرض بهترین انتخاب نیست و شما باید به صورت دستی با نزدیکترین سرور جغرافیایی ارتباط برقرار کنید زیرا بهترین سرعت را برای شما فراهم می کند (به طور کلی ، اما نه همیشه). ما هنگام مقایسه سیستم خود با سرور سنگاپور که نزدیکترین سرور جغرافیایی است ، در مقایسه با سایر سرورها سرعت بالایی را تجربه کرده ایم. ما در این مورد فقط 6.62 درصد کاهش را تجربه کرده ایم. این سرور ایالات متحده و دلیل عدم وجود این تعداد زیاد مکانهای سرور ، دنبال شده است. بنابراین ، اگر حتی با نزدیکترین سرور ارتباط برقرار نکنید ، سرعت خوبی را تجربه نمی کنید ، سعی کنید به سرور ایالات متحده وصل شوید و مطمئناً سرعت نسبتاً خوبی دریافت خواهید کرد.

با این حال ، نتیجه برای سرور استرالیا ناامید کننده بود ، اما انتظار می رود که از فاصله بسیار زیادی برخوردار باشد ، و در کل قاره اقیانوسیه فقط پنج مکان سرور وجود دارد. همچنین می توانید اتصال به هلند و آلمان را امتحان کنید زیرا مکانهای سرور زیادی نیز دارند و ممکن است سرعت خوبی را ارائه دهند.

امنیت

این نه تنها ناشناس ، بلکه یک ارائه دهنده کاملاً امن VPN است که رمزنگاری AES را با کلید 256 بیتی ارائه می دهد. همچنین ، آنها فقط پروتکل OpenVPN را ارائه می دهند ، زیرا امن ترین آن است ، و به کسی اجازه نمی دهد که بخاطر امنیت شدید ، آن را تغییر دهد. با این وجود ، از گزینه UDP و TCP استفاده شده است و کنترل اندک کاربر برای تعادل سرعت و امنیت مطابق با نیاز ارائه می شود. آنها دارای سرورهای DNS هستند و بنابراین ، تغییری درگیر شدن شخص ثالث در این مورد وجود ندارد.

رابط کاربری و تجربه کاربر

آنها موفق شده اند آنچه را که برای ارائه برنامه ریزی کرده اند تحویل دهند: یک برنامه کاربر پسند. آنها طرحی شگفت آور و ساده را مورد ضرب و شتم ZenMate قرار داده اند که فکر می کنیم ساده ترین آن باشد. قدرت این طرح در حساب آنلاین و پس زمینه برنامه پنهان است.

بسیاری از ویژگی های مورد نیاز ارائه دهنده VPN وجود دارد زیرا این مسئله رابط کاربری را پیچیده می کند. راه‌حلی که مالولاد ارائه داد این بود که این ویژگیها را در پس زمینه تهیه کنید و عدم کنترل کنترل نشده به کاربر. به عنوان مثال ، یک سوئیچ قاتل داخلی در مولود وجود دارد که در پس زمینه کار می کند ، اما شما نمی توانید آن را خاموش کنید. راه حل دوم این بود که تمام ویژگی هایی مانند حمل و نقل درگاه ، تونل سازی اسپلیت و غیره را از طریق راهنماها برای کسی که مایل به استفاده از آنها است ، برقرار کند.

در اینجا ، می توان گفت که تجربه کاربر کاملاً متفاوت از مواردی است که ارائه دهندگان VPN دیگر ارائه می دهند. “هیچ خط مشی ورود به سیستم” کاملاً قابل اعتماد است و هیچ اطلاعاتی از شما جایی در پایگاه داده آنها دریافت نمی کند. این به ارائه تجربه کاملاً ناشناس کاربر کمک می کند ، و هنگامی که از tor استفاده کرد (همانطور که اجازه می دهد) ، ناشناس بودن به سطح دیگری می رسد. جدا از ناشناس بودن ، اگر با سرور مناسب وصل شوید ، سرعت و اتصال بسیار مناسب است. مولود کاربری آسان و صافی رابط کاربری مانند آنچه را که کاربر از هر ارائه دهنده VPN انتظار دارد ، ارائه می دهد.

سکو

وقتی می آید تعداد سیستم عامل هایی که مولود همه سیستم عامل های مناسب برای استفاده مولود را ارائه می دهد. مطمئناً می توانید آن را برای Windows ، Linux ، MacOS ، Android و iOS بارگیری کنید. به غیر از این ، چند سیستم عامل دیگر مانند سیستم عامل Qubes ، سیستم عامل Qubes OS 4 ارائه می شود. آنها همچنین برای تعداد محدودی از روترها در دسترس هستند: Merlin، Tomato DD-WRT، Asus، OpenWrt و pfSense. با این حال ، ما هیچ لینک بارگیری برای پسوند مرورگر پیدا نکردیم و مطمئن نیستیم که آیا در دسترس هستند.

پشتیبانی مشتری

ایمیل پشتیبانی مشتری Mullvad

آنها نه یک سیستم گفتگوی زنده و نه تولید بلیط ارائه نمی دهند. شاید ، آنها سعی می کنند از طرف خود ناشناس هم باشند. اما ، هنگامی که برنامه چیزی منحصر به فرد ارائه می دهد ، وظیفه دارد ساعت را نگه دارید که مردم از آن استفاده می کنند. شاید ، اگر اطلاعات از بین رفته یا تولید شماره حساب ناشناس آنها هر نوع سردرگمی ایجاد کند ، نمی توان فوراً به آنها رسید.

تماس با آنها برای هر پرس و جو ، بزرگ یا کوچک ، لازم است از طریق نامه الکترونیکی ارسال شود. می توانید در همان روز بعد از ده ساعت پاسخی را بپذیرید. در مورد ما ، ما آنها را صبح روز 10:30 صبح در مورد برخی از سردرگمی ها در مورد سیاست بازپرداخت و سیاست حفظ حریم خصوصی که آنها به آنها پاسخ دادند در عصر ما در ساعت 5:30 بعد از ظهر ، برای آنها نامه الکترونیکی ارسال کردیم. جواب مربوطه بود و ارائه رضایت 100٪. اگرچه ، این پاسخ مفید است اگر می توان مدت زمان پاسخ را کاهش داد ، می تواند کیفیت پشتیبانی مشتری را بهبود بخشد..

نتیجه

مولود بهترین ارائه دهنده VPN هنگام ناشناس بودن است ، اما نباید بین امنیت اشتباه گرفته شود. با این حال ، آنها رمزگذاری در سطح جهانی با OpenVPN ارائه می دهند ، بنابراین جای سوال برانگیز نیست ، اما در عین حال ، خاص هم نیست. وقتی سرعت آن فرا رسید ، آنها باید برای آسیا ، استرالیا ، آمریکای جنوبی و آفریقا بهبود یابند. با این حال ، آنها سرعت بسیار خوبی را برای آمریکای شمالی و اروپا فراهم می کنند. اضافه کردن یک گفتگوی زنده گزینه بسیار خوبی خواهد بود زیرا به دلایل زیادی به افراد نیاز به کمک خواهند داشت.

وقتی صحبت از رابط کاربری ، پلتفرم و ویژگی های آن می شود ، مولود رضایت کامل می بخشد و آن را به یک محصول “ارزش پول” تبدیل می کند. اگر فردی هستید که می خواهید با ناشناس بودن کامل به اینترنت دسترسی پیدا کنید ، ملاود بهترین گزینه است.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map