5 përfitimet që mund të merrni kur përdorni serverin amerikan në lidhjen tuaj VPN

Kur jeni duke përdorur një shërbim premium VPN, do të takoni shumë vende për të zgjedhur nga serverët tuaj privatë. Vendet më të zakonshme janë SHBA, Kanada, Japoni, Gjermani, Mbretërinë e Bashkuar, Hollandë dhe Australi. Farëdo serveri që zgjidhni, do të keni mundësinë të përfitoni nga hyrja në internet pa asnjë kufizim fare, që do të thotë se mund të anashkaloni çdo lloj bllokimi dhe censurimi të faqes në internet që është aplikuar nga qeveria juaj.


Sidoqoftë, ekziston një ide interesante e përdorimit të VPN që duhet ta dini. Ndër shumë serverë që mund të zgjidhni nga lidhja juaj VPN, serveri amerikan është dukshëm ai që ju jep shumë përfitime. Kur lidheni me serverin amerikan, mund të jeni në gjendje të shijoni avantazhe të ndryshme që nuk ofrohen kur përdorni serverin privat nga vendet e tjera. Këtu janë 5 përfitimet që mund të merrni kur përdorni serverin amerikan në lidhjen tuaj VPN:

1. Ju Merrni Shumica e Argëtimit të Bota

Nëse arsyeja kryesore që përdorni një VPN është sepse dëshironi të shijoni lloje të ndryshme argëtimi pa u bllokuar ose censuruar nga qeveria, atëherë serveri amerikan duhet të jetë zgjedhja juaj e parë e serverit VPN. Duke përdorur serverin amerikan, ju do të jeni në gjendje të përdorni një adresë IP të bazuar në SH.B.A., që do të thotë se do të shfletoni në internet sikur ta bëni atë nga Shtetet e Bashkuara. Dhe ajo që bie në sy është se ju do të merrni pjesën më të madhe të argëtimit të botës në internet pasi që SH.B.A. është tregu kryesor për argëtime të tilla, të tilla si filma, seriale TV, lojëra, video, libra dhe më shumë. Do të keni mundësi të hapni portën për një përvojë fantastike në internet.

2. Ju mund të merrni shumë përmbajtje falas që mund të mos jenë të disponueshme ndryshe në vendet e tjera

Shumë nga shërbimet e transmetimit që janë të bazuara në SH.B.A., ofrojnë përmbajtje falas për qytetarët e SH.B.A.-së. Sidoqoftë, e njëjta përmbajtje mund të mos jetë e disponueshme në vendet e tjera pasi që është i kufizuar nga rajoni. Për shembull, seri të caktuara televizive ose video animacionesh janë të disponueshme vetëm në tregun amerikan, dhe ato janë në dispozicion për të transmetuar lirshëm me reklama. Me serverin amerikan në VPN tuaj, nuk do të jetë me të vërtetë problem për ju të përdorni një përmbajtje të tillë falas. Thjesht duhet të regjistroheni në shërbimin e streaming falas dhe jeni mirë të shkoni.

3. Ju mund të përdorni shërbimet më të mira dixhitale Premium Premium në botë

Jo vetëm përmbajtje falas, ka edhe shumë përmbajtje premium që janë në dispozicion vetëm për qytetarët e SH.B.A.-së. Për shembull, në shumë vende, Netflix nuk është në dispozicion. Gjithashtu, edhe nëse Netflix është i disponueshëm në vende të tjera, përzgjedhja e filmave që mund të shikoni është gjithmonë më pak se filmat që janë në dispozicion në shërbimin e Netflix amerikan. Nuk është vetëm Netflix. Ka qindra shërbime dixhitale premium që mund t’i përdorni vetëm në SH.B.A. Duke përdorur serverin VPN i cili është i vendosur në Shtetet e Bashkuara, ju mund të përdorni shërbimet dixhitale më të mira premium që tani janë të arritshme për ju.

4. Ju keni lidhjen më të mirë dhe performancën e serverit

Ka shumë ofrues të shërbimeve VPN që janë me qendër në SH.B.A., kështu që natyrisht ata do të optimizojnë lidhjen dhe performancën e serverëve amerikanë së pari përpara se të punojnë në serverat që ndodhen në vendet e tjera. Si përdorues i VPN, ky është një avantazh i madh për ju, pasi kjo do të thotë se serverët e Shteteve të Bashkuara do të jenë të disponueshëm për ju në shpejtësinë dhe performancën më të mirë të lidhjes. Duke përdorur serverin me bazë në SH.B.A., ju do të jeni në gjendje të merrni përvojën e fundit VPN përsa i përket shpejtësisë, performancës dhe besueshmërisë.

5. Ju Mund të Hapni Karakteristikat Premium nga faqet e internetit të Preferuara

Disa nga faqet e internetit të preferuara, të cilat mund të jenë të disponueshme gjerësisht në të gjithë botën, mund të kenë diçka të veçantë për t’u ofruar për qytetarët amerikanë. Kjo për shkak se shumë prej këtyre faqeve të internetit janë të bazuara në Shtetet e Bashkuara. Për shembull, YouTube, ndërsa është shërbimi më i madh në botë për transmetimin e videove, është në dispozicion falas në shumicën e vendeve në botë. Sidoqoftë, kur të hyni në YouTube duke përdorur një server të SH.B.A.-së, do të jeni në gjendje të shihni se ai gjithashtu ofron veçori premium për qytetarët e SH.B.A.-së, të cilat ju lejojnë të shikoni video në YouTube pa reklama, të kurseni video për shikimin jashtë linje dhe më shumë. Megjithatë, nuk është vetëm YouTube. Ka shumë uebfaqe të tjera që ofrojnë veçori premium vetëm për përdoruesit me bazë në SH.B.A., të cilat mund të përfitoni nëse përdorni një server VPN me qendër në SHBA.

Këto janë 5 përfitimet që mund të merrni kur përdorni serverin amerikan në lidhjen tuaj VPN. Meqenëse serveri amerikan është gjithmonë i disponueshëm në çdo shërbim VPN, është vetëm çështje e ndërrimit të serverit tuaj aktual VPN në serverin e Shteteve të Bashkuara për të marrë të gjitha këto përfitime. Pasi ta bëni këtë, mund të merrni më shumë nga pajtimi juaj VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map