Mullvadi ülevaade

Plussid


 • Mullvad on tuntud kõrge anonüümsuse tõttu, mida see pakub oma igale kasutajale. See on atribuut, mida ühelgi teisel VPN-i pakkujal ei oleks. Teised VPN-i pakkujad teaksid vähemalt teie e-posti ID-d, kuid Mullvad’i puhul sellist teavet ei küsita ega talletata.
 • Kuna nad ei küsi mingit isiklikku teavet ja on suunatud täieliku anonüümsuse poole, järgivad nad ka täielikku logimisreeglit.
 • Täiesti lihtne kasutajaliides, mis võimaldab kõigil kasutada VPN-tehnoloogiat ilma konfiguratsioonile palju mõtlemata.
 • Nad kasutavad OpenVPN-protokolli, mida peetakse parimaks VPN-protokolliks. Samuti on see varustatud kahte erinevat tüüpi, mis on TCP ja UDP.
 • Mullvad võimaldab muuta ka MTU suurust.
 • Võite kasutada ka selliseid funktsioone nagu tükeldatud tunneldamine ja pordi edastamine, mida rakenduses küll ei pakuta, kuid mis on selle juhendis nähtavad.

Miinused

 • Ettevõtte peakontor asub ühes 14-st Eyes-riigist ja seetõttu on neid järelevalveleping sidunud. Kui aga valitsus palub neil inimese andmeid jälgida, pole seda mingil juhul võimalik teha, kuna tal pole ühegi kasutaja kohta isiklikku teavet.
 • Neil on servereid kogu maailmas, kuid siiski peavad nad seda täiustama, nagu praegu, see hõlmab ainult 30 või enamat riiki.

Ülevaade

Mullvadi põhiekraan

Rootsis asuv Mullvad kuulub Amagicom AB-le ning seda peetakse privaatsuse ja anonüümsuse osas üheks kõige usaldusväärsemaks rakenduseks. Oleme siiski proovinud oma parima, et teada saada, kas Mullvadi privaatsuseeskirjades on lünki. Lugesime erinevate poliitikate kohta ja proovisime vastuolude olemasolu tuvastada. Kui olete mures oma Interneti-põhise privaatsuse pärast ja mõtlete Mullvadisse usku panna, peate läbi vaatama selle ülevaate, mis aitab teil stabiilset otsust teha.

Kiiruse, funktsioonide ja klienditoe osas oleks Mullvad teinud katseid nagu iga teine ​​VPN-i pakkuja. Kuid anonüümsuse osas võetakse kohe pärast rakendusega tegelemist teie anonüümsust enamiku VPN-i pakkujate ees väga tõsiselt.

Täielik anonüümsus

Kuidas see täielik anonüümsus eksisteerib? Kui loote konto VPN-i klientidele juurdepääsu saamiseks, peate neile alati lisama teavet, näiteks kasutajanime ja e-posti aadressi. Mullvadi puhul pole seda identiteediga seotud andmeid üldse vaja.

Protseduur on sama lihtne kui unine töökohal. Peate lihtsalt lisama captcha ja niipea, kui on tõestatud, et olete inimene, ilmub ekraanile kuueteistkümnekohaline kontonumber. Järgmised kolm tundi on see tasuta ja kuni selle ajani peate tegema makse, kasutades nende pakutavaid maksevõimalusi. Nii et nad ei tea teie kohta mingit teavet. See on tõsi, aga mis siis, kui nad registreerivad mingeid andmeid meie tegevuse kohta. Selle kohta saate läbi vaadata küpsisepoliitika.

Mullvad küpsised

See on samal ajal lihtne ja anonüümne. Kui te ei soovi isegi pangaandmeid jagada, võimaldavad need ka maksta sularahas ja krüptovaluutas.

Kuid esialgu polnud me täielikus anonüümsuses kindlad ja olime äärmiselt uudishimulikud, kui nad logivad meie andmeid mingil viisil. Seetõttu uurisime täielikult privaatsuseeskirju ja tagasimaksepoliitikat, et veenduda, kas avaldused on sada protsenti õiged või on tegemist pelgalt sõnade mängimisega.

Privaatsus- ja tagasimaksepoliitika üksikasjalik uuring

Nad on maininud andmeid, mida nad ei logi sisse, ja jäime sellega rahule. Kuid meile huvitasid nende salvestatud andmed:

Mullvadi tagasimakse & Kadunud konto

Privaatsuseeskirjadest võib lugeda, et Mullvad salvestab teatud maksetega seotud üksikasjad, mis erinevad erinevate makseviiside puhul. Sularaha eest salvestavad nad makse, konto numbri, summa, valuuta ja ajatempli. Bitcoinide jaoks logivad nad sisse ka bitcoini aadressiteabe. Stripe’i ja Swishi kaudu tehtavate maksete korral säilitavad nad oma andmebaasis vastavad päringu ID-d. Paypal on Mullvadi puhul kõige ebaturvalisem tehing ja see nõuab teie tehingu ID ja e-posti ID säilitamist.

Tekib küsimus, et kui nad ei salvesta ühtegi logi, siis miks on need kõik andmed andmebaasis olemas. Noh, see küsimus on ilmne ja sellele vastamist on vaja kõige rohkem. See võib muuta Mullvadi kahtlustavaks, kuid nad teevad seda tagasimaksepoliitika tõttu või kui te kaotate Mullvadi kontonumbri.

Kui aga kaotate oma Mullvadi kontonumbri, peate kontonumbri tagasisaatmiseks saatma meile e-postiga üksikasjad, mida nad on ülaloleval pildil küsinud. Ehkki võite e-posti teel anonüümsuse kaotada; võite alati selleks pöörduda võltsitud e-posti aadressi kaudu.

Nüüd on selge, et Mullvad hoiab käes vaid mõnda detaili ja mitte ühtegi logi. Kontrollisime küpsiseid ka sellega, et milliseid andmeid meie kohta veebisaidi külastamise ajal salvestatakse, kuid midagi kahtlast ei olnud ja see kinnitab, et võite olla Mullvadi kasutamisel täiesti anonüümne. Kuid see pole ainus funktsioon, millest VPN-teenuse pakkuja kvaliteet sõltub, ja me peame arutama kõiki aspekte, mille abil saaks toote korralikult läbi vaadata.

Nõue rohkemate serverite järele

Seal on servereid kogu maailmas, kuid ainult 30 ja enamas riigis, ja seetõttu pole kõigil kasutajatel hea ühendus ja kiirus.

Vaatame nende serverite paigutust: kokku on kolmkümmend kuus riiki, kus nende serverid asuvad. Nendest 36 riigist on kakskümmend kaheksa Euroopa riiki, kolm riiki Aasiast, kaks riiki Põhja-Ameerikast, kaks Okeaaniast ning üks Aafrika ja Lõuna-Ameerika riikidest. Isegi kui Aasias jaotatakse servereid kolme riigi vahel, on serverite koguarv ainult kaheksa ja see pole isegi pool serveri asukohtadest, mis USA-l on. Ka Okeaania kasutajate jaoks pole stsenaarium nii suurepärane. Neil on ainult viis serverikohta, neli asuvad Austraalias ja üks Uus-Zeelandis. Aafrika ja Lõuna-Ameerika on vaid ühe serveri asukohaga pildist täiesti väljas.

Kui olete aga kasutaja Euroopast või Põhja-Ameerikast, ei põhjusta see mandri ümber tohutu hulga serverite tõttu teile palju probleeme. Eriti Ameerika Ühendriikide, Hollandi, Suurbritannia, Rootsi ja Saksamaa puhul võiks seda VPN-i pakkujat pidada serverite arvu osas, mis mõjutab otseselt kiirust ja ühenduvust, paljude teiste VPN-i pakkujate ees.

Rakenduse esmakordsel käivitamisel võetakse see ühendust Rootsi serveriga, mis on vaikeseadeks. Kui aga vahemaa on suurem, ei saa te suurt kiirust kogeda. Proovisime optimaalse kiiruse saavutamiseks käsitsi ühenduse luua lähima serveriga (kuna see oli ainus võimalus). Siiski võib olla kiire vastuvõtmise võimalus ka siis, kui loote ühenduse serveriga, mis on geograafiliselt lähima serveriga võrreldes kaugemal. Sel põhjusel on parim viis kiireima serveriga ühenduse loomiseks käsitsi otsimine ja selle testimiskiirus. Järgmine kord, kui rakendus sisse lülitate, saate selle serveriga ühe klõpsuga ühendust.

Eelistused

Ühenduse eelistused

Vaatame rakenduse sisseehitatud funktsioone. Eelistuste suvand ei sisalda palju sätteid, kuid see võimaldab teil seada eelistused ainult siis, kui soovite VPN-iga ühenduse luua. Võite selle valida siis, kui soovite sellega ühenduse luua kohe, kui süsteem teie jaoks seadistust looma hakkab või siis oma süsteemi sisse logite. Võite piirata teisi seadmeid, mis jagavad sama võrku. Need võivad olla väga väikesed funktsioonid, kuid siiski vajalikud kasutajakontrolli lihtsuse tagamiseks. Seega hindame nende funktsioonide lisamist igasse klienti.

Täpsem seadistus

Täpsemad seaded kasutajaliideses

Jällegi, pole palju funktsioone, mida avastada, ikkagi oli kõik, mida me siin uurisime, kasulik. Kasutaja saab nende andmeid IPv6-st juhtida ja teie enda valida, kas need krüptida või mitte. Nad pakuvad ainult OpenVPN-protokolli, kuid muudavad suure kiiruse või turvalisuse eelistamise mõnevõrra paindlikumaks.

See on võimalik tänu TCP ja UDP OpenVPN protokolli võimalusele, mille saate valida vastavalt oma soovile. Samuti on teil lubatud kohandada MTU-pakette, mida peaksite tegema juhul, kui teil on probleeme ühenduvusega või madala kiirusega. Neil on ka palju muid funktsioone, mis pole rakenduses nähtavad, kuid need töötavad taustal, näiteks Kill Switch. Nad ei paku oma seadetes suvandit Tappa lüliti, kuid see on seal ja seda ei saa keegi välja lülitada. Iga kord, kui see ühenduse lahti ühendatakse või uuesti ühendatakse, blokeerib kõik Interneti-andmed andmete lekke salvestamiseks. Mõnda funktsiooni saab kontole sisse logides täiendavalt lisada.

Funktsioonid, mida saate veebikonto kaudu kontrollida

Mullvad lisafunktsioonid

Kui kasutate juba Mullvadit, siis teate, et kliendil pole palju funktsioone. Veebikonto kaudu saate siiski rohkem funktsioone lisada. See on veel üks kriteerium, kus nad on oma nutikust üles näidanud. Nad hoidsid oma kliente rakenduse kasutajasõbralikuks muutmisel lihtsana ning lubasid samal ajal veebikonto kaudu funktsioone lisada, et rakendust kontrollida. Need funktsioonid leiate juhendite valikust Mullvadi veebisaidilt. Need omadused on laiendanud ka Mullvadi kasutusala. Nende funktsioonide hulka kuulub pordi edastamine, jagatud tunneldamine, SOCKS5 võtme kasutamine, selle kasutamine koos BitTorrentiga ja täiendava anonüümsuse lisamine Toriga.

Ühendusaja analüüs

Ühenduse loomiseks kulunud aeg nr (sekundit)
Keskmine aeg sekundites8.26
15.42
29,97
35.85
410.16
55.59
612,66
714,86
86.33
97.42
104.34

Nagu me juba arutasime, ühendatakse Mullvad vaikimisi Rootsi serveriga ja vaikimisi ühendatud serveri jaoks on ühenduse ajalist analüüsi tehtud. Kui vaatate tähelepanelikult, märkate, et vahemik lühimast kuni pikimani on umbes 10 sekundit, mis on suurem kui paljudel VPN-i pakkujatel, ja see pole hea. See ei muuda siiski palju, kuid kui vahemik suureneb, põhjustab see kindlasti ebastabiilsust. Proovisime seda ühendada ka teiste serveritega, mis olid meile ka geograafiliselt lähedasemad, ja rakendus sai mõne sekundiga VPN-iga ühenduse. Geograafiliselt lähemate serveritega ühenduse loomine tagab kiirema ja stabiilsema ühenduse.

Kiiruskatse

Mullvadi kiiruskatse

Kuna jällegi ei ole soovitatud serverit või automaatset ühendust parima serveriga, ei tea me isegi seda, kas oleme oma asukoha jaoks kiireima serveri jaoks kiiruskatse teinud või mitte. On ilmne, et me ei saa ühendust iga serveriga, mida Mullvad pakub, ja sel juhul valisime mõned, mis põhinevad kõige populaarsematel serveritel ja serveritel, mis asuvad meie asukohale lähemal. Selles kiiruskatses oleme katnud neli mandrit: Aasia, Austraalia, Põhja-Ameerika ja Euroopa. Unustasime siiski Lõuna-Ameerika ja Aafrika, sest just seda Mullvad teeb. Igal mandril on neil ainult üks serveri asukoht, seega pole nad nii olulised.

Kiirustesti abil saime aru, et vaikeserveriga ühenduse loomine pole parim valik ning peate käsitsi ühenduse looma lähima geograafilise serveriga, kuna see tagab teile parima kiiruse (üldiselt, kuid mitte alati). Olime teiste serveritega võrreldes suurt kiirust kogenud, kui ühendasime oma süsteemi Singapuri serveriga, mis on lähim geograafiline server. Sel juhul vähenesime vaid 6,62%. Sellele järgnes Ameerika Ühendriikide server ja selle tohutu hulga serveri asukohtade põhjus. Niisiis, kui te ei koge head kiirust isegi siis, kui loote ühenduse lähima serveriga, proovige luua ühenduse Ameerika Ühendriikide serveriga ja saate kindlasti suhteliselt hea kiiruse.

Austraalia serveri tulemus valmistas pettumuse, kuid oli ootuspärane, kuna see oli väga kaugel ja terves Okeaania mandril on vaid viis serveri asukohta. Võite proovida ka ühenduse loomist Hollandi ja Saksamaaga, kuna neil on ka palju serverikohti ja need võivad pakkuda head kiirust.

Turvalisus

See pole ainult anonüümne, vaid ka täiesti turvaline VPN-i pakkuja, kes pakub AES-i krüptimist 256-bitise võtmega. Samuti pakuvad nad ainult OpenVPN-i protokolli, kuna see on kõige turvalisem ja ei luba kellelgi seda range turvalisuse huvides muuta. Kuid see on kaasas UDP ja TCP valikuga ning kiiruse ja turvalisuse tasakaalustamiseks vastavalt nõudele on ette nähtud kerge kasutajakontroll. Neile kuuluvad DNS-serverid ja seega ei muutu sel juhul kolmandate osapoolte osalus.

Kasutajaliides ja kasutajakogemus

Neil on õnnestunud pakkuda seda, mida nad on plaaninud: Kasutajasõbralik rakendus. Nad on pakkunud hämmastavalt lihtsat ZenMate’i peksmist, mis meie arvates oli kõige lihtsam. Selle kujunduse jõud peidetakse veebikontole ja rakenduse taustale.

VPN-teenuse pakkujal on palju funktsioone, mida see pakub, kuna see muudab kasutajaliidese keerukaks. Lahendus, mida Mullvad pakkus, oli pakkuda need funktsioonid tagaplaanile ja mitte anda kasutajale nõudmata kontrolli. Näiteks on Mullvadis sisseehitatud tapmislüliti, mis töötab taustal, kuid te ei saa seda välja lülitada. Teiseks lahenduseks oli juhendite kaudu kõigi funktsioonide, näiteks sadama edasitoimetamine, jagatud tunneldamine jne, loomine sellele, kes soovib neid kasutada.

Siinkohal võib öelda, et kasutajakogemus erineb teiste VPN-i pakkujate pakutavast täiesti erinevalt. „Pole logipoliitikat” on täielikult usaldusväärne ja ükski teie teave ei saa kohta nende andmebaasis. See aitab pakkuda täiesti anonüümset kasutajakogemust ja kui seda kasutatakse toriga (kui nad seda võimaldavad), jõuab anonüümsus teisele tasemele. Peale anonüümsuse on kiirus ja ühenduvus väga head, kui loote ühenduse õige serveriga. Mullvad muudab hõlpsasti kasutatava ja sujuva kasutajaliidese nagu see, mida kasutaja eeldaks igalt VPN-i pakkujalt.

Platvorm

Kui rääkida platvormide arvust, siis pakub Mullvad kõiki platvorme, mis sobivad Mullvadi kasutamiseks. On kindel, et saate selle alla laadida Windowsi, Linuxi, MacOSi, Androidi ja iOS-i jaoks. Peale selle pakutakse veel mõnda platvormi, näiteks Qubes OS, Qubes OS 4. Need on saadaval ka piiratud arvu ruuterite jaoks: Merlin, Tomato DD-WRT, Asus, OpenWrt ja pfSense. Kuid brauserilaiendi jaoks pole me ühtegi allalaadimislinki leidnud ja pole kindel, kas need on saadaval.

Klienditugi

Mullvadi klienditoe e-post

Nad ei paku reaalajas vestluse süsteemi ega piletite genereerimist. Võib-olla üritavad nad olla ka oma poolelt anonüümsed. Kuid kui rakendus pakub midagi ainulaadset, on see vastutus jälgida, kuidas inimesed seda kasutavad. Ehk kui teave kaob ära või kui nende anonüümne kontonumbrite genereerimine tekitab mingit segadust, siis ei saa te nendega kohe ühendust.

Nendega ühenduse võtmiseks iga päringu korral, olgu see suur või väike, tuleb saata e-kiri. Võite vastuse vastu võtta samal päeval kümne tunni pärast. Meie puhul saatsime neile e-postiga hommikul kell 10.30 e-posti aadressil tagasimaksepoliitika ja privaatsuseeskirjade vahelise segaduse kohta, millele nad vastasid meile õhtul kell 17.30. Vastus oli asjakohane ja välja töötatud, pakkudes 100% rahulolu. Ehkki vastus oli kasulik, kui vastusele kuluvat aega saaks lühendada, võiks see klienditoe kvaliteeti parandada.

Järeldus

Mullvad on anonüümsuse osas parim VPN-i pakkuja, kuid seda ei tohiks turvalisuse vahel segi ajada. Kuid nad pakuvad OpenVPN-iga maailmatasemel krüptimist, seega pole see küsitav, kuid samas ka mitte eriline. Kiiruse osas tuleb neid parandada Aasia, Austraalia, Lõuna-Ameerika ja Aafrika jaoks. Kuid need pakuvad Põhja-Ameerikale ja Euroopale väga head kiirust. Reaalajas vestluse lisamine oleks suurepärane võimalus, kuna inimesed vajaksid abi paljudel põhjustel.

Kasutajaliidese, platvormi ja funktsioonide osas teeb Mullvad täieliku rahulolu, muutes selle toote hinna ja kvaliteedi suhteks. Kui olete inimene, kes soovib Interneti-ühendust täieliku anonüümsusega, on Mullvad parim valik.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map