ibVPN ülevaade

Plussid


 • Saadaval on erinevad serverikategooriad, mis võimaldavad kasutajal valida server vastavalt oma vajadustele. See aitab kasutajal ühenduda vastavalt sellele, mida ta tähtsustab: kiirus, turvalisus või voogesituse võime.
 • Saadaval on kõik olulised protokollid, mis jällegi aitab teatud nõuete tähtsuse järjekorda seadmisel. Lisaks pakuvad nad ShadowSocksi protokolli, mis aitab Hiina tsensuurist mööda minna.
 • Need pakuvad rakenduse käitumise osas head kasutajakontrolli, pakkudes ühenduvusfunktsioone ja lubamisvõimalusi.
 • ibVPN-l on oma DNS-serverid, mida saab kasutada ka reklaamide blokeerimiseks.
 • Need pakuvad erinevaid plaane vastavalt kasutajate vajadustele. Saate osta standardset DNS-i, Torrenti jaoks VPN-i, nutika DNS-i või Ultimate VPN-i (mis on kombinatsioon esimesest kolmest koos mõne lisafunktsiooniga).
 • Netflix Originals on juurdepääsetav mis tahes maailma piirkonnast. IbVPN abil saab kasutada ka Hulu ja BBC iplayerit.
 • Kui soovite rakendust kasutada ja kogeda, on saadaval üks päev tasuta prooviperioodi.

Miinused

 • Jagatud tunneldamise võimalust ei pakuta. See funktsioon võinuks pakkuda paremat kasutajakontrolli, kui see funktsioon rakendusele lisatakse.
 • Tor over VPN kategoorias on kolm serverit. Proovisime süsteemi ühendada, kuid see näitas võrgu viga. Mõne tunni pärast, kui proovisime uuesti ühendust luua, oli see kõigi kolme serveriga hõlpsasti loodud.
 • Ainult Ultimate VPN-i plaanil on võimalus viis samaaegset ühendust. Muud plaanid pakuvad ainult ühte samaaegset ühendust. Kui soovite ibVPN-i kasutada seitsmes või enamas seadmes, peate tutvuma selle äriplaanidega.

Ülevaade

ibVPN põhiekraan

ibVPN on püüdnud pakkuda oma kasutajatele üha enam võimalusi ja funktsioone alates 2010. aastast, kui see käivitati. Pärast käivitamist on nad protokolli sätetes pidevat uuendamist teinud ja serverid olid nähtavad. IbVPN, mis asub Rumeenias asuvas ilusas linnas Transilvaanias, on kaugel Viiest Silmast, Üheksast Silmast või Neliteist Silmast.

Nad on lisanud servereid eriti Tori kasutamiseks ja see on üks esimesi VPN-i pakkujaid, kes oli loonud topelt VPN-serveritehnoloogia. Samuti lisab ShadowSocksi juurutamine Hiina kasutajatele eelise.

Selles ülevaates hinnatakse ibVPNi kõiki aspekte põhjalikult ning tehakse järeldused kiiruse, klienditoe ja usaldusväärsuse kohta. Samuti tutvuksime ibVPN-i pakutavate eksklusiivsete funktsioonidega, mis asuvad vahekaardi Viisard all.

Erinevad serverid erinevatele nõudmistele

ibVPN serverite loend

Niipea kui rakenduse avate, pakub see ühenduse loomise võimalust kiireima serveriga. Selleks kontrollib ta kõiki servereid, mis võtab raudselt esimest korda minuti. Pärast seda, kui proovite sellega uuesti ühenduse luua, saab see mõne sekundi jooksul ühendust. Lisaks tavapäraseks kasutamiseks kiireimale serverile pakuvad need ka võimalust teie süsteemi ühendamiseks kiireima P2P-serveriga. See ühendus on kasulik mis tahes sisu allalaadimiseks.

Lemmiserverite loend võimaldab teil valida serveri, millega soovite käsitsi ühenduse luua. See serveriloend on kasulik siis, kui teil on vaja pääseda juurde mõne konkreetse riigi sisule. Saate märkida selle riigi kõige silmapaistvama serveri ja lisada see lemmikute loendisse. See aitab kasutajal otseühendust luua, selle asemel et ikka ja jälle serveriloendit kerida. Pööramisfunktsioon võimaldab teil pärast VPN-kliendiga ühenduse loomist mõne minuti pärast ühenduse loomist luua (mõne aja võiks vastavalt teile määrata)..

Serveriloendi kohal võib leida ka valiku „Rühmitamise järgi”, mis aitab seda rühmitada erinevatesse kategooriatesse:

 • Tor VPN-serverite kohal
 • P2P-serverid
 • Mänguserverid
 • Topelt VPN-serverid

Tor-i saab kasutada koos kõigi VPN-serveritega, kuid need spetsialiseeritud serverid aitavad Tor-i jõudlust parandada. Kui Tor-i kasutatakse koos VPN-klientiga, väheneb sirvimise kiirus tohutult tänu krüptimise neljale kihile: kolm kihti Tor-i ja üks VPN-kiht. Selle vähenduse vältimiseks on ibVPNil praegu kolm spetsiaalset serverit, mis on mõeldud kasutamiseks koos Toriga.

Saadaval on pikk nimekiri P2P-servereid ja igatahes saab hõlpsalt ühenduse luua kiireima P2P-serveriga, otsides seda otse nimekirja vahekaardilt server. Kui soovite luua ühenduse konkreetse riigi P2P-serveriga, võiks selle leida loendist.

Madalmaades loodi 2015. aastal ainult üks hasartmänguserver. Pärast seda pole nad seni ühtegi hasartmänguserverit lisanud. Võib-olla pole sedalaadi serverite jaoks palju nõudeid, kuid siiski peavad kõik kasutajad, kes peavad mängimiseks kasutama VPN-i, kasutama ibVPN-i ostes seda ühte serverit..

Topelt VPN-serverite kasutamine võib olla võimalus kõrge turvalisuse korral. Selles kategoorias rändavad andmed ühelt kliendilt serverile 1 ja sealt edasi, selle asemel et liikuda sihtserverisse serverisse 2. Serverist 2 rändavad andmed sihtserverisse. Paistab, et see aeglustaks Interneti kiirust. Noh, on tõsi, et märkimisväärne protsent vähendab Interneti-kiirust, kuid sellega kaasneb tõhus turvalisus.

Peale nende serverite leiate viisardi kategooriast veel kaks serverit. Need serverid on mõeldud konkreetsetest riikidest pärineva sisu voogesitamiseks. USA-s võiks voogesitus serverit kasutada Netflix Originals ja Hulu juurde pääsemiseks. Samuti on sellel spetsiaalne server BBC iPlayeri juurde pääsemiseks. Kuid te ei pääse juurde Netflix UK-le ega Amazon Prime U.S.A-le ega paljudele teistele geopiiratud kanalitele.

Serveri saab sorteerida ka tähestikulises järjekorras. Sorteerimine ja spetsiaalsed serveriloendid aitavad paremat kasutajakogemust pakkuda. Siiski on ainult 173 serverit, mida on väga palju vähem kui paljudes teistes VPN-i pakkujates, ja see mõjutab ka Interneti-kiirust, kui sama serverit kasutab tohutult arv kasutajaid. Samuti kogesime Tori VPN-i kasutamisel võrguvead. Kui serverite arvu saaks eriti suurendada Tor-võrgus üle VPN-i kategooria, saaks parema ühenduvuse.

Maksa vastavalt nõudele

ibVPN kavad

Nad pakuvad paindlikke pakette, mis võimaldavad kasutajal maksta vastavalt oma nõudele. Kui inimene soovib kasutada VPN-i voogesituse jaoks, pole tal vaja maksta ka serverite torrentimise eest. Kokku on saadaval viis erinevat paketti:

 • Tavaline VPN
 • Ülim VPN
 • Torrent VPN
 • IBDNS nutikas DNS
 • Ettevõtte VPN-i plaanid

Kui otsustame kasutada standardset VPN-klienti, siis saaksime oma IP-aadressi tõhusalt peita, kuid me ei saa kasutada nutikat DNS-i ega teha turvalist torrentit. Torrentide jaoks võiks osta Torrenti VPN-i plaani ning raske voogesituse jaoks on saadaval IBDNS Smart DNS. Kui soovite kasutada kõiki kolme paketti, peate ostma Ultimate VPN-i paketi. Ultimate VPN-i paketi abil saate ka Tor Over VPN-serveri ja Double VPN-serverite lisavõimaluse ka kõigi ülejäänud kolme plaani kõigi võimaluste jaoks. See võimaldab ühendada ühe kontoga viie seadme, kuid kui peate ühendama rohkem seadmeid, võib äriplaani ostmine olla hea valik.

Äriplaanides saate kolm valikut: VPN 7, VPN 15, VPN 25. Number tähistab nende seadmete arvu, kuhu VPN-i klienti saab alla laadida. Ainus erinevus Ultimate VPN-i ja äriplaanide vahel on seadmete arv, kuhu neid saaks installida. Seega võiks olla võimalus osta ülim VPN, installida see ruuterisse ja sel viisil saaks igaüks seda hõlpsalt kasutada, äriplaanide eest maksmata.

Kõik võimalikud protokollid saadaval

ibVPN protokollid

Me pole kunagi kohanud ühtegi VPN-i pakkujat, kes neid paljusid VPN-protokolle pakuks. ibVPN pakub üheksa protokollivõimalust (sealhulgas automaatne valik), millel on AES-i krüptimise erinevad tasemed. Alates kõige ebaturvalisemast PPTP-st kuni kõige usaldusväärsema OpenVPN-ni pakub ibVPN kõiki peamisi VPN-protokolle.

Suure kiiruse jaoks saate kasutada PPTP-protokolli. Kuid madalama krüptimise taseme tõttu pole see turvaline protokoll. Kui te ei soovi turvalisust kahjustada, peate kasutama OpenVPN-protokolli, kuid selle kiirus on ohustatud. Kui on vaja head kiiruse ja turvalisuse tasakaalu, võiks kaaluda L2PT ja SSTP protokollide kasutamist.

Samuti pakub see Stealth VPN-i protokolle, mis võimaldavad andmeid segada tavalise Interneti-liiklusega. See muudab VPN-i kasutamise vähem tuvastatavaks. Enamasti kasutatakse seda riikides, kus VPN-i kasutamine on keelatud. Sellistele riikidele nagu Hiina ja Venemaa pakub see protokoll kasutajatele turvalisust, et kaitsta end valitsuse silme eest. ibVPN pakub spetsiaalset VPN-protokolli ShadowSocks, mille erifunktsioon on Hiina tulemüürist mööda hiilimine. See on nagu SOCKS5; aga see on lihtsam ja ka krüptimiskihiga.

Pühendatud voogesitusserverite tõhusus

ibVPN-il on nutikas DNS, mis võimaldab teil teha tõhusat voogesitust. Kuid viisardi valikus oli ibVPN-i kaudu voogesitamiseks ainult kaks erinevat võimalust. Kui ühendasime Ameerika Ühendriikide voogesituse serveriga, pääsesime juurde Netflixile ja Hulule. Suurbritannia Netflixi serveriga ühenduse loomisel pääsesime siiski juurde BBC iPlayerile, kuid mitte Netflixile. Samuti peavad nad lisama teiste riikide, näiteks Jaapani ja Hollandi, sisu. Nendes riikides on väga eksklusiivne Netflixi sisu ja vaatajad kogu maailmas. Samuti ei saa tõhusust lubada, kui Ameerika Ühendriikide sisule juurdepääsuks on vaid üks konkreetne server.

Lekkekaitse

ibVPN DNS-i lekkekaitse

Peamine põhjus, miks keegi VPN-i kasutab, on andmete krüptimine ja tegeliku IP-aadressi peitmine. Samuti, kes soovib, et keegi teaks oma veebitegevuse kohta. Siiski on olemas IP- ja DNS-leke, mis annavad kolmandale osapoolele teada teie külastatavast veebisaidist ja mis asukohast. ibVPN pakub DNS-i lekkekaitse sätteid, et teie võrgutegevusi ei saaks jälgida. Lisaks on teil võimalus keelata IPV6-liiklus, tagades kõigi ebaturvaliste pooride täitmise.

Kliendi käitumise sätted parema kasutajaliidese jaoks

ibVPN käitumise sätted

Need põhiseaded on saadaval kõigis VPN-i pakkujates. Sellegipoolest tuleb seda arutada, kuna see pakub kasutajale paindlikkust ja aitab tal VPN-kliendi üle kontrolli saada. Kui soovite rakenduse käivitamiseks, saate seda paindlikult kasutada. Automaatse sisselogimise võimalus aitab kasutajal ühenduse luua kohe, kui süsteem käivitub või kui ta soovib rakendust kasutada ainult selle avamisel, võiks ta rakenduse käivitamisel valida ühenduse loomiseks automaatse ühenduse võimaluse..

Käitumisvalikud on siin seotud osaga, kus peate rakendust kuvama. Muude toimingute tegemise ajal on see võimalik asetada ükskõik millise teise ekraani kohale. Samuti saate selle valida ekraani keskele jäämiseks. Pärast VPN-iga ühenduse loomist minimeeritakse see olenevalt teie nõudest automaatselt. (X) sulgemisnupu funktsioone võiks samuti muuta. Isegi kui need suvandid pole esmase kasutamisega seotud, lisavad nad rakenduse kasutajaliidese.

Ühendusaja analüüs

ServerAttempt 1Attus 2Attus 3Attus 4Keskmise aeg
Serveri ühenduse loomiseks kulunud aeg (sekundites)
Kiireim server14.529.6117.4312.1413.425
Kiireim P2P-server11,7612.0610.3811.1211.33
Mänguserver12.3212.0312.2812.5112.28
Topelt VPN-server15.3711,7610,8411,6412.4
Tor VPN-serveri kohal10.1710.1111,7811,310,84
USA voogesituse server11.4310.4510.329.4610.41
Ühendkuningriigi voogesituse server10,7710,9910.4311.1910,84
Möödasõidu server
Hiina tulemüür
10.198.8411.279.439,93

On irooniline, et kiireima serveriga ühenduse loomiseks kulub maksimaalselt rohkem aega kui teiste kategooriate serveritega ühenduse loomiseks. Rühmitasime serveri iga kategooria järgi ja valisime grupeeritud kategooria ülemise serveri. Seejärel loodi ühendus, mis andis meile suurepäraseid tulemusi. Mis tahes kategooria puhul on iga prooviversioon keskmise reklaami lähedal, mis tagab usaldusväärse ühenduse. Ühegi kategooria keskmine ei ole ületanud üle 13 sekundi, mis on suhteliselt parem kui paljude VPN-i pakkujate puhul.

Kiiruskatse

IB kiiruskatse

Erinevate serverikategooriate jaoks on tehtud kiirtesti ja tulemused ei pidanud pettuma. Seal vähenes kiirus. Kuid see on efektiivne vastavalt serverite arvule, mida ibVPN-l on. Kiireim server, millega see ühendub, tagab automaatselt allalaadimiskiiruse 71% algsest kiirusest, mida võiks pidada piisavaks, kui teil on täiendav turvakiht. Topelt VPN-serveri kategooria kasutamisel vähenes allalaadimiskiirus 54%, mida eeldati, kuna andmed liiguvad ühest serverist teise serverisse enne sihtkohta jõudmist.

Ehkki neil on ainult üks mänguserver, üks Ameerika Ühendriikide voogesituse server ja üks Ühendkuningriigi voogesituse server, vähenes allalaadimiskiirus vastavalt vaid 40%, 42% ja 30%. See näitab, et serverid on tõhusad tohutu hulga kasutajate käsitlemiseks. Allalaadimiskiiruse muutus VPN-i kasutamisel sõltub suuresti serverite vahekaugusest. Meie asukoht ja need serverid asuvad erineval mandril, mistõttu meie asukoha ja serverite vahel on tuhandeid miile.

Kui räägime protokolli ShadowSocks kasutamisest, oli vähenemine märkimisväärne krüptimise kõrge taseme tõttu. Allalaadimiskiiruse vähenemisega 79% ei soovitata ShadowSocksi protokolli kasutamist. Selle põhjuseks on aga pakutav kõrge turvatase ning VPN-i kasutamist on valitsusel isegi raske tuvastada.

Kui me räägime üleslaadimise kiirusest, siis on see enamikul juhtudel peaaegu 50% kogukiirusest. Kuid jällegi näitab ShadowSocks, et see väheneb 85%. Kui tunnete muret kiiruse pärast ja elate riigis, kus VPN-i kasutamine on piiratud, siis võiksite proovida ka Stealth VPN-i protokolli kasutamist, kui ShadowSocks pakub ohustatud kiirust. Kuid peate teadma, et turvalisuse tase väheneb kiiruse suurenemisega.

Turvalisus

ibVPN pakub enamikku olulistest protokollidest ning täiendava turvalisuse tagamiseks on lisatud ka Stealth VPN-i protokoll ja ShadowSocks. Need protokollid võimaldavad andmeid segada tavalise Interneti-liiklusega ja muudavad need vähem tuvastatavaks. Isegi selle funktsiooni puhul ei tee nad krüptimist ohtu (siiski on ShadowSocksil madalam krüptimistase kui teistel VPN-protokollidel) ja enamiku protokolli jaoks kasutavad nad RIJNDAEL-i krüptimine mille NSA on võtnud täpsemaks krüptimisstandardiks. Võtme pikkus võib protokolli muutumisega siiski muutuda.

OpenVPN kasutamine on turvalisuse osas parim variant, kuna see on kaasas AES 256-bitise võtmega, mis ei taga selle kasutamisel suuri ohte. PPTP on vanim protokoll ja seetõttu soovitab ibVPN seda kasutada ainult juhul, kui seade ei toeta muid krüpte. PPTP-l on olulised turvaprobleemid ja kerge krüptimise tase. Peale selle on sellel SSTP, mida peetakse sama turvaliseks kui OpenVPN-protokolli.

Parema turvalisuse tagavad ka Kill Switchi võimalus ja IPv6-liikluse ohutus. Nad kasutavad oma DNS-e ja seepärast ei täida ükski kolmas osapool kaasatust, mis võimaldaks kolmandatel osapooltel meie tegevust salvestada. Nagu paljud teised VPN-i pakkujad, saaksid nad ka oma toodet uuendada, lisades funktsioone, mis aitavad vältida pahavara rünnakuid.

ibVPN andmeturve

Samuti aitab „logipoliitika puudumine” kaitsta teie andmeid teiste, peamiselt andmekaevandusettevõtete eest. Kui valitsus palub neil jälgida teie tegevust, peavad nad edastama teie andmed asutustele. Kuna peakorter asub Rumeenias, ei ole selliseid probleeme tavaliselt oodata ega kogemusi. Nad jagavad isikut mitte tuvastavat teavet kolmandatele osapooltele, et mõista kasutajate tegevust ibVPN-i veebisaidil. Samuti ei taga ega taga nad meie teabe ohutuse rikkumist.

Kasutajaliides ja kasutajakogemus

ibVPN muudab lihtsa kasutajaliidese, mille ainus eesmärk on pakkuda VPN-tehnoloogiat. Mitme serveri kategooria, sortimisvalikute ja serverite rühmitamise funktsiooni lisamine lihtsustab vajaliku serveri uurimist. Kõigist VPN-i pakkujatest on ibVPN-l kõige arenenum ja tõhusam serverite kategoriseerimine. Toote pisipildid on atraktiivsed ja täidavad oma eesmärki just pildi järgi.

Kui tegemist on kasutajakogemusega, saavad paljud aspektid kokku lõpliku kogemuse. Kui arutame funktsioone, siis pordi edastamise, jagatud tunneldamise ja pahavarakaitse lisamine võiks rakenduse hõlpsamaks ja tõhusamaks muuta. Praegused funktsioonid, nagu kuvamisvalikud, käitumisvalikud ja tapmislüliti, näitavad, et ibVPN on juba väga heas järgus, kus arendamine on lihtne.

Platvormid

ibVPN-platvormid

Lisaks kõigile peamistele opsüsteemidele (Linux, Windows, MacOS, iOS ja Android) pakuvad need laiendusi ka kõigile peamistele brauseritele (Chrome, Firefox ja Opera Mini). Neil pole aga Safari ja Internet Exploreri laiendusi. Samuti pakuvad nad VPN-toodet nutitelerite jaoks: Apple TV, Apple TV 4, LG Smart TV, LG WebOS Smart TV, Samsung Smart TV ning Sony Smart PV ja mängukonsool: PS Vita, PS3, PS4, Xbox 360 ja Xbox One. Nende pakutavate platvormide arv on piisav, et katta suur kasutajaskond. ibVPN pakub ruuteri konfigureerimist ka Asus RT-N66U, Linksys E2500 Wi-Fi ja Netgear WNR3500L Wi-Fi jaoks. Nad peavad suurendama ruuterite platvormide arvu, kuna see on väiksem kui paljudel VPN-i pakkujatel, kes pakuvad ruuteri konfigureerimist üle kümne erineva ruuteri jaoks. Samuti erineb hind kõigil kolmel ruuteril, mida saate kontrollida nende veebisaidilt.

Klienditugi

Klienditugi on kõigi ettevõtete pakutavate teenuste kõige tõhusam osa. Ettevõtte täiustamisel on oluline tagada klientide rahulolu ja seda saab tagada ainult tõhus klienditugi.

Siiani leidsin, et ibVPN on üldiselt hea toode. Pärast klienditeenindusega rääkimist pidime siiski viisakuses ja usaldusväärsuses pettuma. Vaatame ka reaalajas vestlust, kuid vaatame esialgu piletite genereerimist. Esitasime neile privaatsuspoliitika kohta küsimuse, mille suhtes olime segaduses. Nad vastasid mu piletile seitsme tunni pärast. Siiski ootasin vastust tunni aja jooksul, nagu see on paljude teiste VPN-i pakkujate jaoks. Nad vastasid mulle viisakalt ja e-posti teel täpsustatud vastustega. Kuid otsevestluse puhul polnud see sama.

Nad väidavad, et neil on ööpäevaringne reaalajas vestluse võimalus, kuid see pole tõsi. Selle ülevaate kirjutamise ajal ei olnud reaalajas vestlust terve päeva kohal. Eelmisel päeval kontrollisin reaalajas vestluse saadavust ja seda seal polnud. Kui see uuesti ilmus, küsisin klienditoe juhilt otsevestluse puudumise kohta, millele ta vastas, et “See oli kogu aeg kohal. Vestluse lõpetame ainult lõunasöögi ajal. ” Leppisime sellega kokku ja ootasime terve päeva, kuid reaalajas vestlust ei ilmunud. Nende sõnul oli see aga kogu aeg kohal. Nad ei ole selleks põhjust esitanud ja seetõttu ei saa me öelda, et nende vestlus on usaldusväärne. Samuti puudus viisakusest.

Järeldus

ibVPN on alles arenguetapis. Protokollide osas muudavad nad enamiku VPN-i pakkujate võrdluses maksimumtüübid – ka pakutavad erinevad plaanid pakuvad kasutajale paindlikkust vastavalt tema nõudele tasuda. Isegi kui serverite arv on 173, pole kiirus ja ühenduvus sugugi ohustatud. Kuid kui kasutajate arv suureneb, peavad nad suurendama serverite arvu, seades prioriteediks voogesituse ja mänguserverite lisamise.

Nad peavad lisama rohkem funktsioone, mida oleme juba eespool arutanud, mis võiksid parema kasutajaliidese pakkuda. Samuti ei saa leppida sellega, et klienditugi on ebaviisakas ja ebausaldusväärne ning esmalt tuleb parandada inimressurssi. Neil kulus meile vastamiseks kuus tundi, mis pole hädaolukorras üldse vastuvõetav. Nad selgitasid meile, et meie küsimus polnud esmatähtis ja sellepärast võttis see nii kaua aega. Soovitame seda toodet riikides, kus VPN-i kasutamine on piiratud selle tõhususe tõttu, et varjata sisu tavalise liikluse keskel.