Teie VPN jõudlust mõjutavad 5 tegurit

Nagu mis tahes tüüpi tarkvara või teenuse puhul, pole VPN täiuslik. Privaatvõrguühenduse kasutamisel võib tekkida mõni aeg-ajalt esinev probleem ja kõige masendavam on tõenäoliselt teie ühenduse jõudlusega seotud probleem. Mõnikord võib teie privaatühendus muutuda väga aeglaseks ja mõnikord võib juhtuda, et te ei saa ühendust privaatses võrgus asuvate teatud serveritega. Vahel võite VPN-iga ühenduse loomise ajal siiski oma tegeliku IP-aadressi paljastada.

Need probleemid ilmnevad enamikus VPN-teenustes ja sõltuvalt teenuse enda kvaliteedist võib see jääda mõneks ajaks fikseerimata või teenusepakkuja poolt selle kohe parandada. Sellise teenuse kasutajana peaksite teadma, et VPN-i toimivusprobleeme võivad põhjustada teatud tegurid. Teie VPN-i toimivust mõjutavad viis tegurit:

1. Serveri ülekoormus

See on teie privaatvõrguühenduse jõudluse languse kõige tavalisem põhjus. Kui sama serverit kasutab korraga liiga palju inimesi, on suur tõenäosus, et server sai kasutajate liiga paljude taotlustega ülekoormatud, põhjustades halva jõudlusprobleemi. Enamasti juhtub see tasuta VPN-teenustes, kus piiratud arvu servereid kasutab korraga liiga palju kasutajaid. Seetõttu ei soovitata teil kasutada tasuta VPN-teenust, kui soovite oma eravõrgu jaoks usaldusväärset jõudlust. Samuti on selle probleemi lahendamise viis tavaliselt erinevatele serveritele ümberlülitamine ja selle serveri kasutamine, millel on vähem kasutajaid.

2. Interneti-ühenduse häirimine

Teie tavaline Interneti-ühendus võib põhjustada probleeme ka teie privaatvõrgu toimivuses. Näiteks kui teie Interneti-signaali katkestasid mõned läheduses olevad seadmed, mis edastavad sama traadita signaali, võib see põhjustada Interneti-ühenduse probleeme. Nii hoides katkestatakse ka teie VPN-ühendus. Selle probleemi lahendamiseks on vaja kontrollida oma Interneti-ühenduse kiirust ilma VPN-i sisse lülitamata ja vaadata, kas kiirus ja jõudlus on aeglustunud. Seejärel saate oma ruuteri või traadita seadme taaskäivitada, kui leiate tavalise Interneti-ühenduse aeglustumise.

3. Madala kvaliteediga serverid

Madala kvaliteediga serverid on serverid, millel pole head riistvara spetsifikatsiooni, ja need serverid pole loodud töötama hästi kasutajate kõrgete taotlustega. Enamikul tasuta VPN-teenustest on madala kvaliteediga serverid, et minimeerida nende töökulusid, ja pealegi renditakse neid servereid tavaliselt välismaalt. Mõned odavad VPN-teenused kasutavad ka madala kvaliteediga servereid, et hoida oma kulusid madalal, et nad saaksid oma teenuseid odavalt pakkuda. Kui teie teenusepakkuja kasutab madala kvaliteediga servereid, on jõudlusprobleemi lahendamiseks ainus viis minna üle teisele VPN-i pakkujale, mis pakub serveri paremat töökindlust ja jõudlust.

4. Tarkvara või rakenduste vasturääkivus

Teie viirusetõrjetarkvara võib häirida teie VPN-tarkvara tööd, kui mõlemad peavad kasutama seadmest samu ressursse. Näiteks kui viirusetõrjetarkvara vajab igapäevast skannimist ja hooldust, mis nõuab pidevat Interneti-ühendust ja üsna suurt süsteemiressurssi, võib see põhjustada VPN-i ajutist aeglustumist. Kui soovite oma VPN-ühenduse sujuvat kasutamist, on alati parem ajutiselt keelata tarkvara või rakendused, mis võivad teie VPN-tarkvaraga vastuolus olla.

5. Teie VPN-i kasutamise piirangud

Ehkki enamik lugupeetud VPN-teenuse pakkujaid ei anna teile VPN-i kasutamisel mingeid piiranguid, näiteks kiirusepiiranguid ja ribalaiuse piiranguid, võivad mõned teenusepakkujad teile need piirangud kehtestada. See kehtib eriti VPN-i pakkujate kohta, kes pakuvad oma kasutajatele tasuta prooviversioone. Tarkvara tasuta prooviversiooni kasutamisel on teie privaatühenduse kiirus tavaliselt piiratud ja tavaliselt on piiratud ka edastatavate andmete hulk. Nii et ärge imestage, kui teil on sellise teenuse kasutamisel palju aeglustumist. Selle probleemi lahendamise viis on kasutada ainult seda VPN-i pakkujat, mis ei sea teile VPN-i kasutamisel mingeid piiranguid maksimaalsele kiirusele ja andmeedastusele.

Need on 5 tegurit, mis mõjutavad teie VPN-i jõudlust. Oluline on neid tegureid mõista, et saaksite VPN-i probleemidele parima lahenduse leida alati, kui see juhtub. Pidage meeles, et kui soovite oma privaatvõrguühenduse jaoks parimat jõudlust, on teil alati soovitatav kasutada ainult kvaliteetset ja usaldusväärset VPN-teenust ning vältige tasuta VPN-tarkvara kasutamist..