Põhjused, miks ainult PPTP-protokolliga VPN-teenused pole turvalised

Jätkusuutliku VPN-teenuse loomine nõuab VPN-i ettevõttelt suuri investeeringuid. See on põhjus, miks nad võtavad teilt teie teenuse eest mõistliku kuu- või aastatasu. Samuti pakuvad nad lisatasude eest mitmesuguseid lisafunktsioone, mis pakuvad teile paremat kaitset veebitegevuses. Siiski on odavaid või tasuta VPN-teenuseid, mis ei taha oma kasutajatele jätkusuutliku privaatvõrguteenuse loomiseks liiga palju raha kulutada. Nad kasutavad ainult väga lihtsat kaitseprotokolli, mis nende arvates on tavakasutajate jaoks piisavalt hea.


Jah, see on tavaline VPN-teenuse pakkujate jaoks, kes pakuvad oma teenust tasuta või ainult odava hinnaga. Nende eesmärk on lihtsalt meelitada üha rohkem kasutajaid, et nad saaksid oma kasutajatele raha teenida kolmandate osapoolte reklaamide ja muude pakkumiste abil. Turvaprotokolli jaoks kasutavad nad lihtsat PPTP-protokolli, mis ei paku nende kasutajatele piisavalt turvalisust ja privaatsust. Seda tüüpi VPN-teenuseid tuleks vältida. Siin on põhjused, miks ainult PPTP-protokolliga VPN-teenused pole turvalised:

1. See on aegunud turvaprotokoll

PPTP-d on kasutatud alates Windows 95 ajastust ja turvaprotokolli ei ole tänapäeval nii sageli uuendatud kui teisi täpsema krüptimisega turvaprotokolle. Seetõttu saavad odavad või tasuta VPN-teenused seda PPTP-protokolli hõlpsalt kasutada, kuna selle protokolli kasutamisega ei kaasne tegelikke kulusid. Kuid see aegunud turvaprotokoll muudab selle kasutamise kasutajatele väga ohtlikuks. Miks? Selle põhjuseks on asjaolu, et kui tuginete ainult sellele turvaprotokollile, on oht, et teie andmed võivad lekkida, kuna need pole täielikult kaitstud.

2. Seal on turvalisemaid alternatiive

Näiteks on olemas OpenVPN-protokoll, PPTP-le turvalisem alternatiiv, mis on avatud lähtekoodiga ja alati uuendatud. On ka teisi keerukamaid protokolle, mis kasutavad 256-bitist krüptimismeetodit, mis tagab teie võrguühenduse kaitsmise kogu aeg. Ainult head ja usaldusväärsed VPN-i pakkujad kasutavad neid privaatses võrgus turvalisemaid alternatiive, kuna need protokollid sobivad paremini kasutaja privaatsuse ja turvalisuse kaitsmiseks. PPTP kasutamise jätkamiseks pole mingit põhjust, kui saate ühendust turvalisemate alternatiividega.

3. PPTP on teadaolevalt pahatahtlike rünnakute suhtes väga haavatav

PPTP protokollides on avastatud liiga palju turvaauke ja need turvaaugud muutuvad tavaliselt erinevate pahatahtlike rünnakute nõrkadeks sisenemispunktideks. Isegi algaja häkkeril on väga lihtne proovida hävitada PPTP-protokolli ja segada selle protokolli piires andmete edastamist. Niisiis, selle turvaprotokolli kasutamisel privaatses ühenduses peate olema eriti ettevaatlik. Lühidalt, kui kasutate ainult PPTP-d, siis te tegelikult ei kasuta privaatset ühendust, kuna saate oma andmeedastuse hõlpsalt paljastada erinevatele pahatahtlikele rünnakutele.

4. Seal on palju PPTP häkke

Igaüks saab mõnda aega veebis sirvida ja leida palju PPTP häkkimistarkvara, mis on allalaadimiseks saadaval. See tähendab, et igaüks, isegi kui inimene ei saa häkkimisest üldse aru, saab installida PPTP häkkimistarkvara ja häkkida saadaolevat PPTP-ühendust. Selle tulemusel saavad nad selle protokolli piires hõlpsalt andmeedastuse pealtkuulamist ja paljastavad seda protokolli kasutavate kasutajate olulist teavet. Mõelge sellele, kui kasutate seda protokolli eraviisiliseks tegevuseks, näiteks internetipanganduseks ja ostlemiseks. Kui lisate oma krediitkaarditeabe mitmesse veebipoodi, saavad inimesed seda nõrka PPTP-protokolli kasutades seda teavet häkkida.

5. Paljud häkkerite PPTP-protokollid

Lõpuks on PPTP-protokollide sihtrühmaks nii palju häkkereid, kuna neil on väga lihtne selle protokolli turvalisust rikkuda ja kasutajatelt olulisi andmeid hankida. Lisaks, kuna endiselt on üsna palju inimesi, kes seda protokolli kasutavad, enamasti tasuta või odavate VPN-teenuste kaudu, on endiselt palju potentsiaalseid ohvreid, kellega need häkkerid töötada saavad. Nende häkkerite jaoks on turvalisema ja täpsema turvaprotokolli häkkimine väga keeruline ning see nõuab nende jaoks palju aega, vaeva ja oskusi. Seetõttu häkivad nad pigem mõnda PPTP-protokolli, kui kulutavad piiramatut aega turvalisema protokolli häkkimiseks.

Need on põhjused, miks ainult PPTP-protokolliga VPN-teenused pole turvalised. Kui hoolite tõesti oma privaatsusest, peate nägema VPN-teenuse pakkuja kasutatavaid turvaprotokolle ja veenduma, et nad kasutavad täiustatud turvaprotokolle. Kui nad kasutavad ainult PPTP-protokolli, vahetage oma privaatsuse ja turvalisuse huvides kindlasti mõne teise VPN-teenuse pakkuja poole.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map