Mis on Facebook Onavo VPN ja miks seda teile ei soovitata

Onavo oli Iisraeli VPN-i ettevõte enne, kui Facebook selle 2013. aastal omandas. Kui 5 aasta jooksul näib, et Facebook ei kasuta seda ettevõtet oma sotsiaalse meedia platvormi jaoks, näib, et alates 2018. aastast alustab sotsiaalmeedia hiiglane rakendada Onavo VPN oma platvormil. Seda nimetatakse Facebooki kaitseks ja see võib tänapäeval olla saadaval ainult teatud riikides. Ehkki öeldakse, et Facebook Protect on mõeldud kasutaja privaatse teabe ja andmete kaitsmiseks, näib, et selle VPN-teenuse tegelik eesmärk pole nii hea, kui tundub..


Kui kasutajad klõpsavad oma Facebooki kodulehel lingil, mille pealkiri on Kaitse, suunatakse nad Onavo VPN-i rakenduste poe lehele. Siin saavad kasutajad oma seadmesse VPN-teenuse installida ja oma andmeid kaitsta. Onavo VPN-i privaatsuspoliitika uurimisel ei näi tasuta VPN-teenus siiski kasutaja privaatsust kaitsvat. Siin on asjad, mida peate teadma Facebook Onavo VPN-i kohta ja miks seda ei soovitata teil kasutada:

1. Nagu kõik muud tasuta VPN-teenused, on ka see halb VPN-teenus

Kui mõnda toodet veebis tasuta pakutakse, tähendab see tavaliselt seda, et kasutajad on tegelik toode. Onavo VPN üritab proovida kaevandada kasutaja andmeid ja jälgida nende võrgutegevusi, saades neile tasuta VPN-ühenduse. Seetõttu ei usalda te tasuta virtuaalse privaatvõrgu teenuseid, kuna enamik neist on kasutajatele suure saak. Kui kasutate funktsiooni Facebook Protect, siis mõelge kindlasti, et annate just sellele sotsiaalmeedia platvormile rohkem võimalusi oma isiklikule ja privaatsele teabele juurde pääseda ning oma huvides kasutada.

2. See kogub teie andmeid ja isiklikku teavet

Enne Facebook Protect VPN-i allalaadimist või oma mobiilseadmesse installimist peate läbi lugema ja mõistma privaatsuseeskirju, mis neil on nende ametlikul lehel. Selle privaatühenduse teenuse kasutamisel annate teenusepakkujale loa teie seadmes teie andmete ja teabe kogumiseks. Niisiis, see ei kaitse tegelikult teie andmeid. Erinevalt reaalsetest VPN-teenustest, mis on pühendatud kasutaja isikliku teabe kaitsmisele ning turvalise ja anonüümse veebis hoidmisele, teeb Facebook Onavo VPN täpselt vastupidist.

3. See jälgib ja jälgib teie mobiilikasutust

Facebook kasutab nende uut Onavo VPN-i funktsiooni, et võimaldada neil luurata oma kasutaja veebikäitumist. Ehkki seda saab installida ainult nende mobiilseadmetesse, piisab kui sotsiaalmeedia platvormilt andmeid teie seadme rakenduse kasutamise kohta. Privaatsuseeskirjades öeldi konkreetselt, et see virtuaalne privaatvõrguteenus töötab kogu teie võrgutegevuse jälgimiseks, sealhulgas teie külastatavad veebisaidid, kasutatavad rakendused, kui sageli te rakendusi kasutate jne..

4. See toimib pigem nagu nuhkvara kui VPN-teenus

Paljud tehnoloogiaanalüütikud üritavad kasutajaid hoiatada, et Facebook Protect – uus funktsioon, mis on endiselt saadaval valitud piirkondades – võib viia teid installima nuhkvara, mis kujutab endast tasuta VPN-teenust. Selle põhjuseks on asjaolu, et installides Onavo VPN oma seadmesse, annate sisuliselt Facebookile teada teie igast veebis tehtud käigust ja seda tehes ei kaitse see teie privaatsust. Tegelikult luurab ta teid pidevalt ja kogub teie serveritesse kõiki teie olulisi andmeid. Selle tulemusel puututakse teid kogu aeg kokku.

5. See reedab kõik virtuaalse privaatvõrgu eesmärgi

Maailmas, kus Interneti-piirangud muutuvad üha tavalisemaks, on VPN päästjaks, mis aitab inimestel neist piirangutest mööda hiilida ja anda oma võrguvabadus tagasi. Samuti töötab virtuaalne privaatvõrk kasutaja võrgutegevuse privaatsuse ja turvalisuse hoidmiseks, ilma et oleks kavatsenud oma käitumist võrgus nuhkida. Selle põhjuseks on asjaolu, et enamikus privaatsetes võrguteenustes peetakse esmatähtsaks kasutaja privaatsust ja nad püüavad anda endast parima, et austada kõigi õigusi kasutada Internetti vabalt ja avatult. Facebooki Onavo VPN-il ei ole samu vaateid kui enamikul privaatsetel võrguteenustel ja seetõttu ei tohiks seda esmajärjekorras VPN-teenuseks nimetada.

Teie jaoks sobiva virtuaalse privaatvõrguteenuse valimisel veenduge, et valitud privaatühenduse teenus kaitseb teie veebipõhist privaatsust ja turvalisust. Samuti peate tagama, et teie võrgutegevust ei jälgiks teenusepakkuja ise, aga ka muud kolmandad isikud. Teile ei soovitata kasutada tasuta VPN-teenust, nagu Facebook Protect või Onavo, selle asemel peaksite leidma usaldusväärse teenusepakkuja, kes austab teie Interneti-kasutajana teie privaatsusõigusi..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map