Miks VPN-i kasutamisel võib andmete leke juhtuda ja kuidas seda vältida

VPN-ühenduse põhifunktsioon on hoida teie võrgutegevus privaatsena, turvalisena ja anonüümsena, andes teile täieliku vabaduse Internetis. Privaatne ühendus töötab häkkerite ja muude ebaausate kolmandate osapoolte võimalike ohtude käsitlemiseks, samuti takistamaks kolmandatel osapooltel teie tegevust jälgida ja jälgida. Lisaks sellele saab VPN aidata ka takistada kedagi teie võrguliiklust sekkumast ja teie isiklikku ja isiklikku teavet varastada.


Kui privaatühendus toimib nii, nagu see peaks olema, on see võimas tööriist, mille abil saate end veebitegevuses turvalisena hoida. Kuid on ka teatud juhtumeid, kui privaatne ühendus ei paku kaitset, mida see teile peaks pakkuma. See on siis, kui juhtub andmete leke ja see on probleem, mida tavaliselt kogevad kasutajad, kes on VPN-i stseenis uued ja ei tea, mida teha selle vältimiseks. Siin on põhjus, miks VPN-i kasutamisel võib andmete leke juhtuda ja kuidas seda vältida:

1. Teie VPN võib teie tegevust logida

Üks levinumaid põhjuseid, miks võite privaatsesse võrku ühendamisel lekitada oma isiklikku ja privaatset teavet, on see, et VPN logib teie võrgutegevusi ja kogub teie kohta andmeid ilma teie nõusolekuta. Erinevate tänapäeval pakutavate VPN-teenuste hulgas on andmete säilitamise osas teiega ausad vaid mõned usaldusväärsed ja head teenusepakkujad. Paljud teised teenusepakkujad seevastu ei hooli nende privaatse ühenduse kasutamisel tegelikult teie privaatsusest ja tegelikult koguvad nad teie andmeid ja müüvad neid kolmandatele osapooltele.

Kuidas seda ära hoida: Valige VPN-teenus, millel pole absoluutset logimisreeglit ja mis hoolib niivõrd oma kasutaja võrgus olevatest privaatsusõigustest.

2. Teie privaatne ühendus võib järsku kaotsi minna

Privaatse ühenduse kasutamisel maskeerite oma tavalise ühenduse tegelikult privaatse IP-aadressiga. Sellest privaatsest IP-aadressist saab siis IP-aadress, mida kuvate teie külastatud veebisaitidel. Privaatvõrgu kasutamise ajal on teil väga vähe võimalust oma tõelist IP-aadressi avaldada, kuna maskeerite seda teise VPN-serverist saadud IP-aadressiga. Kui privaatne ühendus järsku katkeb, võib see teie IP-aadressi teabe tahtmatult lekitada teie külastatud veebisaitidele, kuna see lülitatakse automaatselt teie tavalisele võrguühendusele.

Kuidas seda ära hoida: Veenduge, et lubate oma VPN-i seadetes automaatse tapmise lülituse, et ajutiselt võrguühendus hävitada, kui VPN-is ühendus katkeb..

3. Teil võib olla konfiguratsioon ebakõla

Kui VPN-teenuse ja seadme opsüsteemi vahel pole konfiguratsiooni, võib see põhjustada ka andmete lekke. Näiteks kui teie VPN ei toeta IPv6-ühendust, kui teie opsüsteem kasutab IPv6-ühendust, võib see põhjustada konfiguratsiooni ebakõla ja potentsiaalselt lekitada teie DNS-i andmeid. Lisaks saate DNS-andmete lekke korral ka oma IP-aadressi ja muud tundlikku teavet avaldada, kui te pole sellega ettevaatlik.

Kuidas seda ära hoida: Installige kindlasti VPN-teenuse pakkuja ametlik VPN-rakendus või tarkvara ja järgige hoolikalt häälestusjuhiseid.

4. Võite kasutada halba VPN-teenust

Mitte kõik täna leitavad VPN-teenused ei paku sama kvaliteetset ühendust ja jõudlust. Halva VPN-teenuse korral ei pruugi see teie privaatsust tegelikult kaitsta, kuid luurab selle asemel teie tegevust. Nii on see olnud paljude erinevate VPN-i rakenduste ja teenusepakkujatega, mida võite tänapäeval turul leida. Nad piiravad oma privaatse ühenduse funktsioone ja kasutavad selle asemel kasutaja võrgutegevust oma ettevõtte muu rahaks tegemise variandina.

Kuidas seda ära hoida: Kasutage ainult usaldusväärset VPN-teenust, mida võite usaldada ja millel on head tulemused ja kasutajate tagasiside.

5. Võite kasutada madala taseme krüptimisprotokolli

Teie kasutatav krüpteerimisprotokoll mõjutab ka privaatsuse kaitset, mida saate oma privaatühendusest. Näiteks kui kasutate VPN-is SOCKS5, peate teadma, et seda tüüpi protokollil pole tugevat krüptimist saadaval. See pakub teie ühendusele ainult kiirust ja head jõudlust. Sama on ka PPTP ja L2TP protokollidega, mis keskenduvad ainult teie andmeedastuse kiirusele, samal ajal kui neil on häkkerirünnakute suhtes tundlik madala taseme krüptimine. Sellise madala taseme krüptimisprotokolli kasutamine võib põhjustada andmete lekkeid.

Kuidas seda ära hoida: Kasutage oma VPN-is vähemalt 256-bitist krüptimist ja võimaluse korral hoidke oma eravõrgu stabiilse turvalisuse ja privaatsuse kaitseks OpenVPN-i protokolliga kinni.

Need on põhjused, miks VPN-i kasutamisel võib andmete leke juhtuda ja kuidas seda vältida. Pidage meeles, et kasutatava privaatse ühenduse valimisel peate olema väga ettevaatlik, eriti kui plaanite seda pikka aega kasutada. Peate teadma, mida saate, ja enne teenuse tellimist peate alati kontrollima teenusepakkuja privaatsuseeskirju.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map