Miks pole WhatsApi kasutamine ilma VPN-iga enam turvaline ja mida sellega teha

Mis on täna mobiiltelefonides kõige populaarsem kiirsõnumirakendus? Jah, see on WhatsApp. Nüüd, kui see on Facebooki omanduses, on see jõudnud miljardi kasutajani ja kasutajate arv kasvab täna veelgi. Võib öelda, et see on peamine kiirsõnumirakendus, mida inimesed tänapäeval kasutavad oma pere ja sõpradega suhtlemiseks. Lisaks võimalusele luua rühmi, häälkõnesid ja videokõnesid on muutunud kohustuslikuks rakenduseks, mille keegi peab oma mobiilseadmetele installima.

WhatsApp kasutab otspunktkrüptimissüsteemi, mis võimaldab kasutajatel saata ja vastu võtta kiirsõnumeid, pilte ja videoid, ilma et peaksite muretsema privaatsuse pärast. See on täiesti privaatne ja selle rakenduse pakutav krüpteerimine katkeb kogu teabe, mida kasutajate vahel saadetakse ja vastu võetakse. Lisaks on see saadaval ka veebirakendusena, mis tähendab, et saate seda kiirsõnumiteenust kasutada mis tahes lauaarvuti seadmest, pääsedes juurde veebisaidile WhatsApp. Siiski peaksite mõistma, et WhatsApp’i kasutamine ilma VPN-ita pole soovitatav. Need on põhjused:

1. Valitsus võib WhatsApi lõpliku krüptimise rikkuda

Kui soovite oma sideandmeid valitsuse eest kaitsta, siis ei saa te seda teha, kui te ei kasuta oma mobiilseadmetes ühtegi VPN-i. Miks? Selle põhjuseks on asjaolu, et valitsus võib WhatsApi otsest krüptimissüsteemi hõlpsalt lahti rikkuda ja nad näevad teie suhtlusandmeid hõlpsalt, kui nad seda soovivad. Uurimise huvides saab valitsus uurida teie konto andmeid WhatsAppis ja näha teie suhtlusloke.

See on erinev, kui kasutate WhatsApi kasutamise ajal alati privaatvõrke. Selliste teenuste abil on teil privaatse ühenduse kaudu täiendav krüptimissüsteem, mis kaitseb teie selle rakenduse kõiki kommunikatsiooniandmeid kolmandate osapoolte eest, kes proovivad teie veebivestlusi luurata..

2. Seda omab Facebook, seega on teie andmed ohus

WhatsApp kuulub Facebookile sellest ajast peale, kui see sotsiaalmeediaettevõte ostis rakenduse algsetelt asutajatelt mõni aasta tagasi. Pole mingit garantiid, et Facebook ei kohtle WhatsApi kasutajaid nii, nagu nad kohtlevad Facebooki kasutajaid, koos kõigi nende jälgimis- ja valvesüsteemidega kasutajatele. Niisiis, võib öelda, et kõik teie WhatsApi suhtlusandmed logitakse Facebooki poolt ja seetõttu saab neid hiljem hiljem kolmandatele osapooltele jagada.

VPN-i kasutamisel ei pea te vähemalt suhtlema Facebookiga, üritades jälgida kogu oma suhtlusrutiini. Samuti ei pea te tegelema murega, et mõni kolmas osapool võib selle rakendusega teie veebivestlusi jälgida või isegi kuulata.

3. Rakenduse krüptimissüsteem üksi pole piisav

Nagu teile juba teatati, on sellel kiirsõnumsiderakendusel oma otspunktkrüpteerimissüsteem, mis töötab teie sideandmete kaitsmisel ükskõik milliste vastutustundlike kolmandate osapoolte eest, kes seda kaaperdada üritavad. Krüptosüsteem otspunktist lõpuni tähendab, et teie andmeid saadetakse ja võetakse vastu ainult teie ja vastuvõtja vahel, nii et neid ei saa vahepeal teistele inimestele avaldada. Kuid see on vaid põhiline krüptimissüsteem, mis tavaliselt igal mobiilsiderakendusel on. See ei saa tagada teie veebipõhist privaatsuse kaitset.

VPN-i abil saate oma mobiilside jaoks lisada ühe või mitu täiendavat krüptimist. Nii et kui te WhatsAppi kasutate, teate, et mingil viisil ei saa teised inimesed tungida teie suhtlemisse, sealhulgas valitsusse. See annab teile kindluse ja garantii oma veebipõhise privaatsuse kaitsmiseks.

4. Tähtis on kaitsta oma üldist andmeedastust

See ei tähenda ainult seda, et teie saadetud ja vastuvõetud andmeid WhatsAppis hoitakse privaatsena ainult teie ja teie kontaktide jaoks. Üldse mitte. Kogu oma suhtlus peab olema turvaline ja privaatne, ilma et oleks oht, et kolmandad osapooled teie veebivestlusi kuulavad või neid jälgivad. Ehkki WhatsApp kasutab otsest krüptimist oma kasutajatele vajaliku turvalisuse ja privaatsuse tagamiseks, ei piisa sellest, sest see kaitseb ainult teie individuaalseid suhtlusi selles rakenduses.

VPN-iga saate sellest kaugemale. Privaatse ühenduse pakutav krüptimine võimaldab kaitsta kõiki oma andmeedastusi, mitte ainult WhatsApi vestlusi. Nii kaitsete oma koguandmeid, mida oma mobiilseadmetes saadate ja vastu võtate, kogu aeg.

5. Häkkerid sihivad seda rakendust

Rohkem kui miljardi kasutajaga WhatsApp on häkkerite poolt suunatud, kuna see rakendus talletaks nende kasutajate hulgast palju privaatset teavet. Häkkerite jaoks tähendab see palju ja palju potentsiaalseid sihtmärke, kuhu nad häkkida. Ehkki selle rakenduse abil on turvameetmeid, mis tagavad, et kasutajad ei kaota juurdepääsu oma WhatsApp-i teabevahetusele, võivad häkkerid siiski oma vestlustes piiluda, kui täiendavat VPN-ühendust pole..

Need on põhjused, miks WhatsApi kasutamine ilma VPN-iga pole enam ohutu ja kuidas seda teha. Asi on selles, et VPN-i on vaja selle kiirsõnumirakenduse kasutamisel, et lisada oma veebisuhtluse jaoks mitu kihti krüptimist, mis on oluline, kui soovite hoida oma isiklikku teavet turvalisena ja turvalisena..