Miks peaksite vältima USA-s ja Ühendkuningriigis asuvate VPN-teenuste kasutamist

Miks põhinevad paljud VPN-teenused offshore-asukohtadel? Võite küsida, miks. Tegelikult ei asu enamiku lugupeetud virtuaalsete privaatvõrkude pakkujad USA-s ega Ühendkuningriigis. Ja jah, teil on soovitatav kasutada USA-s ja Ühendkuningriigis asuvate VPN-teenuste asemel offshore-asukohtadel põhinevaid VPN-teenuseid. Seda peamiselt seetõttu, et USA ja Suurbritannia valitsused on teadaolevalt oma kodanike suhtes järelevalveseaduste jõustamisel väga ranged. Nad armastavad luurata, mida nende kodanikud teevad.


Kui kasutate USA-s või Suurbritannias asuvat VPN-i, võite lõpuks mitte kaitsta oma veebipõhist privaatsust. Jah, võib-olla saaksite blokeerida tsenseeritud või piiratud veebisaitide blokeeringud, kuid tõenäoliselt hoiab teie andmeid USA või Suurbritannia valitsus, kuna VPN-i ettevõtted peavad seda tegema. See on vaid üks suur põhjus, miks eelistatakse offshore-asukohtades asuvaid VPN-teenuseid. Põhjuseid on veel palju. Siin on põhjused, miks peaksite vältima USA-s ja Ühendkuningriigis asuvate VPN-teenuste kasutamist:

1. Ülemaailmne massijärelevalve programm

USA ja Ühendkuningriigi valitsus on väga innukas oma kodanikke nuhkima paljudes asjades, mida nad teevad. Vaatame üht USA valitsusvälist organisatsiooni nimega NSA, mis on kuulus kodanike nuhkimise eest nii võrguühenduseta kui ka väljaspool seda. Muidugi on selle organisatsiooni eesmärk kaitsta USA huve ja hoida riik stabiilses ja turvalises olukorras. Selle ülbe eesmärgi praktiline rakendamine võib mõnikord käest minna, seades ohtu kodanike privaatsuse, keda nad üritavad kaitsta.

Selles etapis on kindel eeldada, et USA-s ja Suurbritannias asuvatel VPN-teenustel on kõrge kindlus kasutaja tegevuse logimisel ja selle regulaarsel või vajadusel valitsuse teavitamisel. See on üks põhjus, miks peaksite selle asemel valima offshore-põhised eravõrguteenused.

2. Teie isiklikud andmed on turvalised

Lihtsustatult öeldes ei kehti teenuste suhtes, mis ei asu USA-s ja Ühendkuningriigis, USA ja Suurbritannia seadused, mis tähendab, et USA ja Suurbritannia seadused ei pääse nende VPN-i ettevõteteni. Kasutajate jaoks tähendab see, et nende andmeid saab alati turvaliselt hoida ilma privaatsuse rikkumise ohuta. Selle põhjuseks on asjaolu, et need VPN-teenused ei logi ega jälgi kasutaja tegevust eravõrgu kasutamise ajal. See tähendab ka teie jaoks rohkem meelerahu.

3. Nad registreerivad teie andmed valitsuse jaoks

Kui kasutate mõnda USA-s või Suurbritannias asuvat virtuaalset privaatvõrku, võite arvata, et teie privaatsus on turvaline, kuid see pole päris nii. Teie andmeid reguleerivad Ameerika Ühendriikide või Suurbritannia seadused, mis tähendab, et kui see on vajalik, võib valitsus paluda ettevõttel paljastada konkreetsete kasutajate kasutamise andmed, keda nad soovivad teada saada. Seadusest tulenevalt peab eravõrguettevõtja vastama valitsuse nõudmistele. Sellel eesmärgil rakendab teenus teie andmete logimist ja jälgimist nende kasutamise ajal. Seetõttu pole see teie privaatsuse tagamiseks üsna turvaline.

4. Valitsus otsib alati viisi, kuidas teie peale luurata

USA või Suurbritannia valitsus on tuntud selle poolest, et püüab leida võimalusi oma kodanike nuhkimiseks, eriti veebis. Isegi eravõrguteenuste kasutamisel on valitsusel programme, mis võimaldavad neil tungida privaatvõrku ja proovida seda häkkida, et kasutaja tegevust näidata. Ehkki see võib õnnestuda või mitte, sõltuvalt privaatvõrgu enda turbe- ja krüptimissüsteemist, võib see olla ohtlik VPN-i kasutajate veebipõhisele privaatsusele. Veel üks põhjus minna üle vaid offshore-põhisele VPN-i ettevõttele.

5. Tagauksed võidakse VPN-programmi lisada

Püüdes kasutajaid luurata ja jälgida nende võrgutegevust hoolimata privaatvõrgu kasutamisest, võib valitsus lisada VPN-programmi mõned tagauksed. Kasutajad ei pruugi aru saada, kas see pahavara on nende VPN-i programmis kasutusele võetud, kuid kasutaja saadab selle kasutamise andmed valitsusele vaikselt. See sõltub jällegi VPN-programmi enda turvalisuse ja kaitsesüsteemi kvaliteedist. Igal juhul oleks mõistlik vältida USA või Ühendkuningriigi VPN-teenuseid, eriti tasuta teenuseid, mida te ei usalda ega tunne..